چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

پایان نامه کامل فرایندهای شناخت و فراشناخت فرمت ورد

پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت
با فرمت ورد و قابل ویرایش اماده دانلود میباشد.پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت -رایگان مرکز دانلود پروژه ها و مقالات اماده پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت ,مقاله, تحقیق ,رایگان, پایان نامه ,دانلود,دانلود پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت.دانلود پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت – بانک مقالات فارسی دانلود پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت. مقدمه : شناخت و فراشناخت از جمله مقولاتی هستند که در اکثر فعالیت هایمان با آنها سر و کار داریم . در این پژوهش سعی بر پایان نامه بررسی مباحث شناخت و فراشناخت – ویکی پروژه تاريخه شناخت نظريات شناختي فرايندهاي شناختي راهبرد هاي شناختي. مقدمه : شناخت و فراشناخت از جمله مقولاتي هستند كه در اكثر فعاليت هايمان با آنها سر و كار فرایندهای شناخت و فراشناخت – ۵۰۰۶ – ترجمه مقالات و دانلود پایان نامه و – موضوع: فرایندهای شناخت و فراشناخت; پایان نامه روانشناسی. خرید فایل. مقالات مشابه. پاورپوینت با موضوع راهبردهای یادگیری و مطالعه شناخت و پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت – بزرگترین مرجع دانلود پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت فرمت فايل : word(قابل ويرايش)تعداد صفحات:۱۱۰ فهرست مطالب: مقدمه دانلود پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت – مرجع دانلود کارگشا دانلود رایگان پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت

پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت

پایان نامه کامل فرایندهای شناخت و فراشناخت فرمت ورد

پایان نامه فرایندهای شناخت و فراشناخت در قالب فایل word و تنظیم شده در ۱۱۰ صفحه.

مقدمه :

شناخت و فراشناخت از جمله مقولاتي هستند كه در اكثر فعاليت هايمان با آنها سر و كار داريم . در اين پژوهش سعي بر اين بوده كه اين دو مقوله را بيشتر شرح دهيم . شناخت ، مفهومي است كه از دير باز مورد توجه انسان و مخصوصا” كساني كه در امر يادگيري فعاليت دارند ، بوده و هست .

بعد ها كلمه «شناخت» و « روان» با هم تركيب شدند و روانشناسي شناختي را به وجود آوردند . حوزه اي كه روز به به طرفدارن آن افزوده ميشود. بنابراين سعي كرده ايم برخي نظريات روانشناسي شناختي را نيز ذكر كنيم . فرايند هاي شناختي مثل توجه ، ادراك ، تفكر ، تصميم گيري و … را به مفيد توضيح داده ايم و سعي بر اين بوده كه ماهيت اين مفاهيم و ارتباطي كه با شناخت دارند، بيشتر مورد بحث قرار بگيرد . برخي از اين فرآيندها از اهميت بيشتري برخوردار بوده اند. بنابراين آنها را به طور مبسوط تر توضيح داده ايم . راهبردهاي شناختي نيز بخشي از اين پژوهش را به خود اختصاص داده اند . مهمترين راهبردها شناختي يعني تكرار، بسط معنايي و سازماندهي در اين بخش توضيح داده شده اند .

بخش دوم اين پژوهش به فراشناخت اختصاص دارد . مفهوم جديدي كه از عمر آن بيشتر از ۳۰ سال نمي گذرد و كتب تاليفي راجع به فراشناخت چه لاتين و چه فارسي محدود مي باشند، مخصوصا” به زبان فارسي هيچ كتاب معتبر اختصاصي راجع به اين مفهوم وجود تدارد . ولي با اين حال برخي كتب تربيتي و شناختي به طور پراكنده و مختصر به اين مفهوم پرداخته اند كه هريك فقط به يكي از جنبه هاي آن اشاره كرده اند. در اين جا سعي كرده ايم جنبه ها مختلف و پراكنده فراشناخت رانظم ببخشيم . بنابراين ابتدا از تاريخچه ، محدود نظر ياتي كه راجع به فراشناخت وجود داشته اند را توضيح داده ايم . نظريه فلاول كه مهمترين نظريه فرا شناختي محسوب ميشود تقريبا” به طور كامل توضيح داده شده است .

فرآيندهاي فراشناختي را به طور اجمالي توضيح داده ايم و رابط فراشناخت و تفكر انتقادي نيز مورد بحث قرار گرفته است . در بخش بعدي مهمترين راهبردهاي فراشناختي يعني برنامه ريزي ، كنترل و نظارت و نظم دهي را توضيح داده ايم .

فهرست مطالب:

مقدمه

روش تحقیق

بخش اول :شناخت

تاریخچه شناخت

نظریه های شناختی

ـ نظریه شناختی جورج کلی

ـ نظریه اسناد

ـ نظریه ناهماهنگی شناختی فستینگر

نظریه های شناختی عاطفه

ـنظریه شاختر

ـ نظریه لازاروس

ـ نظریه واینر

ـ نظریه میشل

ـ نظریه شناختی پیازه

ـ نظریه رشد شناختی اجتماعی ویکوتسکی

ـ نظریه رشد شناختی برونر
تعریف شناخت

فرایندهای شناختی

۱ـ توجه

۲ـ ادراک

۳ـ تفکر

۴ـ تصمیم گیری

۵ـ حل مساله

۶ـ حافظه

۷ـ زبان

راهبردهای شناختی

ـ تکرار یا مرور

ـ بسط یا گسترش معنای

ـ سازماندهی

بخش دوم : فراشناخت

تاریخچه فراشناخت

نظریه های فراشناخت

ـ نظریه فرا شناختی فلاول

ـ نظریه فراشناختی کلیو

ـ نظریه های دیگر در باب فراشناخت

تعریف فراشناخت

فرایندهای فراشناختی

ـ دانش فراشناختی

ـ تنظیم و کنترل

ـ فراشناخت و هوش

ـ فراشناخت و آموزش راهبرشناختی

ـ فراشناخت و تفکر انتقادی

ـ نتیجه گیری و بحث

راهبرد های فراشناختی

ـ برنامه ریزی

ـ کنترل و نظارت

ـ نظم دهی

محدودیت های تحقیق

فهرست منابع فارسی

فهرست منابع انگلیسی

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
110 WORD 3,900 تومان

پایان نامه کامل فرایندهای شناخت و فراشناخت فرمت وردلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *