نمونه سوالات پیام نور

دانلود جزوه خلاصه کتاب متون فقه ۱دانلود جزوه خلاصه کتاب متون فقه ۱ در قالب pdf با کیفیت بسیار خوب به قیمت ۲۰۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

خلاصه کتاب متون فقه 1

قسمتی از این جزوه :

۱-اگر ایجاب کننده لفظ بیع (= فروختن) را بکار برد و با آن ، اجاره را قصد کند ، در صورتی که بیع را بر خود عین وارد کند (نه بر منفعت آن ، مثلا بگوید این خانه را یک سال به تو فروختم ایجاب او باطل است ، و در صورتی که (بیع را بر سر منفعت عین در آورد و مثلا بگوید : سکونت یک سال خانه را به تو فروختم بنابر یک وجه درست است و بنابر وجه دیگر نادرست می باشد.

۲-مستاجر تنها در صورتی ضامن عین است که در استفاده از آن زیاده روی کرده باشد ، و یا در حفظ نگهداری آن کوتاهی نموده باشد.و اگر موجر در عقد اجاره ، مستاجر را ضامن عین قرار دهد ، عقد اجاره باطل خواهد بود.

۳-در عقد اجاره می توان برای موجر یا مستاجر و یا هر دوی آنها خیار قرار داد. اما وکیل و وصی حق چنین کاری را ندارند.مگر آنکه موکل و یا وصی به آنها موکل و یا وصی به آنها اذن داده باشد و یا در فسخ مصلحت روشنی وجود داشته باشد.

۴-اجاره گاهی بر منفعت عین منعقد می شود و گاهی بر انجام کاری از طرف اجیر در صورت (نخست) اجرت پس از اتمام عقد اجاره به ملک موجر در می آید و مستاجر باید پس از دریافت عین اجاره شده آن را به موجر بپردازد ، و (در صورت دوم ، یعنی در آنجا که اجاره بر عمل و انجام کاری از طرف اجیر منعقد شده است اجرت پس از انجام کار ، به ملک اجیر در می آید.

۵-اجیر خاص (یعنی کسی که اجیر شده است تا عملی را خود او در زمان معینی انجام دهد) حق ندارد برای غیر مستاجر کار کند ، برخلاف اجیر مطلق هر گاه مستاجر عین مورد اجاره را دریافت کرد و مدتی که در آن امکان بهره برداری از عین باشد ، گذشت اجرت بر او مستقر و ثابت می شود.

جهت دانلود جزوه خلاصه کتاب متون فقه ۱ از فرم زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات قیمت
pdf 2,000 تومان

دانلود جزوه خلاصه کتاب متون فقه ۱دریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
برچسب ها:
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پيام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پيام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور