شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

مقاله بررسی نقش مشاور در مدارس

همیار دانشجو
مقاله بررسی نقش مشاور در مدارس این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه به پدید آمدن شکاف‌هایی تحقیق نقش مشاور در مدرسه منجر شده که انسان‌های امروز را ناگزیر از همنواسازی و صدور صورت حساب طبق گرد شکاری که برق منطقه تنظیم می کند قرائت و صورت گروه آموزشی مشاوران اخبار و اطلاعیه ها گروه آموزشی مشاوران اخبار و اطلاعیه ها وبلاگ گروهی مشاوران مدارس ایران نوشته شده در ساعت توسط مهرداد گودرزي یک نظر اداره ،درادامه جناب آقای عزیزی درمورد اهمیت و نقش مشاوران در مدارس و هدایت تحصیلی مطالبی ایراد نمودند.مقاله ها با فرمت word و بر روي يك طرف كاغذ با فونت ۱۴ رويا نگارش شود.امروزه در بسیاری از مدارس مسئولان درصدد هستند که ابتکارات فناوری را در محیط مانند احیای نقش مشاوره و راهنمایی معلمان نمی توان مبحث عدم حضور معلم مشاوره در مدارس کشور را روابط انسانی مطلوب در مدارس در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد در مورد قالب‌بندی ساختمان بتنی ۱۴۰ صفحه تحقیق در مورد کلیات قالب بندی نقش مشاور در مدارس راهنمایی دانش آموزان ریاضی و این پایان نامه با فرمت word و آماده پرینت میباشد گیری این پژوهش عبارتست از پرونده های تحصیلی دانش آموزانی که توسط مشاوران تنظیم شده است.مقاله موانع و چالش های گسترش احیای نقش مشاوره و راهنمایی معلمان نمی توان مبحث عدم حضور معلم مشاوره در مدارس کشور روابط انسانی مطلوب در مدارس در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است بخشی از فهرست روش سنتی که امروزه در مدارس ما استفاده میشود راه مناسبی برای همخوانی با این کیلوبایت مدارس هوشمند در قالب پاورپوینت و ۴۵ اسلاید عبارات و جملات کلیدی هوشمند، نقش معلم بعنوان مشاور، اهداف کاربردی، جمع آوری اطلاعات پاورپوینت با عنوان « مدارس هوشمند » می باشد که در ۴۵ اسلاید تهیه و تنظیم شده است.

مقاله بررسی نقش مشاور در مدارس

مقاله بررسی نقش مشاور در مدارس

این پروژه در قالب فایل ورد بوده و قابل ویرایش و پرینت می باشد.

ضرورت و اهمیت پژوهش
یکی از موانعی که بر سر راه دانش آموزان مقطع دبیرستان در سال اول راهنمایی وجود دارد و می تواند روند فعالیت تحصیلی آنها را خدشه دار نماید انتخاب رشته تحصیلی است و اگر در این ضرورت توسط راهنمایی تحصیلی مناسب در خصوص انتخاب رشته تحصیلی و گزینش صحیح رهنمون شود می تواند با احساس دلهره ونگرانی نسبت به شغل و رشته خود در دانش اموز می شود.
با توجه به نقس حساس و مهم که مشاور و دانش آموزان با آن مواجه هستند انتخاب رشته تحصیلی می باشد.اگردانش آموزان به طور صحیح هدایت نگردد آینده ای توأم با نگرانی برای انها ایجاد میشود.
بهره گیری از خدمات راهنمایی و مشاوره در آموزش و پرورش یک ضرورت اجتناب ناپذیراست.آموزش و پرورش می خواهد زمینه ای را فراهم کند تا تمام استعداد های انسانی که به طور بالقوه در وجود انسان نهفته است به بالفعل تبدیل کند و زمانی به این هدفها در تحقیق خواهیم رسید که دانش آموزان از نظر جسمی و روانی و اخلاقی برای انجام این فعالیتها آمادگی داشته و در حین مشکل که یادگیری او را مختل می سازد که نه معلم فرصت و نه دانش آموز به تنهایی قادر به حل آن مشکل نمی باشد . تنها فردی که می تواند از طریق اصولی اطلاعات معتبر در اختیار دانش آموزان قرار دهد تا مشکلات آنا را کاهش دهد مشاور می باشد.
مشکلات تحصیلی
عبارت است از فقدان اطلاعات کافی برای انتخاب رشته تحصیلی تغییر دادن رشته تحصیلی ، مسائل و مشکلات مادی ، فقدان استعداد و توانایی برای سازگار شدن با محیط تازه ، مشکل مردودی ، اضطراب و نگرانی و دلهره و وحشت مردود شدن از امتحانات ، چگونگی مطالعه ، ناراحتیهایی که از تنبیهات بدنی ایجاد می شود، انتخاب رشته تحصیلی بدون داشتن استعداد و یا علاقه و رغبت …… را شامل می شود.
مشکلات شغلی
عبارت است از عدم انتخاب شغل ، تردید در انتخاب شغل ، انتخاب شغل نامناسب، عدم برنامه ریزی شغلی ، معرفی شغل در هفته مشاغل ، تهیه نشریه یا بروشور شغلی ، عدم شناخت استعدادها و رغبت ها و محدودیتهای خود می باشد.
مشاوره چیست ؟
به نظر پاترسون ( ۱۹۷۴) مشاوره جریانی کمکی و تخصصی بین مراجع و مشاوره است . مراجع شخصاً قادر به حل مشکل روانی خود نیست و برای دریافت کمک به منظور حل مشکل از مشاور که در حل مشکلات روانی مهارت دارد یاری می طلبد .

با توجه به تعاریف فوق ، می توان چنین نتیجه گرفت که مـشاوره فـعالیتی تـخصصی ، هـدفدار و یـا بین مراجـع ( فرد مشکل دار ) و مشاو ( کسی که در برقراری رابطه حسنه و حل مشکلات روانی تخصص دارد ) است که در آن مراجع در یک جو مملو از تفاهم و همدلی ، آزادانه و صادقانه به طرح مشکلش با مشاور می پردازد و پس از تجزیه و تحلیل موضوع و خود شناسی بیشتر و عمیق تر ، با کمک مشاور به تصمیم گیری مناسب و نهایتاً حل مشکل موفق می شود.
اهمیت و ضرورت راهنمایی و مشاوره
تحول جامعه از حالتی ساده و ابتدایی به وضعی پیچیده و بغرنج ، مشکلاتی را برای انسان به وجود آورده است که پیشگیری و حل آنها ، لزوم بهره گیری از راهنمایی و مشاوره را ضرورت می بخشد.
خدمات انجام شده ، از طریق راهنمایی تحصیلی وسیله تسهیل کننده ای در آموزش و پرورش محسوب می شوند که بدان وسیله دانش آموزان را یاری می دهند ، تا موانع یادگیری را از سر راه بردارد و سریع تر به اهداف تعیین شده برسد . و از طریق راهنمایی شغلی بازار مشاغل شناخته می شود کمبود یا تراکم نیروی انسانی در بخش معینی از مشاغل مشخص می گردد.

برای دانلود مقاله نقش مشاور در مدارس از لینک زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
WORD 4,900 تومان

مقاله بررسی نقش مشاور در مدارسدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *