پنج شنبه , ۳ خرداد ۱۳۹۷

دانلود پروژه انواع خوشه بندی در داده ها

پروژه انواع خوشه بندی در داده ها
خوشه بندی (clustering) – قسمت اول -رایگان در خوشه‌بندي داده‌ها با توجه به الگوريتم انتخاب شده به خوشه‌هايي نسبت داده‌ مي‌شوند کاربردها از آنجا که خوشه‌بندي يک روش يادگيري بدون نظارت محسوب مي‌گردد، در موارد روش خوشه‌بندي اين روش علي‌رغم سادگي آن يک روش پايه براي بسياري از روش‌هاي خوشه‌بندي ديگر در شکل زير نحوة اعمال اين الگوريتم خوشه‌بندي روي يک مجموعه داده‌ که شامل دو گروه داده انواع روشهای خوشه بندی تعریف خوشه بندی (دسته بندی); توابع فاصله; انواع روشهای خوشه بندی; K-Means; Db تنها برای داده هایی استفاده می شود، که مرکز ثقل برای آنها قابل تعریف باشد.انواع روشهای خوشه بندی داده ها – فایلود مقدمه: در این پروژه روش های خوشه بندی مورد برسی قرار می گیرد هدف از خوشه بندی یافتن خوشه های مشابه از اشیاء در بین نمونه های ورودی می باشد تفاوت های خوشه بندی الگوریتم خوشه‌بندی در داده کاوی – هوش تجاری خوشه بندی از مهمترین الگوریتم‌های داده کاوی است و کاربرد بسیاری در کشف تیله‌های چشم گربه‌ای، شرابی، شیشه‌ای و احتمالا انواع دیگری نیز دارید.

دانلود پروژه انواع خوشه بندی در داده ها

دانلود پروژه انواع خوشه بندی در داده ها

دانلود پروژه انواع خوشه بندی در داده ها با فرمت ورد و قابل پرینت.تنظیم شده در ۵۲ صفحه.

مقدمه
در این پروژه روش های خوشه بندی مورد برسی قرار می گیرد هدف از خوشه بندی یافتن خوشه های مشابه از اشیاء در بین نمونه های ورودی می باشد تفاوت های خوشه بندی وطبقه بندی مورد مطالعه قرار میگیرد همچنین خوشه بندی در مقابل چندی سازی برداری قرار دارد در خوشه بندی نوعی سازمان داریم ولی در روشهای ارتباطی از چندی سازی استفاده میشود ،در خوشه بندی از روشهای فازی استفاده می شود( kmeans,cmens)
خوشه بندی به انتخاب اولیه خوشه ها بستگی دارد واین باعث می شود که نتایج خوشه بندی در تکرارهای مختلف از الگوریتم متفاوت شود که این در بسیاری از کاربردها قابل استفاده نیست ،برای رفع مشکل روش فازی cmens از الگوریتم LBG استفاده می شود.
خوشه بندی چیست؟
خوشه بندی یکی از شاخه های یادگیری بدون نظارت می باشد و فرآیند خودکاری است که در طی آن، نمونه ها به دسته هایی که اعضای آن مشابه یکدیگر می با¬شند تقسیم می شوند که به این دسته ها خوشه گفته می¬شود. بنابراین خوشه مجموعه ای از اشیاء می باشد که در آن اشیاء با یکدیگر مشابه بوده و با اشیاء موجود در خوشه های دیگر غیر مشابه می باشند. برای مشابه بودن می توان معیارهای مختلفی را در نظر گرفت مثلا می توان معیار فاصله را برای خوشه بندی مورد استفاده قرار داد و اشیائی را که به یکدیگر نزدیکتر هستند را بعنوان یک خوشه در نظر گرفت که به این نوع خوشه بندی، خوشه بندی مبتنی بر فاصله نیز گفته می شود. بعنوان مثال در شکل ۱ نمونه های ورودی در سمت چپ به چهار خوشه مشابه شکل سمت راست تقسیم می شوند. در این مثال هر یک از نمونه های ورودی به یکی از خوشه ها تعلق دارد و نمونه ای وجود ندارد که متعلق به بیش از یک خوشه باشد.

فهرست
خوشه بندی چیست؟
هدف از خوشه بندی چیست؟
خوشه بندي در مقابل طبقه بندي
يادگيري با نظارت در مقابل يادگيري بدون‌ نظارت
کاربردها
مسائل درگير با روش‌هاي خوشه‌بندي موجود
خوشه‌بندي در مقابل چندي‌سازي برداري
روش‌هاي خوشه‌بندي
روش خوشه‌بندي (K-Means یا C-Means)
مثالی برای خوشه‌بندي K-Means
مشکلات روش خوشه‌بندي K-Means
الگوريتم خوشه‌بندي LBG
خوشه بندی فازی چیست؟
روشهاي خوشه‌بندي سلسله مراتبي
خوشه‌بندي با روش Single-Link
خوشه‌بندي با روش Link Complete
خوشه‌بندي با روش Average-Link
خوشه‌بندي بر اساس چگالي
الگوريتم خوشه‌بندي براساس چگالي
مثالي از الگوريتم خوشه‌بندي براساس چگالي
الگوريتم سلسله مراتبي خوشه‌بندي براساس چگالي
معیارهای کارایی
خلاصه و نتیجه گیری
مراجع

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
52 WORD 2,500 تومان

دانلود پروژه انواع خوشه بندی در داده هادریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *