نمونه سوالات پیام نور

دانلود خلاصه کتاب حقوق ثبت اسناد و املاکدانلود خلاصه کتاب حقوق ثبت اسناد و املاک غلامرضا شهری در قالب pdf به صورت کامل و آماده با کیفیت عالی به قیمت ۳۰۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دانلود خلاصه کتاب حقوق ثبت اسناد و املاک

خلاصه کتاب حقوق ثبت اسناد و املاک

قسمتی از این جزوه :

۱-تعریف حقوق ثبت
مراد از حقوق ثبت اسناد و املاک ، مجموع قوانین و مقررات مربوط به ثبت اسناد و املاک است و منظور از ثبت ، نوشتن قراردادها و
معاملات و چگونگی املاک است در دفاتر دولتی (رسمی) .

۲-تاریخچه ثبت
به طوری که محققین نوشته اند ثبت املاک سابقه ای طولانی دارد و قدیمی ترین سندی که در این مورد از حفاری های تلو به دست آمده مربوط به شهر دونگی واقع در کشور کلده است.

۳-سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وابسته به وزارت دادگستری است و رئیس آن سمت معاونت دادگستری را خواهد داشت .
نکته : اجرای ثبت عمومی از وظایف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است .
نکته : درخواست ایجاد وحدت رویه از شورای عالی ثبت از وظایف و اختیارات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک است .
۴-نظر به اهمیت خاص دفتر املاک و ثبت قنوات ، از جهت متضمن بودن حقوق اشخاص و برای جلوگیری از نابودی انها در تهران یک نسخه و در شهرستان ها در دو نسخه نوشته می شود.

۵-به استثناء دفتر توزیع اظهارنامه و دفتر املاک مجهول المالک بقیه دفاتر باید بوسیله دادستان عمومی شماره گذاری و امضاء به مهر دادسرا ممهور شود و نیز مجموع تعداد صفحات در صفحه اول و آخر دفتر باید توسط دادستان یا نماینده او با تمام حروف ذکر و قید گردد .
۶-اگر سندی توسط مامور ثبت یا سردفتر اسناد رسمی قزوین در مشهد تنظیم گردد فاقد هرگونه اعتبار و اثر قانونی است اما اگر سردفتر اسناد رسمی یا مسئول دفتر قزوین در حوزه خودش ( قزوین ) سندی را ثبت نماید که موضوع آن خارج از حوزه اوست مثلا” معامله ای را نسبت به منزلی که در مشهد واقع است ثبت کند این سند دارای اعتبار قانونی خواهد بود زیرا ملاک صلاحیت ، تنظیم سند در حوزه ماموریت است نه وقوع مورد معامله و موضوع سند در آن حوزه و این امر به منظور رعایت حال متعاملین و تسهیل انجام ثبت معاملات در نظر گرفته شده است.

نکته : اقدامات صاحبان دفاتر اسناد رسمی در خارج از محل ماموریت خود اثر قانونی ندارد.

۷-مرحوم دکتر سید حسن امامی در کتاب شرح قانون ثبت اسناد و املاک صفحه ۲۸ تعریف دیگری برای دو اصطلاح مذکور نموده است .
وی می گوید : طریقه قانون ۱۳۱۰ که به وسیله اظهارنامه مالکین را به ثبت ملک دعوت می نماید اصطلاحا” ثبت عمومی نامیده می شود و طریقه دیگر را که برگزاری تقاضای ثبت به نظر مالکین است اصطلاحا” ثبت عادی می نامند .
۸-هرگاه تا ۲۰ سال پس از ثبت آن مالک معین نشد سند مالکیت به اسم دولت صادر خواهد شد تا مطابق قانون مدنی به مصارف خیریه برسد.
۹-در هر موقع که اداره ثبت ، اجراء ثبت عمومی را در بخش معینی در نظر می گیرد باید لااقل ۱۵ روز قبل از انتشار آگهی به نماینده اوقاف ان محل اطلاع دهد.

جهت دانلود خلاصه کتاب حقوق ثبت اسناد و املاک از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 3,000 تومان

دانلود خلاصه کتاب حقوق ثبت اسناد و املاکدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پیام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پیام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور