نمونه سوالات پیام نور

دانلود پرسشنامه اضطراب اسپنس فرمت وردپرسشنامه اضطراب اسپنس
نسخه ی کودکان از ۴۵ عبارت تشکیل می شود که ۳۸ عبارت آن نمره گذاری شده و شش عبارت آن که عبارت های پرسشی مثبت هستند پرسشنامه رایگان مقیاس اضطراب کودکان اسپنس – نسخه کودک – مقیاس اضطراب کودکان اسپنس – نسخه کودک. موسوی، مرادی، فرزاد، مهدوی و اسپنس ۲۰۰۷.مقیاس اضطراب کودکان اسپنس آزمون های اضطراب، ترس Anxiety – به سایت روانسنجی خوش آمدید.پرسشنامه اضطراب رابطه جنسی; اضطراب کودکان اسپنس پرسشنامةاضطراب کودکان اسپنس(SCAS). سازنده و سال ساخت:اسپنس – ۱۹۹۷٫ سوالات: ۴۵ سوال. دارای ۶ خرده مقیاس: ۱- هراس و ترس از فضای باز، ۲-اضطراب جدایی، ۳-ترس .پرسشنامه اضطراب کودکان اسپنس – بانک مقالات فارسی دانلود بانک مقالات فارسی مقاله پایان نامه پروژه پرسشنامه کارآموزی و پرسشنامه اضطراب کودکان اسپنس – پرسشنامه اضطراب آشکار کودکان رینولدز و ریچموند (RCMAS)معرفی مقیاس اضطراب اسپنس – پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی- مقیاس اضطراب اسپنس از ۴۵ عبارت تشکیل می‌شود که ۳۸ عبارت آن نمره‌گذاری شده و شش عبارت آن که عبارت‌های پرسشی مثبت هستند، محاسبه نمی‌شوند.بررسی عملی بودن اعتبار روایی و نرم یابی پرسشنامه اضطراب اسپنس در این پژوهش عملی بودن، اعتبار، روایی و نرم یابی مقیاس اضطراب کودکان اسپنس بررسی شده است. یک گروه نمونه با حجم ۵۰۲ نفر از طریق نمونه برداری تصادفی است.

دانلود پرسشنامه اضطراب اسپنس فرمت ورد

دانلود پرسشنامه اضطراب اسپنس فرمت ورد

پرشسنامه اضطراب اسپنس (SCAS) نسخه ی کودکان از ۴۵ عبارت تشکیل می شود که ۳۸ عبارت آن نمره گذاری شده و شش عبارت آن که عبارت های پرسشی مثبت هستند ، محاسبه نمی شوند.

اگر چه مردمان عادی تفاوتی میان استرس و اضطراب قایل نیستند و غالبا آنها را به صورت مترادف بکار می گیرند، اما در تعریف این دو را میتوان اینگونه از هم جد نمود. استرس را میتوان یک حالت و یا یک تجربه روانی و جسمانی خاصی تعریف نمود که گذرا و موقتی می باشد. برای مثال دانشجویی که از ارایه کنفرانس دچار ترس می شود. و یا دانش آموزی که استرس امتحان دارد و یا فردی که در اولین برخورد با جنس مخالف دچار استرس می شود.

اما اضطراب همانند استرس دارای علایم مشابه جسمانی و روانی می باشد با این تفاوت که این علایم در فرد بصورت مزمن و پایدار در می آید. بنابراین می توان گفت اضطراب ماحصل استرس های مداومی است که فرد در طول زندگی آن را تجربه نموده است. برای مثال اگر چنانچه مثالهایی که در باره استرس گفته شد ادامه پیدا کند در طولانی مدت بصورت مزمن و بیمارگونه خود را نشان می دهد که می توان آن را اضطراب نامید.

همچنین پرشسنامه اضطراب اسپنس (SCAS) دارای یک سوال باز است که کودک به طور تشریحی به آن پاسخ خواهد داد و برای سنین ۸ تا ۱۵ سال تهیه شده است.

پرسشنامه اضطراب اسپنس دارای زیر مقیاس هایی است که به شرح زیر می باشند.

۱- هراس و ترس از فضای باز

این مقیاس در سوال های ۱۳ – ۲۱ – ۲۸ – ۳۰ – ۳۲ – ۳۴ – ۳۶ – ۳۷ – ۳۹ مورد ارزیابی قرار می گیرد.

۲- اضطراب جدایی

این مقیاس در سوال های ۵ – ۸ – ۱۲ – ۱۵ – ۱۶ – ۴۴ مورد ارزیابی قرار می گیرد.

۳- ترس از آسیب فیزیکی

این مقیاس در سوال های ۲ – ۱۸ – ۲۳ – ۲۵ – ۳۳ مورد ارزیابی قرار می گیرد.

۴- ترس اجتماعی ( فوبی )

این مقیاس در سوال های ۶ – ۷ – ۹ – ۱۰ – ۲۹ – ۳۵ مورد ارزیابی قرار می گیرد.

۵- وسواس فکری – عملی

این مقیاس در سوال های ۱۴ – ۱۹ – ۲۷ – ۴۰ – ۴۱ – ۴۲ مورد ارزیابی قرار می گیرد.

۶- اضطراب عمومی

این مقیاس در سوال های ۱ – ۳ – ۴ – ۲۰ – ۲۲ – ۲۴ مورد ارزیابی قرار می گیرد.

آزمون مذکور دارای روش نمره گذاری و جدول تفسیر نمرات می باشد.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
11 WORD 1,900 تومان

دانلود پرسشنامه اضطراب اسپنس فرمت ورددریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
برچسب ها: ,
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پیام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پیام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور