دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی فرمت doc

دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی فرمت doc
مجموعه مقالات همایش ملی بررسی و تبیین اقتصاد مقاومتی مجموعه همایش ملی بررسی دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی سال ۱۳۹۵ در شهر رشت توسط دانشگاه گیلان ، برگزار گردید.تعریفی جامع و کامل از اقتصاد مقاومتی اطلاع رسانی حوزه نت در همین دیدار، رهبر معظم انقلاب را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و این مقاله که مشتمل بر بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی اقتصاد مقاومتی مقاله پورتالی جامع در رابطه با موضوعات و مباحث اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی درجمع کارگزان نظام بااشاره به اینکه ملت ایران در طول این ۳۳سال توانسته از انقلاب و دستاوردهای عظیم ان با کیفیت بالا دوست شما ضرورت مقاومت اقتصادي مقدمه با ظهور انقلاب اسلامي، شكل جديدي ازحكومت در دنيا پديدار شد كه بناي اقتصاد مقاومتی و راهبرد مناسب حمایت از تولید ملی در اين مقاله نظريات متداول توسعه و نيز رويكردهاي متفاوت صنعتي شدن بررسي شده و اقتصاد مقاومتي، تحريم، الگوي توسعه شرق آسيا،حمايت از توليدملي، نقش دولت مشاهده مجموعه مقالات همایش ملی بررسی و تبیین اقتصاد مقاومتی در بانک مجموعه مقالات همایش ملی بررسی و تبیین مقاله اقتصاد مقاومتی در پایگاه استنادی مقالات کنفرانسهای کشور (سیویلیکا) نمایه سازی و منتشر گردید.

دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی فرمت doc

دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی فرمت doc

این فایل با فرمت قالب Word بوده در ۷۰صفحه ، قابل ویرایش ، آماده پرینت و همچنین ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد.

قسمتی از متن:
مقدمه
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و عدم توفیق آمریکا برای به انحراف کشاندن و مصادره انقلاب، لجاجت آشتی ناپذیری بدلیل از دست رفتن منافع خود از خویش نشان داده است و این لجاجت و دشمنی در سه دهه بگونه های مختلف ظهور و بروز کرده است ..

پرسش تحقیق
شاخصه های دفاع با عنوان تبدیل تهدید ها و تحریمهای اقتصادی به فرصتهای اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی کدامند؟

اهداف تحقیق
شناخت شاخصهای کاربردی برای مبارزه با تحریمهای اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی هدف اصلی تحقیق است و سپس با شناخت چنین مولفه هایی می توان پیشنهادهایی برای چگونگی تبدیل تهدیدها به فرصت ارایه نمود.بنابراین همانطور که از عنوان تحقیق نیز بر ..

پیشینه تحقیق
تا کنون مقالات مختلفی در باب اقتصاد مقاومتی به رشته تحریر در آمده است که در ذیل به بعضی از آنها اشاره می شود:
تعریف اقتصاد مقاومتی

منظور از اقتصاد مقاومتی ، یک اقتصاد فعال و پویاست نه یک اقتصاد منفعل و بسته چنانکه مقاومت برای دفع موانع پیشرفت و کوشش ..

چرا اقتصاد مقاومتی
صهیونیست جهانی بدلیل مخالفت های ذاتی با جمهوری اسلامی در بازه زمانی بعد از انقلاب مخالفتهای خود را به انحای مختلف نشان داده است و در حقیقت حیات سیاسی خود را با اعتلای جمهوری اسلامی در تضاد می­بیند ..
اقتصاد مقاومتی شعار یا واقعیت

قبل از پرداختن به واقعیت اقتصاد مقاومتی و وجه تمایز آن با یک شعار لازم است تفاوت شعار با واقعیت گفته شود.اصطلاح واقعیت معمولاً به اشیاء بالفعل ، ذات اشیاء و نفس الامر اطلاق مى‏شود. برای مثال گفته می­شود : تفاوت موجودات در عالم یک واقعیّت است. یعنی چتین ..

نقش دولت، صنعت و مردم در اقتصاد مقاومتی
در این برهه از زمان ، نظام در مقابل هر نوع اقدامی از ناحیه سطه جهانی تدابیر مناسب خودش را اتخاذ می‌کند و با توجه به تجارب طولانی که در زمینه مقابله با تهاجم ها از قبیل فرهنگی ، نظامی و اقتصادی پیدا کرده است و همچنین ..

تاریخچه
اصطلاح اقتصاد مقاومتی اولین بار پس از محاصره غزه در سال ۲۰۰۵ که ناتوانی در امر صادرات امکان صادرات و در نتیجه کشت بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله توت فرنگی را کاهش داده بود استفاده شد. و ضوابط و معیارهای حاکم بر مفهوم اقتصاد مقاومتی شناسایی گردید.

در ایران
پس از تشدید تحریمها علیه ایران در سالهای اخیر این شیوه توسط حکومت ایران بین حکومتیها تبلیغ و ترویج می‌شود و دراقتصاد مقاومتی هدف استفاده از توان داخلی و مقاومت در مقابل تحریمها با ایجاد کمترین بحران است.

ضرورت اقتصاد مقاومتی
چرا امروز دشمن تهاجم گسترده‌ی اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است؟ آیا دشمن زودتر از ما به نقطه‌ضعف ما پی برده است؟ آیا تحریم‌‌‌های اقتصادی توانسته است بر اقتصاد خانوارهای ایرانی تأثیر منفی داشته باشد؟ آیا فشار اقتصادی بر مردم می‌‌‌تواند منجر به تغییرات فرهنگی و عقیدتی شود؟

اقتصاد سیاسی مقاومتی
اقتصاد مقاومتی یک بحث تئوریک محض مختص دانشگاه و حوزه نیست، بلکه بیشتر اقتصاد کاربردی (Applied Economy) است. اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست، یک واقعیت اقتصادی است که شاخص‌‌‌های آن ریشه در عمل دارد، نه حرف.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
70 WORD 5,900 تومان

دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی فرمت docدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *