چهارشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

دانلود پایان نامه توربین های گازی

دانلود پایان نامه توربین های گازی – با سلام خدمت تمام کاربران عزیز سایت همیار دانشجو امروز پایان نامه با موضوع ” بررسی افزایش راندمان توربین های گازی با سیستم مدیا ” را آماده نمودیم.این پایان نامه در قالب ورد با قابلیت ویرایش و پرینت در ۷۲ صفحه می باشد.شما عزیزان بلافاصله بعد از پرداخت مبلغ ۹۹۰۰ تومان می توانید این فایل را دانلود نمایید.

دانلود پایان نامه توربین های گازی

دانلود پایان نامه توربین های گازی

مقدمه
با منبسط شدن گازهاي حاصل از احتراق (كه داراي دما و فشار بالايي مي باشند) در چندين طبقه از پره هاي ثابت و متحرك قدرت در توربين گاز توليد مي شود.
براي توليد بالا جهت محفظه احتراق (حدود ۴ تا ۱۳ اتمسفر) از كمپرسورهاي محوري با چندين طبقه استفاده مي شود. در هر طبقه بر ميزان فشار هواي مكيده شده توسط كمپرسور افزوده مي شود. كمپرسور توسط توربين به گردش در مي آيد به همين منظور محور كمپرسور و توربين به هم متصل است. اگر همه چيز را ايده آل فرض كنيم يعني اصطكاك و تلفات ترموديناميكي سيال صفحه فرض شوند.

همه فرآيندها در تمام طبقات كمپرسور و توربين ايده آل است و افت فشار در محفظه احتراق نيز صفر است. بعد از راه اندازي توربين گاز اگر كل سيستم را به حالت خود رها كنيم (بدون اينكه سوختي مصرف كنيم) قاعدتاً بايد قدرت توليد شده در توربين مساوي قدرت مصرف شده در كمپرسور باشد. اما اين از لحاظ علمي غيرممكن است. در توربين گاز حدود ۶۰% قدرت توليد شده در توربين صرف به گردش آوردن كمپرسور شده و۳۰% آن به عنوان كار خروجي جهت توليد برق (يا هر مصرف ديگر) مصرف مي شود. بنابراين لازم است كه قدرت توليدي در توربين بيشتر از قدرت مصرفي در كمپرسور باشد.

براي اين منظور مي توان با اضافه كردن حجم سيال عامل در فشار ثابت يا افزايش فشار آن در حجم ثابت قدرت توليدي توربين را افزايش داد. هر يك از دو روش فوق را مي توان با بالا بردن دماي سيال عامل پس از متراكم ساختن آن به كار برد. براي افزايش دماي سيال عامل يك محفظه احتراق لازم است تا با احتراق سوخت دماي هوا بالا رود. به اين ترتيب يك سيكل ساده توربين گاز شامل قسمت هاي زير است:
۱- كمپرسور
۲- اتاق احتراق
۳- توربين
در توربين هاي گاز ممكن است يكي از دو نوع سوخت گازوئيل يا گاز طبيعي استفاده شود. توربين هاي گازي را از روي عمل انبساط گازها (مانند توربين بخار) تقسيم بندي مي كنند كه عبارتند از:
۱- توربين هاي ضربه اي
۲- توربين هاي ضربه اي- عكس العملي
توربين هاي گاز را از روي سيو سيال عامل نيز طبقه بندي مي كنند كه عبارتند از:
۱- توربين هاي گازي با سيكل باز (سيال عامل از هواي بيرون موتور وارد و به داخل هواي محيط تلمبه مي گردد.)
۲- توربين هاي گاز با سيكل بسته (سيال عامل از هواي بيرون موتور وارد و به داخل هواي محيط تخليه مي گردد.)
۳- توربين هاي گاز با سيكل نيمه بسته (مقداري از سيال عامل در داخل دستگاه گردش مي كند و مقدار ديگر به داخل هواي محيط تخليه مي گردد.)

فهرست پایان نامه توربین های گازی :

دانلود پایان نامه توربین های گازی

دانلود پایان نامه توربین های گازی

جهت دانلود پایان نامه توربین های گازی از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
72 WORD 9,900 تومان

دانلود پایان نامه توربین های گازیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *