نمونه سوالات پیام نور

خلاصه کتاب تفسیر موضوعی قرآن مکارم شیرازی و علیرضا کمالیدانلود خلاصه کتاب تفسیر موضوعی قرآن مکارم شیرازی و علیرضا کمالی در قالب pdf به صورت کامل و آماده که شامل قسمتهای مهم این درس و نمونه سوالات مهم و کلیدی می باشد به قیمت ۳۰۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دانلود کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم علیرضا کمالی

خلاصه کتاب تفسیر موضوعی قرآن مکارم شیرازی

قسمتی از این خلاصه :

۱-تفسیر در لغت به معنای برگرفتن نقاب از چهره است.
-۲قرآن چهره های دیگر( بطون) خود را تنها به اندیشمندانی که تشنه حق و پوینده راه اند نشان می دهد.
-۳جمله القرآن یفسّره الزمان از ابن عباس اشاره دارد به اینکه قرآن چهره هایی دارد که گذشت زمان و پرورش نبوغ و استعداد ها از آن پرده بر می دارد.
-۴تفسیر قرآن به معنای واقعی از زمان پیامبر (ص) و به هنگام نزول نخستین آیات بر قلب پاکش آغاز گشت اما به صورت یک علم مدون از زمان حضرت علی (ع) شروع شد.و بزرگان این علم سلسله سندهای خود را به او – که باب مدینه علم پیامبر (ص) بود – می رساندند.
-۵خطرناک ترین روش در تفسیر قرآن این است که به جای استفاده از قرآن بکوشیم افکار خود را بر قرآن تحمیل کنیم و پیش داوری هایی که مولود محیط، تخصص علمی ، مذهب خاص و سلیقه شخصی ماست به نام قرآن و به شکل قرآن عرضه کنیم و در حقیقت تفسیر به رأی کنیم.
-۶قرآن کریم در سوره آل عمران، به آیات محکم و متشابه اشاره می کند و می فرماید :

هُوَ الّذی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتابَ مِنْهُ آیاتٌ مُحْکَماتٌ هُنّ أُمّ الْکِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهات

۷-واژه محکم در اصل از احکام به معنای ممنوع ساختن گرفته شده و به همین دلیل به موجودات پایدار و استوار ، محکم می گویند؛ زیرا عوامل انحرافی را می زدایند.
-۸سخنان روشن و قاطع را که هر گونه احتمال خلا ف را از خود دور می سازند محکم نامیده اند.
-۹مراد از محکمات آیاتی است که مفهوم آن به قدری روشن است که جای گفتگو و بحث در آن نیست؛ آیاتی همچون (قُل هُوَ اللهُ احَد بگو او است خدای یگانه) ؛ (لَیْسَ کَمِثْلِهِ شَیْءٌ هیچ چیز همانند او نیست) ؛( اللّهُ خالِقُ کُلّ شَیْءٍ خداوند آفرینده و آفریدگار همه چیز است)؛ )لِلذّکَرِ مِثْلُ حَظّ الْأُنْثَیَیْنِ سهم ارث پسر معادل سهم دو دوختر است)

۱۰-آیات محکمات در قرآن ( امّ الکتاب) نامیده شده؛ بدین معنا که اصل ، مرجع، مفسر و توضیح دهنده آیات دیگر است.

جهت دانلود خلاصه کتاب تفسیر موضوعی قرآن مکارم شیرازی و علیرضا کمالی از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 3,000 تومان

خلاصه کتاب تفسیر موضوعی قرآن مکارم شیرازی و علیرضا کمالیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پيام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پيام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور