شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

پرسشنامه آماده رفتار شهروندی سازمانی :: اورگان و کانوسکی

پرسشنامه اورگان
پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی اورگان و کانوسکی (OCBI) – سایت علمی – پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی اورگان و کانوسکی با نمره گذاری کامل و روایی و پایایی آماده دانلود می باشد پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی اورگان و کانوسکی (OCBI) در سال ۱۹۹۶ توسط کانوسکی و اورگان ساخته شد و مشتمل بر ۱۵ سوال است. این پرسشنامه در یک طیف – جهت دانلود مقاله اورگان و کانوسکی(۱۹۹۶) به زبان اصلی که حاوی پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی (OCB) می باشد روی عبارت ذیل کلیک کنید: خانه / آرشیو تگ: دانلود رایگان پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی اورگان و ) اولین بار توسط باتمان و ارگان در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی به دنیای علم ارائه شد.دانلود پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی هدف: ارزیابی میزان رفتار شهروندی افراد و ابعاد آن (نوع دوستی، وظیفه شناسی، جوانمردی، ادب و مهربانی، فضیلت مدنی).دانلود پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی اورگان و کانوسکی, دانلود پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی ارگان و کانوسک این پرسشنامه دارای ۵ بعد و ۱۵ گویه می باشد.

پرسشنامه آماده رفتار شهروندی سازمانی :: اورگان و کانوسکی

پرسشنامه استاندارد رفتار شهروندی سازمانی اورگان و کانوسکی شامل ۱۵ گویه و شامل ابعاد (نوع دوستی، وجدان، جوانمردی، رفتار مدنی، ادب و ملاحظه) می باشد.

تعریف مفهومی متغییر پرسشنامه

پودساکف معتقد است، رفتار شهروندی سازمانی رفتاری اختیاری است که جز شرح وظایف شغلی و یا رفتار­های نقشی نمی­باشد و در تعهد استخدامی کارکنان قرار نگرفته است و کاملا انتخابی می­باشد و کوتاهی در آن هیچ گونه تنبیهی را بدنبال ندارد (منبع داخل فایل)

تعریف عملیاتی متغییر پرسشنامه

در این پژوهش منظور از رفتار شهروندی سازمانی نمره­ای است که کارکنان به سوالات ۱۵ گویه ای پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی می­دهند .

قسمتی از پرسشنامه اورگان و کانوسکی

پرسشنامه آماده رفتار شهروندی سازمانی :: اورگان و کانوسکی

مقیاس پرسشنامه

این پرسشنامه بر اساس مقیاس لیکرت (کاملا مخالفم،۱؛ مخالفم،۲؛ نه موافقم نه مخالف،۳؛موافقم،۴؛ کاملا موافقم؛۵) می­باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.

نوع فایل قیمت
WORD 2,900 تومان

پرسشنامه آماده رفتار شهروندی سازمانی :: اورگان و کانوسکیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *