نمونه سوالات پیام نور

مقاله تجزیه و تحلیل نسبت های مالیمقاله تجزیه و تحلیل نسبت های مالی – مقاله ای استاندارد در قالب ورد قابل ویرایش و پرینت تنظیم شده در ۵۴ تنها با پرداخت ۴۹۰۰ تومان می توانید این مقاله را به صورت کامل دانلود نمایید.

مقاله تجزیه و تحلیل نسبت های مالی

قسمتی از مقاله :

فصل اول :

کلیات تحقیق : تحولات در قلمرو فعالیت های تجاری و اقتصادی در دهه های اخیر با چنان سرعتی رخ داده است که تصمیم گیری و اداره واحد های انتفاعی را به امری پیچیده تبدیل کرده است. انواع واحد های انتفاعی متولد وبه سرعت رشد کرده اند. دامنه فعالیت برخی از این واحدها از داخل کشور ها فراتر رفته و شکل جهانی به خود گرفته است. گسترش وجهانی شدن فعالیت های یاد شده رقابت بین بنگاه های اقتصادی راچه در داخل مرزها وچه در خارج آن بیشتر کرده است . به تبع اثرات این عوامل و سایر عواملی از این دست اداره وحفظ واحد های انتفاعی به صورت مشکلی اساسی پیش روی مدیران واحدها قرار دارد وبه همین دلیل فرایند تصمیم گیری به عنوان حساس ترین و با اهمیت ترین وظیفه مدیران به مراتب پیچیده تر از گذشته شده است.

لزوم تسریع و تسهیل در شناسایی دقیق و تبیین و تعریف مسایل و جمع آوری اطلاعات وارزیابی آنها و انتخاب مناسب ترین راه حل در فرایند تصمیم گیری موجب گردیده تا در این ارتباط علوم و فنون متنوع از نظر کمی وکیفی گسترش یابند. در این راستا رشد شتابان در علوم و فنونی که ابزار پاسخگویی به نیاز های تصمیم گیران ( مدیران ) را فراهم نماید شاهد بوده ایم و هستیم.

شکل گیری و ظهور شاخه های جدید علم در مدیریت پیچیده تر شدن امر مدیریت را نشان می دهد. مدیریت مالی نیز از جمله دستاورد های این پیچیدگی است. اصلی ترین مولفه تصمیم گیری اطلاعت است و فایده اطلاعات مالی در تصمیم گیری بر همگان روشن است. اغلب تصمیمات مدیران تبعات مالی دارد بنا براین اطلاعات مالی اهمیت بسیار می یابد . وظیفه تدارک اطلاعات مالی بر عهده مدیر مالی است. به همین علت اهمیت مدیریت مالی در شاخه های تخصصی مدیریت بیشتر شده است. بسیاری از شواهد تاریخی بدست آمده درباره فعالیتهای تجاری نشان داده اند که در مواقع بحرانی مدیران مالی ناجی بسیاری از واحد های انتفاعی بوده ند زیرا راه کارهای پیشنهادی و تصمیمات اتخاذ  شده از طرف آنان با تحقق یا عدم تحقق اهداف بنگاههای اقتصادی و واحد های انتفاعی رابطه مستقیم و تنگاتنگ دارند.

فهرست :

فصل اول: کلیات تحقیق ۱
هدف تحقیق ۲
بیان مسئله ۲
ابزار تحقیق ۴
فصل دوم: ادبیات تحقیق ۱۸
گزارشگري مالي ۵
اهداف گزارشگري مالي ۶
استانداردهاي گزارشگري ۶
ضرورت وجودي چارچوب مفهومي گزارشگري مالي ۸
مكانيزمهاي مؤثر بر كاهش تقلب در گزارشات مالي ۹
ويژگيهاي كيفي گزارشگري مالي ۱۰
عوامل مؤثر بر قابليت اتكاء گزارشات مالي ۱۲
استفاده كنندگان گزارشات مالي و نيازهاي اطلاعاتي آنان ۱۴
هزينه هاي گزارشگري ۱۵
روشهاي بهبود گزارشگري مالي در حمايت از حقوق صاحبان سهام ۱۶
گزارشگري انعطاف پذير ۱۶
گزارشگري بخشهاي مجزا ۱۶
توضيح ماهيت فعاليت شركتها ۱۷
تهيه اطلاعاتي درباره چشم انداز آتي شركتها ۱۷
اطلاعاتي درمورد رقباي تجاري ۱۷
انتقال سريع اطلاعات درباره تغييرات با اهميت ۱۷
انتقال مؤثر و كارآمد اطلاعات ۱۸
افشاي اطلاعات غيرمالي ۱۸
اطلاعات مربوط به سهامداران ۱۸
محاسبه و تفسیر نسبتها ۱۸
طبقه بندی نسبتها ۱۹
نسبتهای نقدینگی ۲۰
ایراد بر نسبتهای نقدینگی ۲۳
وضع موجودی نقدی و بانکی ۲۴
نسبتهای فعالیت ۲۶
گردش مطالبات ۲۶
گردش کالا ۲۸
اثر تورم در تجزیه و تحلیل حسابها ۴۴
نقاط ضعف نسبتها ۴۵

جهت دریافت مقاله تجزیه و تحلیل نسبت های مالی از لینک زر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
54 WORD 4,900 تومان

مقاله تجزیه و تحلیل نسبت های مالیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
برچسب ها: , , , ,
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پيام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پيام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور