دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

نمونه کارورزی ۳ کنش پژوهی

دانلود نمونه کارورزی ۳ کنش پژوهی در قالب word به صورت کامل و آماده در ۲۱ صفحه به قیمت ۲۰۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

نمونه کارورزی 3 کنش پژوهی

فهرست مطالب :

چکیده

مقدمه

ویژگی‌های من

تصویری از معلم بودن خود

شیوه‌ی تدریس خود

تحلیل موقعیت

طرح مسئله ۱

جلسات توجیهی

طرح مسئله ۲

طرح مسئله ۳

گزارش پایانی

پیشنهادات و انتقادات

خلاصه‌ای از وضعیت مدرسه

منابع

کارورزی ۳ کنش پژوهی

چکیده:

پس از تکمیل بخشنامه‌های کارورزی و رسیدن آن‌ها به دست دانشجویان کارورزی آغاز شد. پس از طی مراحل اداری اعم از دریافت معرفی‌نامه از دانشگاه و تقدیم آن به مدرسه کار من به صورت رسمی به عنوان کارورز در مدرسه فرزانگان که از مدارس خاص شهر رشت واقع در بلوار لاکان است آغاز شد.

پس از معرفی خود به مدیریت و معاونت پرورشی و آشنایی با مشاور و مربیان سعی نمودم به طور منظم در مدرسه حضور پیدا کنم. در اتاق مشاور و مربیان پرورشی توانستم با مشاهده کار معلم و نوع رفتارش با دانش‌آموزان در موقعیت‌های مختلف به تجربیات خوب و مفیدی دست پیدا کنم و سعی کنم بعداً که به صورت بالفعل به عنوان معلم در کلاس حاضر بودم از آن‌ها استفاده کنم؛ تجربیاتی مثل استفاده از روش‌های گروهی برای صرفه‌جویی در انرژی معلم و دانش‌آموزان که باعث صرفه‌جویی در وقت و بالا رفتن کیفیت یادگیری شود.

استفاده از فن بارش مغذی و… البته در استفاده از روش‌های گروهی باید بسیار محتاط بود چون احتمال این می‌رود که همه‌ی کارهای گروه را یک نفر انجام دهد که این مسئله باعث عدم یادگیری در سایر اعضا و فشار مضاعف به دانش‌ آموزی که همه‌ی کارها را به تنهایی انجام می‌دهد می‌شود بنابراین از اهداف یادگیری دور می‌شویم پس معلم با زیرکی باید بخش‌بندی مطالب را خود به عهده بگیرد و سعی کند این کار را عادلانه انجام دهد و دانش‌آموزان را تنها در انتخاب بخش‌ها آزاد بگذارد.

بعدها این کار (بخش‌بندی مطالب) می‌تواند توسط خود دانش‌آموزان و تنها با نظارت معلم انجام شود. در این کارورزی به نقش کلیدی مدیر مدرسه در واکنش‌های سایر اعضای مدرسه به موقعیت‌های مختلف پی بردم از دیگر موضوعات جالب توجه تاًثیر فضای فیزیکی مدرسه بر رفتار دانش‌آموزان بود. به عنوان مثال دفتر مشاور که از دفاتر کلیدی و مهم مدرسه است در طبقه دوم و جدا از بقیه دفاتر بود یا وجود نظم در تک تک اتاق‌ها خودبه‌خود روحیه نظم‌پذیری را در دانش‌آموزان بیشتر می‌کرد.

مقدمه:

( ۱- اهمیت کارورزی از نظر شما به عنوان یک کارورز ۲ – تاًثیر تکالیف کارورزی ۱ و ۲ بویژه کارورزی ۳ در رشته حرفه‌ای دانشجو شما.)

۱ – به عنوان یک دانشجو معلم و با توجه به این کخ بعداً به عنوان یک معلم باید در مدرسه حضور یابم گذراندن دوره‌های کارورزی در مدارس می‌تواند تا حدودی توانایی‌هایی که به صورت بالقوه از طریق واحدها و دروسی که مرتبط با امر تحصیل، تدریس و پرورش هست را به توانایی‌های باالفعل تبدیل کند.

کارورز با مشاهده موقعیت‌هایی که در مدرسه میان دانش‌آموزان و اولیا مدرسه اتفاق می‌افتد و تاًمل و تفکر درباره آنها، بهتر می‌تواند با موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی مواجهه شود، و عملکرد بهتری داشته باشد و تا حدودی آن‌ها را پیش‌بینی کند و برای به وجود نیامدن موقعیت‌هایی که به مسئله آموزش و پرورش دانش‌آموزان آسیب وارد می‌کند تمهیداتی را بیاندیشد؛ هم‌چنین دوره‌های کارورزی و قرار گرفتن در کنار کسانی که عموماً سالهای زیادی سابقه تدریس و حضور در فضای آموزشی دارند می‌تواند به افزایش تجارب کارورز کمک کند.

حضور کارورز هرچند ساعاتی محدود در هفته این امکان را می‌دهد تا محیط مدرسه را به عنوان یک معلم درک کند و دقت در فضای فیزیکی، قوانین، نوع آموزشی که در مدرسه جاریست و فضای عاطفی که بر روابط حاکم است نیز به افزایش این درک کمک می‌کند؛ وقتی با نگاهی موشکافانه و تحلیلی به همه چیز نگاه می‌کند خودبه‌خود این مسائل در ناخودآگاه وی مهم جلوه می‌کند و بعدها که معلم شد نیز به این مسائل حساسیت نشان می‌دهد.

کارورزی یک شامل بررسی مدرسه از نظر فیزیکی، ساختار و قوانین، جو عاطفی و آموزشی بود و در کارورزی ۲ کارورز می‌بایست به طراحی درس و اجرای آن در کلاس بپردازد و نتایج آن را مورد بررسی قرار دهد. به نوعی هر دوی این کارها بصورت خلاصه‌تر در کارورزی ۳ نیز مطرح شده است که همه‌ی این‌ها برای جلب توجه کارورز به جنس فضای که قرار است در آن کار کند می‌باشد.

ارتباط سالم میان – فردی و رابطه تنگاتنگ آن با بهبود مسائل آموزشی است. هم‌چنین اجرای قوانین در مدرسه می‌تواند به قانون‌ پذیری دانش‌آموز در زندگی آینده آنان کمک کند. همینطور آموزش اگر به درستی اتفاق بیفتد آنان را برای پذیرش نقش‌های اجتماعی در آینده آماده می‌کند.

من حیث‌ المجموع، دوره‌های کارورز در آشناسازی کارورز با نقشی که در آینده نه چندان دور عهده‌‌ دار آن خواهند نقش انکار‌ ناپذیری دارد.

جهت دانلود نمونه کارورزی ۳ کنش پژوهی از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
word 2,000 تومان

نمونه کارورزی ۳ کنش پژوهیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *