پنج شنبه , ۳ خرداد ۱۳۹۷

دانلود پایان نامه استفاده از پلی نانو سیالات

دانلود پایان نامه استفاده از پلی نانو سیالات – پایان نامه با موضوع : استفاده از پلی نانو سیالات در افزایش انتقال حرارت و کاهش اصطکاک سیالات خطوط لوله در قالب ورد با قابلیت پرینت و ویرایش در ۶۰ صفحه به قیمت ۷۵۰۰ تومان که بلافاصله بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود پایان نامه نمایش داده می شود.

پایان نامه نانو سیالات

قسمتی از متن پایان نامه :

پایداری حرارتی پلی نانو سیالات
پایداری حرارتی پلیمرها، تابع فاکتورهای گوناگونی است. از آنجا که مقاومت حرارتی تابعی از انرژی پیوندی است، وقتی دما به حدی برسد که باعث شود پیوندها گسیخته شوند، پلیمر از طریق انرژی ارتعاشی شکسته می شود. پس پلیمرهایی که دارای پیوند ضعیفی هستند در دمای بالا قابل استفاده نیستند و از بکار بردن منومرها و هم چنین گروه های عاملی که باعث می شود این پدیده تشدید شود، باید خودداری کرد.
البته گروه هایی مانند اتر یا سولفون، نسبت به گروه هایی مانند آلکیل و NH و OH پایدارتر هستند، ولی وارد کردن گروه هایی مانند اتروسولفون و یا گروههای پایدار دیگر صرفاً بخاطر بالا بردن مقاومت حرارتی نیست، بلکه باعث بالا رفتن حلالیت نیز می شوند. تاثیرات متقابلی که بین دو گونه پلیمری وجود دارد، ناشی از تاثیرات متقابل قطبی- قطبی، و پیوند هیدروژنی (۶-۱۰ Kcal/mol) است که باعث بالا رفتن مقاومت حرارتی در پلیمرها می شوند.

این قبیل پلیمرها باید قطبی و دارای عامل هایی باشند که پیوند هیدروژنی را بوجود آورند، مانند: پلی ایمیدها و پلی یورتانها. انرژی رزونانسی که به وضوح در آروماتیک ها به چشم می خورد، مخصوصاً در حلقه های هتروسیکل و فنیلها و کلاً نانو ذرات پلیمرهای تزریقی به سیالات به که استخوان بندی آروماتیکی دارند باعث افزایش مقاومت حرارتی می شوند.
در مورد واحدهای تکراری حلقوی، شکستگی یک پیوند در یک حلقه باعث پایین آمدن وزن مولکولی نمی شود و احتمال شکستگی دو پیوند در یک حلقه کم است. نانو سیالات پلیمری نردبانی یا نیمه نردبانی پایداری حرارتی بالاتری نسبت به پلیمرهای زنجیره باز دارند. بنابراین اتصالات عرضی موجب صلب پلیمرهای خطی می شوند که شامل حلقه های آروماتیک با چند پیوند یگانه مجزا هستند. با توجه به نکاتی که ذکر شد برای تهیه پلیمرهای مقاوم حرارتی باید نکات زیر رعایت شوند.
– استفاده از ساختارهایی که شامل قوی ترین پیوند های شیمیایی هستند. مانند ترکیبات هتروآروماتیک، آروماتیک اترها و عدم استفاده از ساختارهایی که دارای پیوند ضعیف مثل آلکیلن آلیسیکلیک و هیدروکربن های غیر اشباع می باشند.
– ساختمان ترکیب باید به گونه ای باشد که به سمت پایدار بودن میل کند، پایداری رزونانسی آن زیاد باشد و بالاخره ساختارهای حلقوی باید طول پیوند عادی داشته باشند، به نحوی که اگر یک پیوند شکسته شد، ساختار اصلی، اتم ها را کنار هم نگه دارد.

دانلود پایان نامه استفاده از پلی نانو سیالات

دانلود پایان نامه نانو سیالات

فهرست مطالب :
پیش فصل
معرفی پلی نانو سیالات
مقدمه
فصل اول : استفاده از پلی نانو سیالات در افزایش انتقال حرارت
آشنائی با خواص و کاربردهای پلی نانو سیالات در افزایش انتقال حرارت :
مقدمه
انتقال حرارت در نانو سیالات پلیمری / بخش اول
نانو سیالات پلیمری:
روش‌های تولید نانو سیالات پلیمری
پایداری حرارتی پلی نانو سیالات
لباس فضا نوردان
مقاومت در برابر حرارت
مزیت های استفاده از پلی نانو سیالات
انتقال حرارت در نانو سيالات پلیمری / بخش دوم
مكانيسم‌هاي انتقال حرارت در پلی نانو سيالات
I.مكانيسم هدايت حرارتي
انتقال حرارت در نانو سيالات / بخش سوم
ادامه مكانيسم هدايت حرارتي
انتقال حرارت در پلی نانو سيالات / بخش چهارم
ادامه مكانيسم‌هاي انتقال حرارت در پلی نانو سيالات
II.مكانيسم جابجايي حرارتي
۱-مدل تك فازي:
۲ – مدل دو فازي:
افزايش ضريب انتقال حرارت جابجايي در مبدلهاي حرارتي با استفاده از پلی نانو سيالات
انتقال حرارت در سیالات ساکن
خلاصه و نتیجه گیری

فصل دوم : استفاده از پلی نانو سیالات در کاهش اصطکاک جریان سیالات در خطوط لوله
تعريف نانوسيال و ارتباط آن با کاهش اصطکاک جریان سیالات در خطوط لوله
نمودار سيلان مواد
جريان آرام درلوله ها ودرفاصله بين دولولة هم محور
لوله باسطح مقطع مدور ، معادلة Hagen-Poisuille
جريانهاي دروني وبيروني تاثیر گذار بر پلی نانو سیالات
منابع و ماخذ :

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
62 WORD 7,500 تومان

دانلود پایان نامه استفاده از پلی نانو سیالاتدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *