دوشنبه , ۴ تیر ۱۳۹۷

دانلود پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (kims)

دانلود پرسشنامه ذهن آگاهی کنتاکی

دانلود پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (kims) در ۶ صفحه به قیمت ۴۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.شامل : پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی + نمره گذاری کامل پرسشنامه و زیرمقیاس‌ها + روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر + پایه‌های نظری سازه ذهن آگاهی

پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی

پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (KIMS)

ذهن‌آگاهی، یک راه هدایت توجه است که از سنت‌های مراقبه شرقی گرفته شده اما بیشترین بحث و تمرین را در فرهنگ غربی داشته است. ذهن‌آگاهی درمانی است که توسط کابات-زین در سال ۱۹۷۹ مطرح شد و امروزه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. ذهن‌آگاهی، به طور کلی به فرآیندهایی شناختی اطلاق می‌شود که طی آن‌ها فرد ذهن آگاه، تمرکز خود را روی تجربه احساسات و اتفاقاتی که در لحظه حال در خود یا اطرافش رخ می‌دهد، متمرکز می‌‌سازد. ذهن‌آگاهی را می‌توان در تقابل با حالاتی مانند اشتغال ذهنی با خاطرات، تخیلات، برنامه‌ها یا نگرانی و رفتار خودکار دانست که در آن، توجه بر چیز دیگری متمرکز است.
پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (KIMS) توسط بیر، اسمیت، و آلن در سال ۲۰۰۴ تدوین شده است. این پرسشنامه دارای ۳۹ ماده می‌باشد و برای اندازه‌گیری چهار مولفه ذهن‌آگاهی طراحی شده است که عبارتند از: مشاهده‌گری، توصیف بدون برچسب، عملکرد همراه با آگاهی (تمرکزگری) و پذیرش بدون قضاوت. فرم انگلیسی این مقیاس در آغاز دارای ۷۷ سوال بود که به ۳۹ گویه کاهش یافت. این پرسشنامه در یک طیف لیکرت پنج درجه‌ای از خیلی به ندرت تا اکثراً نمره‌گذاری می‌شود.

نمره گذاری پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (KIMS)
همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (KIMS) کرده‌اند. در فایل آماده شده، علاوه بر نمره گذاری هر عبارت، چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

پرسشنامه مهارتهاي ذهن آگاهی کنتاکی KIMS توسط بیر، اسمیت، و آلن (۲۰۰۴) تدوین شده است. این پرسشنامه داراي ۳۹ماده می-
باشد و براي اندازه گیري چهار مولفه ذهن آگاهی طراحی شده است که عبارتند از: مشاهده گري، توصیف بدون برچسب، عملکرد همراه با
آگاهی (تمرکزگري) و پذیرش بدون قضاوت. فرم انگلیسی این مقیاس در آغاز داراي ۷۷سوال بود که به ۳۹ گویه کاهش یافت. این پرسشنامه
در یک طیف لیکرت پنج درجه اي از خیلی به ندرت تا اکثراً نمره گذاري میشود.

جهت دانلود پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (kims) از فرم زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات قیمت
6 4,900 تومان

دانلود پرسشنامه مهارت های ذهن آگاهی کنتاکی (kims)لینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *