نمونه سوالات پیام نور

پایان نامه طراحی الگوریتم پردازش تصویر برای ردیابی اشیاء متحرکهمیار دانشجو
شبکه‌هاي کامپيوتري گسترده پردازش پایان نامه طراحی الگوریتم پردازش تصویر برای ردیابی اشیاء متحرک تصوير و طراحي سيستم‌هاي تحمل‌پذير خطا براي هوشمند ساختن رباتها از آلگوريتم هاي هوش مصنوعي مانند يادگيري ، پردازش روش‌هاي طراحي الگوريتم که در دوره کارشناسي به دانشجويان تا حدودي آموزش داده شده است دوست عزیز کلیه اطلاعات و خدمات مربوط به کارشناسی ارشد است شما باید به مقاله طراحی و پیاده سازی سیستم تشخیص علائم موسیقی توسط .مشخصات نویسندگان مقاله طراحی و پیاده سازی سیستم تشخیص علائم موسیقی توسط الگوریتم های پردازش تصویر. محمدرضا صارمی – کارشناسی ارشد مکاترونیک، گروه های داده کاوی ، پردازش تصویر ، هوش مصنوعی ، منطق فازی و معماری کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، هوش مصنوعی و الگوریتم و محاسبات است.مقاله طراحی الگوریتم پردازش تصویر دانشجویان گرامی برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق خود باید مهارت های خانه متلب انجام پروژه های متلب دانلود فیلم آموزش با کد متلب سفارش انجام پروژه متلب دانشجویی در با matlab دانلود رایگان فیلم آموزش کد مقاله پایان نامه شبکه عصبی پردازش تصویر فازی الگوریتم ژنتیک خانه متلب … دانلود فیلم آموزش جامع طراحی پایان نامه کد matlab تشخیص کاراکتر در تصویر به روش فایل های آموزشی جزوات مقالات کتاب فارسی و انگلیسی کارشناسی,کارشناسی ارشد است.

پایان نامه طراحی الگوریتم پردازش تصویر برای ردیابی اشیاء متحرک

پایان نامه طراحی الگوریتم پردازش تصویر برای ردیابی اشیاء متحرک در ۸۹ صفحه.

چکیده:

یکی از مسائل مهم و در حال توسعه در پردازش تصویر و بینایی ماشین، مسأله ردیابی شده اشیاء است. در واقع ردیابی اشیاء، نمایش تغییرات موقعیت یک شیء و دنبال کردن آن در یک دنباله تصاویر ویدیویی، با یک هدف خاص می باشد. اگرچه سابقه ایجاد پدیده ردیابی اشیاء به مسائل نظامی برمیگردد ولی امروزه به دلیل کاربردهای بسیار گسترده ردیابی اشیاء در زمینه های مختلف این مقوله و جوانب مختلف آن در سال های اخیر (عمدتاً از ۱۹۸۰ به بعد) مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. در این پروژه درباره نحوه تشخیص اشیاء، ردیابی و روش های تخمین حرکتی صحبت شده است. در نهایت برای پیاده سازی ردیابی از الگوریتم جریان نوری استفاده شده است. در این روش با استفاده از اختصاص بردار حرکت برای هر پیکسل شیء مورد نظر ردیابی می شود. در پیاده سازی این روش با مشکل پنجره مواجه می شویم که برای حل آن از روش lucas kanad بهره گرفته شده و بر روی پایگاه داده تهیه شده، در پیاده سازی این الگوریتم از ابزار بسیار قوی و کامل Open cv که محصول شرکت اینتل و مخصوص پردازش تصویر می باشد استفاده شده است.

فصل اول

۱-۱) مقدمه

یکی از مسائل مهم و در حال توسعه در پردازش تصویر و بینایی ماشین، مسأله ردیابی اشیاء است. در واقع ردیابی اشیاء، نمایش تغییرات موقعیت یک شیء و دنبال کردن آن در یک دنباله تصاویر ویدیویی، با یک هدف خاص می باشد.

۱-۲) سابقه

پیشینه ایجاد پدیده ردیابی اشیاء به مسائل نظامی برمی گردد، در واقع مسائلی چون هدف یابی مخصوصاً اهداف متحرک، ردیابی مسیر موشک شلیک شده برای اطمینان از صحت عمل هدف گیری و یا ردیابی مسیر موشک شلیک شده از سوی دشمن برای جلوگیری از اصابت آن به هدف و یا هدف گیری موشک دشمن در آسمان و مسائلی از این قبیل باعث پدید آمدن یک مقوله جدید به نام ردیابی اشیاء در زمینه پردازش تصاویر نظامی گردید. این مقوله و جوانب مختلف آن در سال های اخیر (عمدتا از ۱۹۸۰ به بعد) مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است.

۱-۳) کاربردها

امروزه به دلیل کاربردهای بسیار گسترده ردیابی اشیاء در زمینه های مختلف به جزء زمینه های نظامی مانند زمینه های اکتشافی در حوزه هوانوردی، فشرده سازی هوشمند ویدئو، مراقبت ویدئویی، کنترل مبتنی بر بینایی ماشین، ارتباط مفهومی کامپیوتر با انسان، تصویربرداری پزشکی و رباتیک، زیر سطحی، زیر دریا، تعیین مسیر حرکت دسته های پرندگان یا گله های ماهی و…، زمینه های پزشکی مانند ردیابی مسیر دارو و یا حتی اشیاء خارجی قرار داده شده در بدن و بسیاری زمینه های دیگر از جمله جوانب مرتبط با مقوله ردیابی اشیاء، ارائه الگوریتم هایی است که در مقابل پدیده هایی چون تغییر روشنایی محیط، همپوشانی اشیاء، عدم حرکت اشیاء با سرعت ثابت و یا در راستای یک خط مستقیم و… از پایایی کافی برخوردار بوده و حتی الامکان قابل پیاده سازی در کاربردهای بی درنگ باشند.

ارائه چنین الگوریتم هایی در درجه اول نیاز به مطالعه و تحقیق کافی در مورد چگونگی و انواع حرکت های اشیاء و مفاهیم مرتبط با آنها، انواع روش های شناسایی حرکت و تخمین حرکت و مزایا و معایب این روش ها نسبت به یکدیگر، مسأله حرکت نسبی شیء، دوربین، بیان توابع، روابط ریاضی و هندسی ای که این حرکات را در قالب پارامترهای ریاضی قابل تعیین و تخمین میسر سازد و همچنین نحوه پارامتری کردن محیط حرکت و شناخت این مسأله و روش های فائق آمدن بر این مشکلات در ردیابی و… دارد.

تعداد صفحات قیمت
89 3,900 تومان

پایان نامه طراحی الگوریتم پردازش تصویر برای ردیابی اشیاء متحرکدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
برچسب ها:
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پیام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پیام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور