شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی – با سلام و درود بر کاربران همیشگی وب سایت همیار دانشجو امروز پایان نامه با موضوع بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی بر میزان طلاق و رضایت زناشویی را جهت دانلود در سایت قرار داده ایم.این پایان نامه در قالب ورد قابل ویرایش و پرینت می باشد که به قیمت ۸۹۰۰ تومان در سایت قرار گرفته شما عزیزان بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این پایان نامه را دانلود نمایید.

دانلود پایان نامه شبكه های اجتماعی

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی

مقدمه شبكه های اجتماعی و دنيای مجازی :

رسانه شبكه¬هاي اجتماعي، رسانه¬اي است كه امور توليد محتواي ويدئو، صدا، متن و يا چندرسانه-اي توسط كاربران آن انجام مي¬شود و در محيط اجتماعي منتشر و بين همتايان به اشتراك گزارده مي¬شوند (كاپيلانو و باتلپر،۲۰۱۰). ميزان استفاده از اينترنت و شبكه هاي مجازي چنان رو به گسترش است كه نسل كنوني را نسل زد، نسل اينترنت يا نسل شبكه نام نهاده اند. اين نسل متولدين اواسط دهه ي ۱۹۹۰ ميلادي به بعد هستند.

بين استفاده نسل هاي مختلف از شبكه هاي اجتماعي و همچنين انگيزه هاي آنها از پيوستن به فضاي مجازي تفاوت هاي قابل توجهي وجود دارد. به عنوان مثال، نتايج تحقيقات نشان داده است كه مادران نسبت به پدران بيشتر از فيس بوك استفاده مي كنند و بيشتر دوستان فيس بوكي مادران، اعضاي خانواده و خويشاوندان آنها هستند؛ به عنوان مثال، نتايج تحقيقات نشان داده است كه مادران نسبت به پدران بيشتر از فيس بوك استفاده مي كنند و بيشتر دوستان فيس بوكي مادران، اعضاي خانواده و خويشاوندان آنها هستند؛ اما پدران بيشتر با دوستان فيس بوكي خود در خارج از فيس بوك ارتباط برقرار مي كنند (بارتولومو،۲۰۱۲).

مطالعات اخير نشان داده اند كه بيش از ۹۵ درصد از دانشجويان مقطع كارشناسي در انگليس به طور مداوم از سايت هاي شبكه هاي اجتماعي استفاده مي كنند (مدج و همکاران،۲۰۰۹). در سال هاي اخير محبوبيت شبكه هاي اجتماعي آنلاين تا حد بي سابقه اي افزايش يافته است. به طوري كه محبوب ترين آنها صدها ميليون كاربر دارند. اين موفقيت منافعي را در درون خود اين جوامع شبكه اي ايجاد كرده است و تعداد مطالعات و پژوهش ها جهت درك اين شبكه ها را افزايش داده است ولي گستردگي بسيار و محدوديت دسترسي به تمامي كاربران بزرگترين شبكه هاي اجتماعي آنلاين كسب اطلاعات مكفي درباره ي ديدگاه كاربران آنها و چگونگي روابطشان را با مشكل مواجه كرده است (ژوکا،۲۰۱۰)
«طلاق» اسمی برای تطلیق است یعنی از بین بردن قید و اصطلاح شرعی به معنای از بین بردن قید نکاح است. طلاق در اصطلاح شرعی عبارت است از «ازله قید النکاح بصیغه مخصوصه» طلاق، گسستن و از بین بردن قید ازدواج با لفظ مخصوص است (گواهی، ۱۳۷۳). سيزر (۱۹۹۸)، رضايت از يک رابطه را ارزيابي ذهني فرد از آن رابطه مي‌داند. اسچوماچر (۲۰۰۵)، مهمترين عامل در رضايت زناشويي را انطباق بين همسران معرفي مي‌کند. وينچ (۱۹۷۴)، رضايت زناشويي را انطباق بين وضعيت کنوني و موجود زندگي زناشويي با وضعيت مورد انتظار همسران از زندگي زناشويي تعريف مي‌کند (ستاري، ۱۳۸۷).

از نظر اليس، رضايت زناشويي احساس عيني خوشنودي، رضايت و لذت تجربه شده توسط زن و شوهر است. زماني که تمامي جنبه‌هاي زندگي مشترک خود را در نظر بگيريد. بنابراين رضايت زناشويي داشتن نگرش مثبت و لذت‌بخش از تمامي جنبه‌هاي روابط زناشويي است. برادباري (۲۰۰۰)، رضايت زناشويي را به عنوان نگرش‌ها يا احساسات کلي فرد نسبت به همسر و رابطه زناشويي تعريف مي‌کند (افخمي، ۱۳۸۵). گوردون (۱۹۹۹)، نيز رضايت زناشويي را سازگاري دروني و بيروني زن و مرد مي‌داند، به طوري که در موقعيت‌هاي مختلف زندگي تفاهمي دوجانبه بين آنها به وجود آيد. حال كه شبکه های اجتماعی و دنياي مجازي به جزء لاینفک زندگی ما تبدیل شده اند، آيا تأثيري بر ميزان رضايت زناشويي و طلاق بين همسران دارند؟

فهرست پایان نامه شبكه های اجتماعی :

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی

جهت دانلود پایان نامه شبكه های اجتماعی و دنيای مجازی از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
110 WORD 8,900 تومان

پایان نامه شبکه های اجتماعی و دنیای مجازیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *