دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

قابل توجه دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور / قوانین و شرایط ترم آخر

اخبار دانشگاه پیام نور

 

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷

به دلیل حجم زیاد سوالات در مورد دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی و قوانین ترم آخر ، بر آن شدیم تا نکاتی را هرچند تکراری اما بسیار مهم رو مجددا یادآوری کنیم.

تعـــــاریـــــــف :

دانشجوی ترم آخر : دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور به فردی گفته می شود که حداکثر ۲۴ واحد درسی برای فارغ التحصیلی داشته باشد.یعنی حتی اگر ۲۵ واحد برای فارغ الحصیلی داشته باشید ، دانشجوی ترم آخر محسوب نمی شوید. این ۲۴ واحد زمانی هست که تمام نمرات قبلی شما ثبت و تایید نهایی شده باشند.
معرفی به استاد : در صورتیکه دانشجو برای فراغت از تحصیل ، تنها دو درس نظری باقیمانده داشته باشد می تواند آن دو درس را بصورت معرفی به استاد بگذراند.

نکــــــات مهــــــــم :

۱- دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور حتما قبل از انتخاب واحد آخرین ترم تحصیلی، به دانشگاه مراجعه و کارتکس رشته خود را تکمیل و از ترم آخر بودن خود اطمینان حاصل نمایند.لازمه ی ترم آخر بودن این کار بررسی تعداد واحد گذرانده و واحد باقی مانده می باشد – کارشناس رشته نیز باید بر اساس کاردکس ورودی شما ، واحد های شما را بررسی کرده و ترم آخر بودن شما در سیستم گلستان ثبت شود. (دقت کنید منظور از این موضوع فقط این هست که کارشناس رشته شما ، واحدهای شما را بررسی کند و در صورتی که مشکلی در واحدهای گذرانده شما هست ، به شما اعلام کند)
۲- تاکید می شود دانشجویی ترم اخری محسوب می شود که ۲۴ واحد درسی برای فارغ التحصیلی داشته باشد.
۳- تمام دانشجویانی که ترم آخر هستند و حداکثر ۲۴ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارند ، بدون در نظر گرفتن معدل کل و معدل نیمسال قبلی خود ، می توانند تا سقف حداکثر ۲۴ واحد درسی اخذ کنند. (+بخشنامه)
۴- همچنین دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور مجاز هستند بدون رعایت پیش نیازها و همنیاز ها دروس را اخذ کند و محدودیت در انتخاب دروس معارف برای دانشجویان ترم آخر اعمال نمی شود.
۵- اگر دانشجویی به طور مثال ۲۵ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارد ، دانشجوی ترم اخری محسوب نمی شود و نمی تواند مثلا ۲۴ واحد اخذ کند و آن ۱ واحد رو به صورت معرفی به استاد بگیرد. این دانشجویان باید بر اساس معدل ترم قبلی خود انتخاب واحد کنند و باید پیش نیاز ها نیز برای این دانشجویان رعایت شد.
۶- به طور مثال اگر دانشجویی ۲۵ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارد و معدل ترم قبل دانشجو از ۱۷ بالاتر بود می توانید برای ترم بعد حداکثر ۲۴ واحد درسی اخذ کنید و بعد از ثبت قطعی شدن نمرات این ۲۴ واحد ، برای ان ۱ واحد باقیمانده (که حتما باید تئوری باشد) معرفی به استاد بگیرد (البته درس ۱ واحدی تئوری نداریم و فقط برای مثال بود)
۷- به طور مثال اگر دانشجویی ۲۵ واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارد و معدل ترم قبل دانشجو بین ۱۲ تا ۱۶٫۹۹ بود می تواند برای ترم بعد حداکثر ۲۰ واحد درسی اخذ کند و اگر آن ۶ واحد دیگر به صورت ۲ درس تئوری بود ، بعد از ثبت قطعی شدن نمرات ۲۰ واحد ، می توانید برای ۲ درس باقیمانده (۶ واحد) درخواست معرفی به استاد کند. و اگر ان ۶ واحد باقیمانده بیشتر از ۲ درس بود ، دانشجو یک ترم دیگر مهمان دانشگاه خواهد بود!!
۸- دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور به محض اطلاع از آخرین نمره قبولی و حصول اطمینان از فارغ التحصیلی خود در اسرع وقت جهت پیگیری امور دانش آموختگی و تشکیل پرونده به امور فارغ التحصیلان دانشگاه مراجعه نمایند.
۹- تاریخ فارغ التحصیلی دانشجو بر اساس قوانین جدید ، دقیقا تاریخ خواهد بود که اخرین نمره دانشجو در سیستم گلستان ثبت قطعی شود.
۱۰- مدارک و مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان پیام نور را می توانید از اینجا مشاهده فرمایید.
۱۱- از کلیه کارشناسان رشته و کابران ارشد کلیه مراکز و واحدهای پیام نور از اینکه همکاری لازم با دانشجو را در این زمینه انجام میدهند تشکر کنیم و امید است این همکاری کارشناسان و پیگیری خود دانشجو موجب شود حتی یک نفر نیز از تعلل در این زمینه متضرر نگردد.

قابل توجه دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور / قوانین و شرایط ترم آخر



لینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

2 دیدگاه

  1. من جواب سوالمو گرفتم از سایتتون ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *