نمونه سوالات پیام نور

پایان نامه هوش هیجانی و سلامت روانپایان نامه هوش هیجانی و سلامت روان

پایان نامه هوش هیجانی و سلامت روان در قالب فایل ورد و تنظیم شده در ۱۵۰ صفحه.این پایان نامه قابل ویرایش و پرینت می باشد.مقاله هوش هیجانی و سلامت روان را فقط از سایت همیار دانشجو دانلود کنید.

قسمتی از پایان نامه هوش هیجانی و سلامت روان :

ما امروزه در عصري زندگي مي كنيم كه سلامت رواني از اهميت ويژه اي برخوردار است چرا كه به موازات پيشرفت هاي تكنولوژيكي – صنعتي – اقتصادي و اجتماعي، نابسماني هاي رواني و روز به روز در حال گسترش است و بسياري از افراد از ناراحتي هاي رواني به شدت رنج برده و نه تنها خود در عذاب هستند بلكه خانواده و در نهايت جامعه را نيز دچار مشكل مي كنند (لشگري ۱۳۸۱).
در آغاز هزاره سوم ميلادي، زمان بحث و گفتگوي تمدنها و نيز در عصر شكوفايي تكنولوژي و افزايش امكانات و ابزار زندگي بايد بشر امروز بيش از هر زمان ديگر احساس آرامش و امنيت داشته باشد. كمترين مشكلات جسماني و رواني، كمترين حادثه و كمترين نگراني را داشته باشد.
طبق تعريف سازمان بهداشت جهاني قابليت ارتباط موزون و هماهنگ با ديگران، اصلاح محيط فردي و اجتماعي و حل تضادها و تمايلات شخصي به طور منطقي، عادلانه و مناسب خبر از سلامتي روان را مي دهد.
دانشمندان اعتقاد دارند كه سلامت رواني از مهم ترين ابعاد سلامتي بوده و هر گونه اختلال در آن مي تواند مشكلات جدي و شايعي در هر گروه جمعيتي ايجاد كند، بنابراين بهداشت و يا سلامت روان علاوه بر اينكه يك وظيفه شرعي و ضرورت انساني محسوب مي گردد توجه و يا بي توجهي به آن مي تواند پيامدهاي اقتصادي و اجتماعي بسيار بارزي را به وجود آورد.
طي سالهاي متمادي، روان شناسان براي طبقه بندي و تعريف هوش تلاش كرده اند، در قرن گذشته هوش، (هوشبر) IQ مورد سنجش قرار مي گرفت كه تلاش مي كرد ظرفيت شناختي و عملكردي (مثل توانايي شخص براي يادگيري، به خاطر آوردن، دليل آوردن، انتزاع)، را ارزيابي نمايد. از آغاز دهه ۱۹۹۰ بحث در زمينه اثرات روان شناختي هيجان و كاركردهاي انطباقي آن و نيز ماهيت رابطه هيجان و شناخت با معرفي مفهوم هوش هيجاني ابعاد تازه اي به خود گرفت. مفهوم هوش هيجاني، دنياي تازه و عميقي در فهم هوش انسان گشوده است و توانايي براي ارزيابي هوش كلي يا عمومي منفي كمتري را تجربه كنند. آنها همچنين در ايجاد و حفظ روابط كيفي بالا مهارت دارند. به طور كلي هوش هيجاني با وقايع و پيامدهاي زندگي ارتباط دارد و به اقرار در فهم و پيش بيني جنبه هاي گوناگون زندگي روزمره كمك مي كند (سياروچي، چان، روبرتس، كاپوتي، ۲۰۰۱ ؛ به نقل از سياروچي و همكاران ۲۰۰۲، به نقل از نوري ۱۳۸۳).

فهرست پایان نامه هوش هیجانی و سلامت روان :

پایان نامه هوش هیجانی و سلامت روان

پایان نامه هوش هیجانی و سلامت روان

جهت دانلود پایان نامه بررسی رابطه هوش هیجانی و سلامت روانی از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
150 WORD 12,900 تومان

پایان نامه هوش هیجانی و سلامت رواندریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
برچسب ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پیام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پیام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور