دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

نمونه سوالات آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی ۹۷

سوالات آیین نامه اصلی
سوالات آیین نامه اصلی

نمونه سوالات آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی ۹۷ با جواب + نمونه سوالات فنی از کتاب جدید با پاسخنامه ازمون ایین نامه اصلی رایگان

سوالات آیین نامه اصلی راهنمایی رانندگی

با خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی نیاز به هیچ کتاب و جزوه ای برای شرکت در آزمون و امتحان آیین نامه اصلی ندارید.(چند آزمون را به صورت رایگان قرار دادیم برای مشاهده آزمونهای دیگر باید خرید کنید)این مجموعه از منابع بسیار معتبر جمع آوری شده که در آزمون های سال ۹۷ برگزار شده لازم به ذکر است پاسخنامه تمامی سوالات صحیح می باشد.

با خواندن این سوالات قبولی شما را در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی تضمین میکنیم.

بسته نمونه سوالات آیین نامه شامل بیست و شش آزمون بوده و در هر آزمون ۳۰ سوال طراحی شده است.چند مورد از سوالات آیین نامه اصلی را به صورت رایگان برای کاربران عزیز قرار داده شده این سوالات به صورت تستی می باشد تمامی سوالات آیین نامه را می توانید در کمتر از دو ساعت مرور کنید.

همان طور که میدانید در هر آزمونی مطالعه نمونه سوالات دوره های قبل آزمون و مطالعه ی جزوات آموزشی و خلاصه مطالب یکی از بهترین و مهمترین عوامل تسلط به موضوعات یاد گرفته شده و مرور سریع مطالب است .

همانطور که مستحضر هستید بیشتر جرایم راهنمایی و رانندگی به علت اطلاع نداشتن از قوانین است بنابراین امروزه آزمون راهنمایی و رانندگی اهمیت بسیار زیادی یافته است .

این سوالات به صورت یک یکی تایپ شده و تابلوها جمع آوری شده بنابراین مانند دیگر نمونه سوالات موجود در اینترنت اسکن شده و بدون کیفیت نیست.(بعضی از کاربران عزیز تماس میگیرند که چرا سوالات را رایگان نگذاشتید دوستان توجه کنید برای جمع آوری این سوالات هزینه بسیار زیادی پرداخت کردیم و با قیمت ناچیز برای دانلود آماده نمودیم)

دانلود سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی

دوستان فریب وب سایت های دیگر را نخورید سوالات سالهای گذشته را با عنوان سوالات جدید به فروش میرسانند

خرید سوالات آیین نامه اصلی

آزمون آیین نامه اصلی آنلاین

برای شرکت در آزمون آنلاین آیین نامه اصلی بر روی آزمون مورد نظر خود کلیک کنید.

آزمون آیین نامه اصلی 1 رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی 2 رانندگی

 

 

آزمون آیین نامه اصلی 3 رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی 4 رانندگی

 

 

آزمون آیین نامه اصلی 5 رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی 6 رانندگی

 

 

آزمون آیین نامه اصلی 7 رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی 8 رانندگی

 

آزمون آیین نامه اصلی 9 رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی 10 رانندگی

 

 

آزمون آیین نامه اصلی 11 رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی 12 رانندگی

 

 

 

سوالات آیین نامه اصلی 97

نمونه سوالات آیین نامه

سوالات ایین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

 

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

سوالات آيين نامه اصلي رانندگي

ازمون ایین نامه اصلی

سخت ترین سوالات آیین نامه رانندگی ۹۷

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

نمونه سوالات آیین نامه اصلی 97

ایین نامه اصلی

ازمون ايين نامه اصلي

سخت ترین سوالات آیین نامه رانندگی

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه سوم

سوالات ایین نامه اصلی

مشاهده سوالات آیین نامه مقدماتی

توضیحات کامل نمونه سوالات آیین نامه اصلی و فنی

چطوری میتونم در آزمون اصلی آیین نامه قبول بشم؟

مشاهده ی انواع نمونه سوالات آیین نامه اصلی و فنی، کمک بسیار زیادی به شما به منظور قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی خواهد کرد. برای موفقیت در هر آزمونی مشابه آیین نامه، دیدن نمونه سوالات آن با پاسخنامه می تواند نقش زیادی در طی کردن مسیر قبولی شما داشته باشد.

اهمیت ارائه ی نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی به همراه پاسخ آنها، برای افرادی که قصد دریافت گواهینامه رانندگی با کمترین دردسر را دارند، به وضوح مشخص است.

نمونه سوالات آیین نامه فنی

بررسی انواع نمونه سوالات با پاسخنامه ی آنها، با هدف ایجاد مهارت های راهنمایی و رانندگی برای شما انجام می گیرد. کسب تجربه در این زمینه موجب خواهد شد تا در مقابله با انواع خطرات پیش بینی نشده در جاده ها و معابر مختلف، با اعتماد به نفس بیشتری به رانندگی و اقدام متقابل بپردازید و تبدیل به راننده ای ایمن و مطمئن شوید.

دانلود سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی

برای خرید سوالات آیین نامه اصلی از فرم زیر اقدام نمایید

خرید سوالات آیین نامه اصلی

در برخی کشورها گذراندن دوره های متعدد راهنمایی و رانندگی و کسب حدنصاب های مجاز، موجب اعمال تخفیف هایی در نرخ بیمه ی سالیانه ی خودروی آنها خواهد شد. در کشور ما با توجه به اینکه قشرهای مختلف در سنین مجاز، متقاضی این آزمون ها هستند، می بایست به دنبال ایجاد راه هایی برای تسهیل این امر و افزایش دانش آنها گام برداشت.

نمونه سوالات آیین نامه با پاسخ

یکی از گزینه های مناسب به منظور کسب حداکثر آمادگی لازم، این است که بدانید امتحان گیرنده ها از شما چه انتظاری دارند و چه چیزی از شما می خواهند. نمونه سوالات آیین نامه با پاسخ می تواند شما را در این مسیر قرار دهد. اطلاعات کسب شده توسط نمونه سوالات جدیدی که در بازه های زمانی مختلف ارائه می شود، می تواند تمام آن چیزهایی که از شما برای طی کردن آیین نامه انتظار دارند، برآورده نماید.

سوالات آیین نامه اصلی بخش فنی

سوالات آیین نامه اصلی بخش فنی به شما کمک می کند تا قبل از برخورد با سؤالات، با احتمال بیشتری آنها را پیش بینی کنید. آزمون آیین نامه اصلی رانندگی نسبت به آزمون مقدماتی، دارای سوالات فنی تری است. تعداد و نحوه ی مطرح شدن این سوالات قابل پیش بینی نیست، اما می توانید با بررسی سوالات فنی آیین نامه به همراه پاسخ، اطلاعات خود را در مورد قسمت های فنی خودرو افزایش دهید.

سوالات فنی می توانند یک دنیا اطلاعات از شما بیرون بکشند. به عبارتی برای پاسخ دادن به سوالات فنی، نیاز دارید تا اطلاعات و دانش کافی در مقوله های مختلفی داشته باشید. سوالات فنی شاید ساده به نظر برسند، ولی نکته اینجاست که آنها عملاً طوری طراحی شده اند تا اطلاعات شما راجع به مسائل مرتبط را به خوبی آشکار نمایند.

در این زمینه تمام تلاش خود را خواهید کرد تا دانش خود را در کنار هم قرار دهید. نمونه سوالات فنی آیین نامه به منظور آشکارسازی جنبه هایی که می تواند گویای عیب یا نقصی در عدم اطلاع کافی از مقوله ای باشد را به خوبی نشان می دهد.

از لینک زیر چند صفحه از سوالات فنی را می توانید رایگان دریافت کنید.

دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه

سوالات فنی آیین نامه اصلی

چگونه امتحان آیین نامه را با موفقیت سپری کنید؟

گذراندن امتحان آیین نامه مانند گذراندن سایر آزمون هاست. مطالعه، تمرکز در طول آزمون و سایر فاکتورهایی که می تواند در عبور از این مرحله به شما کمک کند، نقش بسزایی خواهند داشت.

با این وجود، اولویت بندی در مورد فاکتورهای کلیدی به منظور موفقیت در امتحان آیین نامه راهنمایی و رانندگی می تواند موجب ذخیره شدن زمان و هزینه گردد.

 • یک نسخه از کتاب مقررات راهنمایی و رانندگی تهیه و مطالعه کنید.

در قسمت های مختلف کتاب، چنانچه نکته ی جالب توجهی پیدا کردید، از آن یادداشت بردارید. به یاد داشته باشید خواندن کتاب به تنهایی برای شما کافی نخواهد بود. ابتدا کتاب را به خوبی مطالعه کنید، پس از آن، در چند آزمون تمرینی خود را محک بزنید.

 • آزمون های آنلاین موجود در صفحات مجازی را به خوبی دنبال کنید.

با پیشرفت تکنولوژی، برنامه هایی تحت پلتفرم های مختلف در دسترس است که به راحتی می توان در کنسول های مختلف از آن بهره برد. در صورت امکان نمونه سوالات بیشتری ببینید.

حتی در صورت وجود تکرار در آنها، ایده ی دیدن نمونه سوالات آیین نامه با پاسخ، می تواند تاثیر بسزایی در کسب موفقیت شما داشته باشد. چرا که آزمون های آیین نامه دارای حالت های زیادی است و هیچ راهی برای دانستن اینکه با چه سوالی مواجه می شوید، وجود ندارد. بنابراین تمام نمونه سوالات را ببینید. در این بخش نمونه سوالات مختلفی در اختیار شما قرار می گیرد.پیشنهاد ما وب سایت تست درایو می باشد که بروزترین در این زمین می باشد.

 • برای خودتان فلش کارت بسازید.

بهترین راه برای حفظ اطلاعات، نوشتن است. هنگامی که در حال زیر و رو کردن نمونه سوالات آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی هستید و به سوالات و پاسخ های خاصی برخورد کردید، آنها را بنویسید. پس از آن، مرتباً آنها را تکرار کنید تا روی سوالاتی که از دست داده اید، تجربه ی بیشتری کسب کنید.

 • شرکت در کلاس های آموزشی متفاوت

شرکت در چنین کلاس هایی اجباری نیستند. این مجموعه تمام اطلاعات لازم در کتاب راهنمایی و رانندگی را با روش تعاملی بیشتری پوشش می دهند.

 • هنگام سوار شدن در اتومبیل، به تمام موارد دقت کنید.

توجه به آنچه سایر رانندگان در جاده ها انجام می دهند، همواره می تواند به تجربیات شما اضافه کند. چنانچه اتفاقی افتاده که متوجه تغییر آن نشدید، از راننده در مورد قوانین حاکم بر آن بپرسید.

سخت ترین سوالات آیین نامه رانندگی

الزام نمونه سوالات آیین نامه اصلی

افرادی که قصد گذراندن آیین نامه راهنمایی و رانندگی دارند، می بایستی با توانایی و تسلط زیادی به استقبال سوالات بروند تا با رانندگی بدون خطر و توجه به افراد دیگری که در جاده ها حضور دارند، بهترین عکس العمل ها را نشان دهند.

گزارش ها حاکی از آن است که حداقل ۳۵ درصد متقاضیان در اولین امتحان آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی، موفق به گذراندن دوره نمی شوند. این آمار تا ۴۳ درصد نیز افزایش می یابد. البته این شانس همواره برای افراد وجود دارد، اما رد شدن می تواند ناامید کننده باشد و زمان زیادی از شما بگیرد.

خودآزمایی یکی از بهترین روش هایی است که می تواند هنگامی که آزمونی پیش رو دارید، آمادگی تان را محک بزند. اینکه برای به خاطر آوردن مساله ای، به شدت فکر می کنید، موضوع نگران کننده ای نیست. چرا؟ چون چیزهایی که به سختی به ذهن می آیند، در شرایط واقعی راحت تر می توان از آنها بهره برد.

بررسی نمونه سوالات مختلف و جدید، میزان تفاوت شما و سایر افراد را به خوبی نشان می دهد. در مراحل مختلف فاصله ی بین موفقیت و عدم موفقیت، داشتن یا نداشتن تجربه های هر چند اندکی است که می توانید با مشاهده ی این سوالات و پاسخ آنها بدست آورید.

آمارها نشان می دهد که در ۲ سال اول پس از گذراندن آزمون رانندگی، احتمال بیشتری برای وقوع حادثه نسبت به هر زمان دیگری برای شما وجود دارد. بنابراین همواره به اطلاعات و دانش رانندگی خود اضافه کنید تا محافظ امنیت و سلامت خود و سایر افراد باشید.

نمونه سوالات آیین نامه با جواب

نمونه سوالات آیین نامه اصلی رانندگی در کمترین زمان، بیشترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. اطلاعات به صورت طبقه بندی شده و منسجم در متن یک سوال به شما ارائه می شود تا موجب جای گیری بهتر آن در ذهن شما شود.

دانشمندان عقیده دارند ذهن افراد در زمان هایی مشابه امتحان و هنگامی که درگیر تفکر برای پاسخ به سوالی هستند، فعالتر از سایر زمان هاست و از قدرت جذب و گیرایی بیشتری برای دریافت اطلاعات برخوردار است.

بنابراین با استفاده از نمونه سوالات و قرار گرفتن ذهنتان در محیطی که با سوالات متنوع روبرو شود، می توانید قدرت اطلاعاتی بیشتری داشته باشید تا در مراحل و شرایط مختلف به بهترین شکل از آنها بهره ببرید.

مطالب مرتبط :

نمونه سوالات فنی آیین نامه

نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی

چند مورد از سخت ترین سوالات آیین نامه اصلی رانندگی با جواب

✅در راه های مسطح که دو طرف راه منتهی به کوه و پرتگاه می باشد حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که …. ؟

۱-در طرف کوه قرار دارد ۲-سرعت بالاتری دارد ۳-در طرف پرتگاه قرار دارد ۴-سرعت کمتری دارد


✅در محل توقف (پارک) کنار خیابان حق تقدم با وسیله ای است که …. ؟

۱-وابسته به سازمان های دولتی است ۲- مستقیم و در مسیر مجاز حرکت می نماید ۳-ضمت حرکت به عقب مشغول توقف یا پارک کردن است ۴-ابعاد بزرگتری دارد


✅استفاده از چراغ های رنگارنگ و چشمک زن در وسایل نقلیه …. ؟

۱-ممنوع است مگر با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح ۲-مجاز است ۳-محدودیتی ندارد ۴-در معابر شهری ممنوع نیست


✅کدامیک از پاسخ های زیر در خصوص نقص در سیستم جلوبندی و یا شکستگی آن صحیح است؟

۱-تایرهای عقب خودرو ساییده می شود ۲- مصرف سوخت افزایش می یابد ۳-هدایت و کنترل خودرو از دست راننده خارج می گردد ۴-رادیاتور خودرو جوش می آورد


✅یکی از علتهای نقض قوانین و مقررات و بی احترامی به سایر رانندگان و انجام اقدامات حادثه ساز توسط راننده کدام مورد می باشد؟

۱-داشتن خودروی ایمنی ۲-وقت شناس نبودن و عدم برنامه ریزی مناسب برای رسیدن به مقصد۳-از مهارت و تجربه کافی در رانندگی برخوردار است ۴-راننده در زمان خلوتی معابر می تواند قوانین و مقررات را نقض و اقدامات حادثه ساز انجام دهد.


✅کدام قطعه از ورود گرد و غبار به داخل موتور جلوگیری می کند؟

۱-انژکتور۲-صافی بنزین ۳-صافی هوا ۴-پروانه


✅رانندگی هر فرد نشان دهنده چه چیزی می باشد؟

۱-میزان سواد ۲-شخصیت و درک اجتماعی ۳-میزان ثروت ۴-معروف بودن


✅جمله دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است چه مفهومی را می رساند؟

۱-پرهیز از عجله و شتاب در رانندگی ۲-رعایت کردن قوانین مربوط به پارک ۳-عدم توجه به قوانین و مقررات ۴-با سرعت بالا حرکت کردن


✅در کدامیک از سطوح زیر مسافت توقف افزایش می یابد؟

۱-آسفالت با شرایط مطلوب ولی خشک ۲-در جاده های سنگلاخ ۳-آسفالت با شرایط نامطلوب و آغشته به قیر ۴-آسفالت زبر


✅سیستم هدایت فرمان هر چند وقت یکبار باید کنترل شود؟

۱-هرماه یکبار ۲-هر سه ماه یکبار ۳- هر شش ماه یکبار ۴- هر سال یکبار


✅هرگاه دارنده گواهینامه رانندگی یک از شرایط پزشکی مربوط برای رانندگی را از دست بدهد بایستی …

۱_با همان وضعیت به رانندگی ادامه دهد

۲_ظرف مدت یک ماه به راهنمایی و رانندگی مراجعه کند

۳_به آن توجهی ننماید

۴_به درمانگاه مراجعه نماید

✅در گذرگاه پیاده که فاقد چراغ راهنمایی و رانندگی است حق تقدم عبود با کدام است ؟

۱_وسیله نقلیه در حال حرکت               ۳_پیادگان

۲_وسیله نقلیه در حال گردش               ۴_وسیله نقلیه ای که متوقف شده است

✅ یکی از علت های نقض قوانین و مقررات و بی احترامی به سایر رانندگان و انجام اقدامات حادثه ساز توسط راننده کدام است ؟

۱_وقت شناس نبودن و عدم برنامه ریزی مناسب برای رسیدن به مقصد

۲_داشتن خودروی ایمن

۳_از مهارت و تجربه کافی در رانندگی برخوردار است

۴_راننده درزمان خلوتی معابر می تواند قوانین و مقررات را نقض و اقدامات حادثه ساز انجام دهد

✅کدام مورد ار مصادیق حقوق شهروندی در حین رانندگی میباشد ؟

۱_حرکت با سرعت غیر مجاز                       ۳_حرکت غیر ایمن

۲_حرکت بین خطوط ترافیک                      ۴_حرکت مارپیچ در رانندگی

✅یکی از راههای کاهش مصرف سوخت کدام است ؟

   ۱_تنظیم باد تایرها                                   ۳_باز کردن ترموستات خودرو در تابستان

۲_حرکت با سرعت زیاد                              ۴_عدم تنظیم موتور

✅برای راه اندازی خودرو راننده در چه مرحله ای بایستی کمربند ایمنی را ببندد؟

۱_در حین حرکت                                    ۳_پس از روشن کردن موتور خودرو

۲_قبل از روشن کردن موتور خودرو               ۴_نیازی به بستن کمربند ایمنی نمیباشد

✅ کدام قطعه از ورود گرد و غبار به داخل خودرو جلوگیری میکند؟

  ۱_صافی هوا               ۲_صافی بنزین                  ۳_انژکتور                   ۴_پروانه

✅یکی از مزیت های ترمزهای ضد قفل (ABS) عبارت است از …

۱_در هنگام ترمز گیری مسافت توقف خودرو را افزایش می دهد

۲_در هنگام ترمز گیری امکان فرمان دادن و هدایت بهتر خودرو را می دهد

۳_در هنگام ترمز گیری موجب سر خوردن وسیله نقلیه می شود

۴_در هنگام ترمز گیری از قفل شدن درهای خودرو جلوگیری می کند

✅ رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی می شوند باید………..

الف- سریعاً وارد راه اصلی گردند

ب- پیش از ورود، توقف و با رعایت حق تقدم وارد راه اصلی شوند

ج- سریعاً به سمت چپ گردش نمایند

د- سریعاً به سمت راست گردش نمایند

  • در کدامیک از محل‌های زیر ایستادن یا توقف مجاز می‌باشد؟

  الف- در فاصله ۱۰ متری تقاطع                           ب- خطوط پارک

  ج- روی پل‌ها                                                د- پیاده رو و گذر‌گاه پیاده

  • رانندگان وسایل نقلیه‌ای که از آنها سبقت گرفته می‌شود باید چه اقدامی انجام دهند؟

  الف- برسرعت خود بیفزایند

  ب- سریع به شانه راه رفته توفق نمایند

  ج- با گردش به چپ مانع سبقت وسیله نقلیه در حال سبقت شوند

  د- راه را برای وسیله نقلیه در حال سبقت باز کنند و بر سرعت خود نیفزایند

  • در چند متری پیچ‌ها، سبقت گرفتن ممنوع است؟

  الف- ۳۰ متری                             ب- ۵۰ متری

  ج- ۴۰ متری                               د- سبقت گرفتن در پیچ ها محدودیت ندارد

  • حداقل سرعت در آزاد‌راههای واقع در شهر‌ها و مناطق مسکونی چند کیلومتر در ساعت است؟

  الف- ۷۰ کیلومتر در ساعت                                ب- ۳۰ کیلومتر در ساعت

  ج- ۵۰ کیلومتر در ساعت                                           د- ۶۰ کیلومتر در ساعت

  • استفاده از حداقل سرعت مجاز برای کلیه وسایل نقلیه صرفاً در……….

  الف- خط عبوری سمت چپ جنب جدا کننده وسط آزاد راه مجاز می‌باشد.

  ب- خط عبوری سمت راست جنب شانه آزاد‌راه مجاز می‌باشد.

  ج- تمامی خطوط عبور مجازی می‌باشد.

  د- بستگی به نوع وسیله نقلیه دارد.

  • بازگذاشتن در صندوق عقب وسایل نقلیه در حال حرکت……..

  الف- مجاز است                             ب- در صورت داشتن بار مجاز است

  ج- ممنوع است                                      د- در صورت رعایت سایر شرایط مجاز است

  • حرکت با دنده خلاص در سرازیری و معابر شیب‌دار چگونه است؟

  الف- مشکلی ندارد                                 ب- با رعایت اصول ایمنی مجاز است

  ج- ممنوع است                             د- مجاز است

  • رانندگی با وسیله نقلیه‌ای که برگ معاینه فنی معتبر نداشته باشد چگونه است؟

  الف- ممنوع است                           ب- فقط در معابر برون شهری مجاز است

  ج- با هماهنگی شهرداری مجاز است    د- در خیابانهای محلی مجاز است

  • کدام یک از موارد زیر جزو سیستم اگزوز خودرو می‌باشد؟

  الف- فن            ب- فیلتر هوا           ج- نشانگر سوخت             د- کاتالیست

  • کدام گزینه درباره ضدیخ صحیح می‌باشد؟

  الف- بهتر است کل مخزن رادیاتور به جای آب از ضد‌یخ پر شود.

  ب- استفاده از ضد‌یخ در تابستان می‌تواند منجز به جوش آوردن زودتر موتور شود.

  ج- مایع ضد‌یخ از یخ‌زدگی آب در سرما جلوگیری می‌کند.

  د- ضد یخ در جلوگیری از زنگ‌زدگی رادیاتور و قطعات سیستم خنک‌کاری موثر نمی‌باشد.

  • معیوب بودن سیستم تعلیق یک خودرو موجب می‌شود……..

  الف- آب رادیاتور جوش بیاورد

  ب- افزایش آلایندگی گازهای خروجی از موتور شود

  ج- فرمان پذیری و سیستم هدایت خودرو دچار اختلال شود

  د- روغن موتور به مرور زمان کاهش یابد

  • در برخورد با یک مصدوم بیهوش، مهمترین اقدام کدام است؟

  الف- باز کردن راه هوایی تنفس          ب- با کشیدن پتو بدن او را گرم نگهدارید

  ج- دادن مایعات و نوشیدنی گرم          د- مصدوم را با تکان دادن بدنش به هوش آورید

  • کدام یک از موارد زیر جزو رفتار‌های رانندگان پر خطر و پر‌خاشگر نمی‌باشد؟

  الف- بوق زدن‌های بیهوده و مکرر

  ب- رعایت حقوق شهروندی و حریم دیگران در هنگام رانندگی

  ج- استفاده از نور بالا برای اذیت کردن راننده‌ی مقابل

  د- توهین به سایر رانندگان و انجام رفتار‌های ناپسند و زشت

  • در کدامیک از موارد زیر بایستی از رانندگی خودداری نمود؟

  الف- نداشتن جعبه کمک‌های اولیه در داخل خودرو

  ب- عصبانیت شدید در شرایط جسمی نامناسب

  ج- هنگام بارندگی شدید

  د- سوختن چراغ داخل خودرو

  • کدامیک از موارد زیر در خصوص حرکت با دنده عقب صحیح است؟

  الف- در حرکت با دنده عقب باید میدان دید عقب را کنترل نمود و به آرامی و با نگاه کردن به فضای پشت حرکت نمود.

  ب- در حرکت با دنده عقب باید از فردی که در کنار شما در خودرو است بخواهید که به عقب نگاه کند.

  ج- در حرکت با دنده عقب بایستی از سمت چپ پشت سر را نگاه نمود.

  د- در حرکت با دنده عقب نیازی به نگاه کردن به پشت سر نبوده وصرفاً از طریق آینه‌ها می‌توان این کار را انجام داد.

  • کم بودن باد تایر‌های خودرو باعث چه می‌شود؟

  الف- از دست رفتن فرمان‌پذیری خودرو                   ب- افزایش سرعت خودرو

  ج- کاهش مصرف سوخت                                            د- فرسایش تایر خودرو

  • در محل توقف ( پارک) کنار خیابان حق تقدم با وسیله نقلیه‌ای است که……..

  الف- ضمن حرکت به عقب مشغول توقف یا پارک کردن است

  ب- وابسته به سازمانهای دولتی است

  ج- مستقیم و در مسیر مجاز حرکت می‌نماید

  د- ابعاد بزرگتری دارد

  • حداکثر میزان سرعت مجاز در بزرگراه‌های بیرون شهری برای سواری چند کیلومتر در ساعت است؟

  الف- ۹۵ کیلومتر در ساعت                                ب- ۱۲۵ کیلومتر در ساعت

  ج- ۱۱۰ کیلومتر در ساعت                                د- ۸۵ کیلومتر در ساعت

  • استفاده از چراغ‌های رنگارنگ و چشمک زن در وسایل نقلیه…….

  الف- ممنوع است مگر با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح     ب- مجاز است

  ج- محدودیتی ندارد                                        د- در معابر شهری ممنوع نیست

  • تا چه فاصله‌ای از تقاطع‌ها و میادین توقف وسایل نقلیه ممنوع است؟

  الف- ۲۰ متری            ب- ۱۵ متری         ج- ۳۰ متری          د- ۲۵ متری

  • کدام یک از پاسخ ‌های زیر در خصوص نقص در سیستم جلو‌بندی و یا شکستگی آن صحیح می‌باشد؟

  الف- تایر‌های عقب خودرو سائیده می‌شود

  ب- مصرف سوخت افزایش می‌یابد

  ج- هدایت و کنترل خودرو از دست راننده خارج می‌گردد

  د- رادیاتور خودرو جوش می‌آورد

  • کدامیک از موارد زیر در خصوص عبور از روی خط آن صحیح می‌باشد؟

  الف- در حین عبور از خط آهن باید دنده خودرو را از دنده سنگین به دنده سبک تغییرداد.

  ب- در حین عبور از خط آهن می‌بایستی از تعویض دنده خودداری شود.

  ج- در حین عبور از خط‌ آهن بایستی دنده خودرو را از دنده سبک به دنده سنگین تغییر  داد.

  د- قبل از رسیدن به خط آهن باید سرعت را افزایش داده و با سرعت از خط آهن عبور نمود.

  • حرکت کردن از روی خطوط هاشور در حاشیه راهها که معمولا کنار اتوبانها، آزادراهها، بزرگراهها و تونلها کشیده می‌شود…….

  الف- مجاز است                                              ب- در شب‌ها مجاز است

  ج- در صورت ترافیک سنگین مجاز است                          د- ممنوع است

  • در راههایی که مسیر حرکت وسایل نقلیه به علت وجود موانع ثابت اعم از وسایل نقلیه پارک شده، مصالح ساختمانی، اشیاء، عملیات عمرانی، حفاری و خرابی راه بسته و یا برای عبور از مسیر مجاز کافی نباشد، حق تقدم عبور با وسیله‌ای است که…….

  الف- به سمت راست گردش می کند

  ب- مسیر عبور آنها باز یا سهم عبور بیشتری را دارا می‌باشد

  ج- به طور مستقیم و در سمت و مسیر مجاز حرکت می‌کند

  د- مسیر عبور آنها بسته یا سهم کمتری را دارا می‌باشد

  • سبقت از طرف راست وسیله نقلیه‌ای که در حال گردش به چپ می‌باشد…..

  الف- فقط در معابر شریانی درجه دو ممنوع است                         ب- ممنوع است

  ج- در هنگام روز مجاز است                                        د- مجاز است

  • رانندگان کلیه وسایل نقلیه موظفند از کدام خط عبور راه حرکت نمایند؟

  الف- خط وسط            ب- سمت راست      ج- سمت چپ         د- خط زیکزاک

  • کدام یک از موارد زیر توسط راننده مجاز است؟

  الف- ریختن زباله از داخل خودرو به بیرون

  ب- حرکات نمایشی و دور زدن درجا

  ج- پرتاب آب دهان به بیرون

  د- بستن دو عدد چراغ ویژه مه با نور زرد در دو طرف قسمت جلوی خودرو

  • کدام یک از موارد زیر صحیح است؟

  الف-باز کردن در‌های وسیله نقلیه پیش از توقف کامل مجاز نیست

  ب- عبور وسایل نقلیه از پیاده‌روها مجاز است

  ج- اجازه رانندگی به شخص فاقد گواهینامه مجاز است

  د- توقف در ۱۰ متری ورودی بیمارستانها مجاز است

  • دور زدن تا چه فاصله ای از پیچ‌ها که میدان دید کافی ندارد ممنوع است؟

  الف- ۲۵۰ متری          ب- ۲۰۰ متری       ج- ۳۰۰ متری                د- ۱۵۰ متری

  • استفاده از لاستیک‌های فرسوده و غیر استاندارد در وسایل نقلیه چگونه است؟

  الف- مجاز است                                              ب- ممنوع است

  ج- در صورت ضرورت بلامانع می‌باشد                     د- در تابستان بلامانع می‌باشد

  • برای گردش به چپ درراههای بیرون شهر که منحصر به دو خط عبور رفت و برگشت بوده و مانع فیزیکی وسط جاده نداشته باشد، رانندگان موظفند وسیله نقلیه را ……

  الف- در وسط راه متوقف و با علامت دادن به سایرین گردش نمایند.

  ب- راهنمای سمت چپ را روشن و گردش نمایند.

  ج- در شانه‌راه و یا منتهی الیه سمت راست راه، متوقف و سپس با رعایت حق تقدم گردش نمایند.

  د- در وسط راه با زدن راهنما به سمت چپ گردش نمایند.

  • در تقاطع هم عرض اگر دو وسیله نقلیه‌ای که روبروی یکدیگر در حرکتند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور واحدی شوند، حق تقدم عبور با وسیله‌ای است که……

  الف- وابسته به سازمانهای دولتی است            ب- به سمت راست گردش می‌کند

  ج- به سمت چپ گردش می‌کند                  د- ابعاد بزرگتری دارد

  • علایم اخباری برای گرفتن سبقت در روز کدام مورد است؟

  الف- اشاره یا دست                                 ب- بوق کوتاه و چراغ راهنما

  ج- تعویض نور چراغ بالا و پایین                  د- بوق مکرر و ممتد

  • در چند متری ورودی تونل‌ها ، سبقت گرفتن ممنوع است؟

  الف- ۱۵۰ متری          ب- ۱۰۰ متری       ج- ۱۸۰ متری                د- ۲۰۰ متری

  • میزان سرعت مجاز در آزادراهها و بزرگراهها چگونه تعیین می‌شود؟

  الف- بر اساس مهارت راننده                        ب- بر اساس میزان سرعت خودرو

  ج- بر اساس تابلو‌های نصب شده                   د- بر اساس فصول سال

  • حداکثر سرعت میدان‌ها چند کیلومتر در ساعت است؟

  الف- ۷۰ کیلومتر در ساعت                                ب- ۵۰ کیلومتر در ساعت

  ج- ۶۰ کیلومتر در ساعت                                           د- ۳۰ کیلومتر در ساعت

  • در کدام یک از موارد زیر توقف مجاز است؟

  الف- روی پل     ب- درون تونل‌ها      ج- ۲۰ متری میادین          د- معابر در ارتفاع

  • کدامیک از موارد زیر در خصوص تبدیل نور بالا به پایین اشتباه می‌باشد؟

  الف- زمانی که فاصله خودرویی که از روبرو به شما نزدیک می‌شود ۱۵۰ متر یا کمتر باشد نور بالا را به نور پایین تبدیل کنید

  ب- زمانی که خودرویی در پشت سرشما حرکت می کند، نور بالا را به نور پایین تبدیل کنید

  ج- زمانی که فاصله شما با خودرویی که در جلوی شما در حرکت است، ۱۵۰ متر یا کمتر  است.

  د- زمانی که خودرویی از روبرو به شما نزدیک می‌شود، نور بالا را به نور پایین تبدیل کنید

  • دور زدن از چه فاصله ای از تونل‌ها که دیدکافی و ایمنی لازم را ندارد ممنوع است؟

  الف- ۲۰۰ متری          ب- ۲۵۰ متری       ج- ۱۵۰ متری                د-۳۰۰ متری

  • تابلو‌های منع کننده با چه رنگی نشان داده می‌شوند؟

  الف- قرمز          ب- زرد فسفری           ج- نارنجی           د- قهوه‌ای تیره

  • ترمز دستی به نام ترمز…… و ترمز پایی به نام ترمز…..یا ترمز سرویس شناخته می‌شود.

  الف- سرعتی- قدرتی  ب- اولیه- ثانویه    ج- قدرتی- سرعتی د- ثانویه- اولیه

  • حرکت در پوشش وسایل نقلیه امدادی در حال ماموریت برای سایر وسایل نقلیه چگونه است؟

  الف- مجاز است                                              ب- محدودیتی ندارد

  ج- در صورت رعایت ایمنی مجاز است                    د- ممنوع است

  • درصورتیکه خودرو جوش آورده چه اقدامی بایستی انجام داد؟

  الف- در کنار راه متوقف و در رادیاتور را باز کرده در داخل آن آب اضافه نمایید.

  ب- در کنار راه توقف و به هیچ وجه در رادیاتور را باز نکنید و با احتیاط مقداری اب بر روی رادیاتور بریزید.

  ج- به مسیر خود ادامه و خودرو را به اولین تعمیرگاه انتقال می‌دهیم.

  د- خودرو را در حین حرکت خاموش تا رادیاتور خنک شود.

  • کدامیک از موارد زیر جان فرد را به خطر می‌اندازد؟

  الف- بالا بودن درجه حرارت بدن                          ب- داشتن ضربان قلب

  ج- فقدان تنفس                                             د- خراشیدگی پوست

  • رانندگی هر فرد نشان دهنده چه چیزی می‌باشد؟

  الف-شخصیت و درک اجتماعی  ب- میزان سواد    ج- میزان ثروت   د- معروف بودن

  • کدام مورد نمونه ای از رفتار پر خطر هنگام رانندگی است؟

  الف- حرکت بین خطوط                                    ب- توجه به جلو

  ج- رعایت فاصله طولی                                      د- استفاده از تلفن همراه

  • کدام مورد زیر منظور و مفهوم رانندگی با سرعت مطمئنه را بیان می‌کند؟

  الف- رانندگی با سرعتهای پایین                           ب- رانندگی با سرعتهای بالا

  ب- رانندگی براساس شرایط محیطی و جاده‌ای          د- رانندگی در ساعات روز

  • راههایی که مسیر حرکت وسایل نقلیه به علت وجود موانع ثابت مانند وسایل نقلیه پارک شده، مصالح ساختمانی بسته و یا برای عبور از مسیر مجاز، کافی نباشد حق تقدم عبور با کیست؟

  الف- وسایل نقلیه‌ای که دارای عرض بیشتری باشند.

  ب- نیازی به رعایت حق تقدم عبور نبوده و هر وسیله‌ای که سریعتر عبور کند.

  ج- وسایل نقلیه‌ای که مسیر عبور آنها باز یا سهم عبور بیشتری را دارا می باشند.

  د- وسایل نقلیه‌ای که سرعت بیشتری دارند.

  • در کدام مورد زیر سبقت گرفتن ممنوع است؟

  الف- ۲۰۰ متری سربالایی                                         ب- ۲۰۰ متری پیچ‌ها         ج- ۲۰۰ متری تونل‌ها                                             د- بر روی خط ممتد      

  • خستگی و خواب آلودگی راننده چه تاثیری بر رانندگی وی دارد؟

  الف- افزایش توجه به رانندگی

  ب- افزایش سرعت تصمیم‌گیری در هنگام بروز خطر

  ج- شناسایی صحیح وضعیت رانندگی سایر رانندگان

  د- کاهش سطح هوشیاری و سرعت واکنش فرد

  • کدام گزینه درباره ضدیخ صحیح می باشد؟

  الف- بهتر است کل مخزن رادیاتور به جای آب از ضدیخ پر شود.

  ب- مایع ضد یخ از یخ زدگی آب در سرما جلوگیری نمی‌کند.

  ج- ضد یخ در جلوگیری از زنگ‌زدگی رادیاتور و قطعات سیستم خنک کاری موثر است

  د- عدم استفاده از ضدیخ در تابستان می‌تواند منجر به جوش آوردن زودتر شود.

  • در هنگام افزایش دمای موتور برای خنک شدن سریع موتور چه اقدامی انجام می‌دهید؟

  الف- آب بر روی بلوک موتور می‌ریزیم

  ب- با احتیاط مقداری آب بر روی رادیاتور می‌ریزیم

  ج- به طور متناوب ولی با احتیاط آب را بر روی موتور می‌ریزیم

  د- با احتیاط فقط آب تصفیه شده بر روی بلوک موتور می‌ریزیم

  • سطح روغن موتور را با چه وسیله می‌توان کنترل نمود؟

  الف- سیم روغن( گیج روغن)    ب- در مخزن روغن   ج- فیلتر روغن           د- پمپ روغن

  • کدامیک از موارد زیر در خصوص ایمن کردن صحنه حادثه می‌باشد؟

  الف- پارک خودرو در فاصله مناسب- کشیدن  چند نفس عمیق و آرام

  ب- پارک خودرو در نزدیکی صحنه تصادف- بررسی وضعیت مصدومین- دورکردن مصدوم از صحنه حادثه

  ج- مطمئن شدن از اینکه خطری شما را تهدید نمی‌کند پارک خودرو در فاصله مناسب- استفاده از تابلوی اعلام خطر

  د- استفاده از تابلو اعلام خطر- گرفتن شرح حال از مصدومین- کشیدن چند نفس آرام و عمیق

  • در کدامیک از موارد زیر باید نور بالا را به نور پایین تبدیل نماییم؟

  الف- زمانی که فاصله شما با خودرویی که در جلوی شما حرکت می‌کند از ۱۵۰ متر بیشتر باشد.

  ب- نیازی به تغییر نور بالا به نور پایین به جز در جاده‌های پر رفت و آمد نیست.

  ج- زمانی که فاصله شما با خودرویی که در جلوی شما حرکت می‌کند ۲۰۰ متر باشد.

  د- زمانی که فاصله شما با خودرویی که از مقابل به شما نزدیک می‌شود ۱۵۰ متر یا کمتر باشد.

  • در کدامیک از سطوح زیر مسافت توقف افزایش می‌یابد؟

  الف- آسفالت با شرایط مطلوب ولی خشک               ب- در جاده‌های سنگلاخ

  ج- آسفالت با شرایط نامطلوب و آغشته به قیر            د- آسفالت زیر

  • کدامیک از موارد زیر در حین رانندگی مجاز است؟

  الف- توجه کامل به جلو                                    ب- استفاده از تلفن همراه

  ج- عدم تمرکز                                               د-استعمال دخانیات

  • چه هنگام می‌توان از ترمز دستی استفاده نمود؟

  الف- هنگام توقف خودرو و یا در سرعتهای بسیار پایین

  ب- در هر شرایطی

  ج- تنها در سرعتهای بالا

  د- هنگام حرکت در سرازیری‌ها یا سربالایی‌ها

سوالات آیین نامه بهمراه پاسخنامه صحیح

همانطور که مشاهده می کنید این سوالات عین سوالات برگزار شده آزمون های آیین نامه راهنمایی و رانندگی می باشد شما با خواندن این سوالات با سوالات آزمون آیین نامه اصلی آشنا می شوید برای دانلود بسته طلایی و نکات مهم برای قبولی در آزمون از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
PDF 5,900 تومان

نمونه سوالات آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی ۹۷لینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

468 دیدگاه

 1. سلام ممنون میشم برام لینک دانلود بفرستید چون کار ندارم می خواهم گواهینامه بگیرم تا بتونم داخل ماشین عموم کار کنم
  با تشکر

 2. سلام. خسته نباشید ببخشید میشه برای من سوالات آیین نامه اصلی رو ارسال کنین؟فردا آزمون دارم و الان هچی پول تو کارت ندارم.خدا خیرتون بده .شرمنده بخدا

 3. با سلام خیلی ممنون از سایت عالیتون، سوالات ایین نامه اصلی خیلی به من کمک کرد، واقعا دستتون درد نکنه

 4. سلام دوست عزیز.من آزمون دادم برای موتور.امروز اما قبول نشدم وتوان پرداخت این هزینه راهم ندارم.میتونم خواهش کنم برای من هم ارسال کنید.انشاالله که خدا همیشه یاور و پشت وپناهت باشه.

 5. سلام خسته نباشید.
  من چند روز دیگه امتحان آیین نامه اصلی دارم و الان واقعا جیبم خالیه.میشه لطف کنید و لینک دانلود رایگان رو به ایمیلم ارسال کنید؟ممنون میشم من واقعا شرایط خرید نمونه سوالات رو ندارم.میشه لطف کنید و رایگان در اختیارم بذارید؟خدا خیرتون بده چند روز دیگه امتحان اصلی دارم.دعاتون میکنم

 6. خسته نباشید
  یک سوال داشتم من میخوام تو آزمون آیین نامه شرکت کنم ولی فکر کنم آزمون آیین نامه اصلی من بیوفته برای سال ۱۳۹۷ اگه من این بسته رو خریداری کنم نمونه سوالات آیین نامه سال بعد هم یک بار دیگه باید خرید کنم؟

  • اگه نمونه سوالات آیین نامه اصلی آپدیت بشه به صورت خودکار سوالات جدید به ایمیل کسانی که خرید کرده اند ارسال میشه

 7. سلام….خسته نباشید….ببخشید من سه روز دیگه امتحان مقدماتی دارم و بعد از اون هم که بقیه ی امتحانات گواهینامه هست…..میخواستم ببینم که کدوم رو باید بخرم که علاوه بر مقدماتی شامل بقیه هم بشه…ممنون میشم راهنمایی کنید….
  با تشکر از سایت خوب شما

 8. سلام خسته نباشید بنده به دلیل مشکلات مادی توانایی خرید نمونه سوالات رو دارا نمی باشم خواستم بپرسم حتما جهت دریافت میبایست پرداخت شود ؟ اسستثنا نداریم 🙁

 9. سوالات آیین نامه اصلی رو من از چند تا سایت خرید کردم برای یه سایته که یکی در میان سوالات تکراری بودند!خدا شاهده چند برابر این بسته هم پول دادم ولی بقدری کیفیتش و سوالات تکراری بود که عصبیم کرده بود همه رو پاک کردم یه سایته دیگه هم کلی تعریف کرده بود ولی کلا ۱۰۰ تا سوال گذاشته بود که اصلا فنی نداشت از سایت شما که گرفتم انصافا راضی هستم سوالات بروز و جدید بودند کیفیت هم خوب بود خواستم تشکر کنم از سایتتون من آزمون اصلی رو ۴ بار رد شدم ولی با خوندن بسته شما اونم تو سه روز مطالعه قبول شدم با یک غلط امیدوارم از خدا هر چی میخواید بهتون بده

 10. سلام ببخشید این نمونه سپاللت رو به گوشی ایفون چه طوری باید نصب کرد یا اصلا میشه نصب کرد یا نه

  ببخشید چه طوری این سوالات رو به گوشی ایفون نصب میشه کرد

 11. من تاحالا اينجوري خريد نكردم بلد نيستم چجوري بايد بگيرم لطفا راهنمايي كنيد ممنون

  • آموزش خرید اینترنتی تو گوگل سرچ کنید
   باید با کارت عابر و رمز دوم خرید انجام بدید
   اگر نمی تونید بهتره برید کافی نت اونا براتون انجام بدن

 12. جاسم راسک بلوچستان

  سلام آقای مرادی پیامی که برات فرستادم در مورد سوالات آزمون اصلی نفرستادی برام

 13. سلام دوست عزیز
  واقعا بابت طرح ارسال رایگانتون متشکرم.البته من خودم نمی خوام سوال ها رو بخرم.همون تعداد نمونه سوال که گذاشته بودید برام کافی بود.
  واقعا خدا خیرتون بده.ایشالله یه روزی همه ی مردم طرز فکر این جوری پیدا کنن.
  امیدوارم موفق و پیروز باشید.
  در پناه حق

 14. جاسم راسک بلوچستان

  سلام آقای مرادی خسته نباشی من چند ماهه دارم امتحان میدم چهار بار امتحان دادم قبول نمیشم توان خرید هم ندارم پول ثبت نام رو هم به زور جور کردم من با یه ماشین پراید مسافر کشی میکنم به گواهینامه هم خیلی نیاز دارم خرج و مخارج هم خیلی گرونه با سه تا بچه اگه شما لطف کنید سوالات رو برام بفرستی خیلی ممنون میشم ازت

 15. سلام
  واقعا از سایت خوبتون تشکر میکنم من بدون غلط قبول شدم من تنها کسی بودم که توی کلاس بدون غلط ازمون اصلی قبول شدم خیلی حس خوبی بود بازم ممنون
  راستی من تو ده دقیقه اول تمام سوالات رو جوابشون نوشتم

 16. خسته نباشید
  بسیار عالی بود خیلی ممنون

 17. سلام مرسی از سوالات…
  سوال داشتم… خواستم بدونم سوالات فنی فقط از صفحه ۲۹۳ هستش؟
  اخه من به یکی از اشناها نشون دادم که تازه امتحان داده بود …گفت که فقط چنتا از این سوالات فنی اومده
  خواستم بپرسم که سوالات فنی کامله؟
  یا باید باز اخر کتاب رو مطالعه کرد؟

  • سلام
   دوست عزیز در ازمون اصلی چند تا سوال فنی بیشتر نمیاد که تمامش در این مجموعه ای که قرار دادیم موجود است

 18. سلام ممنون از سايت خوبتون
  من اين سوالات رو مهر ماه خريداري كردم ولي فردا ميخوام امتحان برم بدم دو ماه ميگذره
  ميخواستم بدونم سوالات كه تغييري نكرده و فايلي كه ازتون خريدم جديد هستن سوالا ديگه؟ نياز به خريد مجدد نيست؟؟ سوالا عوض شده باشه؟

 19. سلام با تشكر از سايت خوبتون
  من يكي دو ماه پيش سوالات رو خريداري كردم و فردا ازمون اصلي رو ميخوام امتحان بدم
  اگه كل اين سوالات رو بخونم قبوليم صد در صده؟؟؟ اين سوالا عيناً همون سوالات ازمون اصلي هستن؟؟ من خيلي استرس دارم?

 20. نميشه خريد انلاين كرد
  من فردا امتحان دارم ???

 21. سلام
  من امروز امتحان آیین نامه داشتم سوالا خیلی پیچیده و سخت بود
  الان میخواستم بدونم سوالاتی که شما دارید همش مربوط بخ ازمونای سال ۹۶ میشه ؟
  اگر واقعا کمکم میکنه من ازتون خریداری کنم چون من سوالات ساده و راحت و نمیخوام من سوالات پیچیده رو میخوام

  • سلام
   در توضیحات نیز ذکر شده این مجموعه کاملترین و بروزترین سوالات آیین نامه می باشد که شامل سوالات فنی نیز می باشد

 22. سلام. ممنون از سایتتون.
  آیا این سوالات شامل آزمون دوم آیین نامه که افسر میگیره هم میشه؟ برای آزمون دوم فایل متفاوتی رو باید دانلود کنیم یا سوالات مثل آزمون اوله؟

  • سلام
   بله این مجموعه برای آزمون آیین نامه اصلی (آزمون دوم) هستش در ضمن سوالات آیین نامه مقدماتی را هم در این مجموعه قرار دادیم

 23. سلام این سوالات آیین نامه۹۶ هستش؟
  یاااینکه قدیمیه؟

  • سلام
   دوست عزیز این مجموعه جدید هستش و هر چند وقت یک بار آپدیت میشه تمام سوالات مربوط به کتاب جدید آیین نامه رانندگی می باشد

 24. سلام میشه بگین چطور میتونم این فایلو تهیه کنم غیر از خرید با گوشی
  چون گوشی من فایل PDF رو پشتیبانی نمیکنه .ممنون

  • سلام
   باید گوشی اندروید داشته باشید رو گوشی برنامه pdf خوان اندروید نصب باشه (روی بیشتر گوشی ها پیش فرض نصب هستش) با کامپیوتر و تبلت هم میشه اجرا کرد

 25. سلام .خیلی خوشحال شدم از اینکه همه شماروتأیید کردن .من تهران ام واحتیاج شدید به سوالات دارم ولی رمزدوم ندارم واسه میشه این مبلغ که واقعأبهترین ومفتترین هست رومیشه به ایمیلم بفرستید ومن مبلغ رومستقیم به شماره حسابتون بریزم؟ خیلی منونتونم . گرفتاریهای زندگیم زیاده و امتحان اصلی وشهریم مونده .چندین ماهه گذشته و آماده نیستم شرکت کنم .

 26. از شما ممنون.

 27. ببخشید،،،فقط همین هایی که تو pdf هستند تو امتحان میان؟؟؟؟تمام سوالات؟؟؟یعنی اینو که دانلود کردم رو بخونم دیگه تمومه؟

  • سلام
   بله فقط کافیه همین مجموعه سوالات ایین نامه را مطالعه کنید در ازمون اصلی و مقدماتی ۳۰ سوال داده میشه

 28. آقا دستتون درد نکنه نمونه سوالات آیین نامه دانلود شد..خیلی ممنون .خسته هم نباشید

 29. از ۳فصل اخرم سوال میاد یا نه؟

  • سلام
   بله از همه قسمتهای کتاب سوال میاد شما فقط کافیه همین مجموعه ای که ما قرار دادیم را مطالعه کنید و از کتاب قسمت تابلوها رو

 30. دوستان عزیز لینک دانلود سوالات آیین نامه بعد از پرداخت بلافاصله نمایش داده میشه حالا اگه بعد از پرداخت برق رفت ! اینترنتتون قطع شد ! و مشکل دیگه تنها کاری که باید بکنید اینه که از قسمت تماس با ما سایت به ما خبر بدید (تو قسمت تماس با ما یه فرم هستش نام خانوادگی + ایمیل + موضوع + متن پیام ) ایمیل حتما باید درست وارد کنید چون ما بعد از بررسی که خرید شما موفق بوده یا نه لینک دانلود برای شما ایمیل میکنیم قسمت متن پیام هم بنویسد که سوالات ایین نامه رو خرید کردم نتونستم دانلود کنم بعد چهار رقم آخر کارت عابر بانک خودتون هم بنویسید تا ما بررسی کنیم مدت زمان پاسخگویی به ایمیل شما ۵ الی ۱ ساعت هستش

 31. سلام خسته نباشید من فردا امتحان دارم امشب بخرم سر موقع بهم میرسه؟

 32. سلام این سوالات برای گواهینامه ب۲ هم هست یا خیر؟

 33. اگه بیوفتم امتحانو چند وقت بعد دوباره میتونم امتحان بدم؟

 34. سلام سوالات عالی هستن فقط خواستم بدونم فرق اصلی با مقدماتی چیه سوالات مقدماتی چه جوریه ممنون میشم جواب بدین

 35. چند وقت دیگه آزمون دارم برای گواهینامه سوالارو هم خریدم که دیگه کتابو نخونم.نمیدونم قضیه آزمون مقدماتی و اصلی چیه!این سوالا کلا کافیه واسه هر آزمون تستی یا نه؟؟لطفا جواب بدین من استرس گرفتم 🙁

  • سلام
   دوست عزیز فقط کافیه همین سوالات آیین نامه را مطالعه کنید
   آزمون مقدماتی آسون تر از اصلی هستش تو آزمون اصلی بیشتر سوالات فنی داده میشه

 36. سلام من این مجموعه را خریدم از سایت شما خیلی ممنون باید بگم سخت ترین سوالات آیین نامه رانندگی هستند

 37. سلام
  نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب که از وب سایت شما تهیه کردم باعث قبولی من در آزمون شد
  خدا قوت

 38. سلام .من فقط یک روز فرصت دارم برای خواندن آئین نامه نهایی و پارسال آئین نامه مقدماتی رو امتحان دادم آن را هم جزوه خوندم وفقط علامت ها از روی کتاب، قبول شدم ولی الآن بعد یک سال که اصلا نخوندم، خوندن چندتا از این نمونه سوالات میتونه کافی باشه؟راهنماییم کنید ممنون میشم

 39. سلام واسه آزمون مقدماتی سوال ندارین؟

  • این مجموعه هم برای مقدماتی می باشد و هم اصلی یعنی با خواندن این بسته به راحتی میتوانید در آزمون مقدماتی و اصلی قبول شوید

 40. سلام وقت بخیر، این سوالات ایین نامه اصلی، درست همونایی هستن که ما امتحان میدیم، یعنی این سوالارو بگیریم بخونیم حتما قبولیم؟ ؟؟با تشکر

 41. سلام من پارسال تا آیین نامه اصلی پیش اومدم ولی بخاطر یک سری شرایط نتونستم ادامه بدم. هفته ديگه ميخوام برم امتحان بدم اگه این مجموعه سوالات رو بخونم کافیه؟! کتاب تو این مدت تغییری نداشته؟! ميشه سوالات سال ۹۵هم بذاريد!!!

 42. سلام.سوالات بخش فنی هم جز این ۲۶ ازمون است؟
  سوالات مطابق ویرایش جدید کتاب هست؟

 43. سلام خسته نباشین
  من هر کاری میکنم نمیتونم دانلود کنم اخطار خرید ناموفق میاد چکار کنم راهنمایی کنین .

 44. با سلام و احترام
  فایل را خریداری و دانلود کردم ولی باز نمی شود و اخطار می زند . لطف کنید اگر امکان دارد راهنماییم کنید یا فایل را به این ایمیل برایم ارسال کنید.
  با تشکر

 45. این نمونه سوالات ایین نامه اصلی که گذاشتید خیلی خوبه من یک دور خوندم با یکی غلط قبول شدم تو سال ۹۶

 46. سلام خسته نباشيد من جندروزفقط وقت دارم لطفا زودترجواب بديد
  امتحان ايينه نامه اصلي ميگن خيلي سخته.ازروي كتابم واقعا سخته يعني اين ازمون هاي شماكافيه؟؟؟

 47. سلام خسته نبا شید نمیشه از طریق ایمیل سوال هارا خریداری کنم یا از طریق تاگرام

 48. سلام خسته نباشید
  من امروز ایین نامه اصلی رو امتحان دادم دو روز پیش سوالات ایین نامه سال ۹۶ از شما خریداری کردم تو این دو روز کامل چند دور مطالعه کردم با یه غلط قبول شدم خواستم تشکر کنم از شما چون اگر فقط به کتاب ایین نامه دل خوش میکردم مطمئنن قبول نمیشدم چون کتاب خیلی گنگ هستش
  بازم تشکر

 49. سلام و خسته نباشید
  من همین سوالات رو دانلود کنم و بخونم دیگه نیازی نیست کتاب رو بخونم ؟؟؟

 50. سلام . خواهشا جوابمو بدین . همین الان لطفا . توی آیین نامه اصلی سوالات فنی هم میدن؟؟؟ مثلا اگزوز و روغن و.. فردا امتحان دارم

 51. سلام تورو خدا کمکم کنید،این برنامه دانلود نمیشه،دو سه روز دیگ امتحان دارم،چیکار کنم؟ی راه حل نشونم بدین

 52. سلام تمام سوالات فنی هست؟؟؟؟؟

 53. سلام خوبید ببخشید یه سوال داشتم همه سوال هایی اموزشگاه ها یکی هست یا فرق دارن؟؟؟؟؟

 54. نمونه سوالات فنی ایین نامه رانندگی
  این قسمت خیلی سخته

 55. ساناز جهان تیغ

  سوالات فنی ایین نامه رانندگی سایت شما بسیار عالی بود ممنون

 56. خیلی ممنونم از شما بابت این نمونه سوالات مخصوصا سوالات بخش فنی ایینامه
  من از طریق دوستم با سایت شما اشنا شدم

 57. سوالها عالی بودن… من با دقت سوالها رو خوندم و قبول شدم ..مچکرم..

 58. عالی بود . کاملا همین ۲۶ ازمون سوالاتش توی ازمون امروز پخش شده بود . ممنون از سابت خوبتون

 59. سلام اقای مرادی ممنونم از شما و سایت خوبتون.من امروز برای دفعه اول ازمون اصلی داشتم و قبول شدم

 60. سلام . من سوالات رو به راحتی دانلود کردم
  فقط اینکه گفته بودین پوشه ای به اسم pa که حاوی پاسخنامه آزمون هاست توی پوشه هست
  که از من همچین پوشه ای نیست
  پاسخ صحیح سوالات کجاست پس؟ هموناست که انتهای هر آزمون قرار داده شده و با خودکار مشکی مشخص شده؟

 61. توصیه میکنم هر کی میخواد بی دردسر قبول شه حتما این آزمونها روبخره.مخصوصا حل کردن آزمونهای آنلاین که خیلی خیلی موثره.من اولین بار قبول شدم با دوتاغلط.غلط ها رو هم از سؤالات فنی داشتم چون آزمونهای فنی و نخونده بودم،اما شما بخونید..مطمئن باشید همین ۳۰ تا آزمون و دقیق بخونیدوحل کنید نیاز به کتاب هم ندارید،اما دقیق بخونید همشو.. همگی موفق باشید

 62. Bebakhshad man poolo pardakht kardam vali soali daryaft nakardam

 63. سلام خسته نباشید من سوالات رو سه هفته پیش از سایت شما خریداری کردم چهارشنبه ۱۴ مهر ازمون دارم ایا سوالات تغییری کرده؟؟؟

  • دوستان عزیز توجه داشته باشید اگر سوالات جدیدی به این مجموعه اضافه بشه در آخر توضیحات مطلب حتما مینویسیم و سوالات جدید را برای دوستانی که تا دو ماه قبل خرید انجام داده اند ارسال میکنیم

 64. سلام
  خسته نباشید
  من الان ازمون مقدماتی ایین نامه دارم
  لینک مقدماتی رو میشه بفرستید
  من عجله دارم فقط
  ممنون میشم

 65. با سلام و خسته نباشید من میخوام خرید کنم نمیدونم کدوم خرید کنم کدوم جدید تره یک لینگ دانلودی در نظرات سایت هست قمیت ۳۹۰۰ تومان ست که از خود شما ست و دراین سایت ۵۹۰۰قیمتش چه فرقی دا کدام جدید تره با تشکر اگه جواب منا بدید

 66. با سلام و وقت بخیر
  من گواهینامه پایه سه رو دارم ..میخواستم پایه دو بگیرم چه سوالاتی رو بخونم ؟
  آیین نامش به چه صودت هست آیا با پایه ۳ فرقی میکنه .

  با تشکر

 67. ممنون…
  هیچ مشکلی نبود…

 68. سلام من میخوام این سوالات رو بخرم آیا جدیدترین آپدیتها داخلش هست؟ سوالات شهریور ماه توش هست؟؟؟
  لطفا راستشو بگید اگه نیست صبر میکنم چند روز دیگه میخرم
  با تشکر

 69. یعنی فقط با خوندن این سوالات +تابلوهای داخل کتاب صددرصد میتونم قبول بشم؟؟

 70. سلام خسته نباشید من سوالات رو دانلود کردم من شنبه ۳ مهرازمون دارم میخواستم
  بدونم با خوندن این سوالات و تابلوهای داخل کتاب میتونم دفعه اول قبول بشم واینکه سوالات هیچگونه
  تغییری نکرده؟؟

  • سلام
   دوست عزیز اگر تغییرات در سوالات آیین نامه انجام بشه و سوالات جدید اضافه بشه ماهم بلافاصله بروز میکنیم فعلا هیچ تغییراتی انجام نشده

 71. رو خريد انلاين كه ميزنم ايميلو شماره هم وارد ميكنم ولي هي بر ميگرده سر همون صفحه دوباره چرا؟؟؟ لطفا سريع جواب بديد فردا امتحان دارم

  • در هنگام خرید ایمیل و نام و شماره وارد کردن الزامی نیست ولی باید حتما کد امنیتی وارد کنید
   اگر اینکار هم انجام میدید و باز مشکل داره از یک مرورگر دیگه استفاده کنید و یا از یک سیستم دیگه امتحان کنید
   سایت مشکلی نداره مشکل از طرف شماست

 72. سلام.ایا درجریان هستید که واسه ازمون قبل امتحان شهری(افسر)سوالات فنی هم میاد یانه؟
  من فرداامتحان دارم،ممنون میشم جواب بدید

 73. اقا مرسیییییییییییییییییی من امروز بدون حتی یه سوال غلت قبول شدم واقعا مرسیییییییییییییییییی در اولین امتحان ۳۰ تا سوال صحیح زدم واقعا دمت گرم داداش

 74. سلام ممنون از این سوالا فردا امتحان دارم خیلی به دردم خورد،،،، فقط خواهشا جواب منو زود بدید تو ایین نامه اصلی چندتا سوال رو باید د رست جواب بدم؟؟به ازای چندتا غلط رد میشم؟؟من مقدماتی رو با ۳۰ تا درست قبول شدم ولی برای اصلی باید چندتا درست بزنم تا قبول بشم ،،،،بازم ممنون وتشکر از این سوالا

 75. سلااااااااااام
  آقا این سوالا واقعن همون سوالان که میاد تو ازمون اصلی ؟؟؟؟؟؟خدایی جواب بده

 76. سلام|راحت خرید کردم و لینک دانلود مشکلی نداشت و در کسری از ثانیه خرید کردم|فقط یه سوال من فردا امتحان آیین نامه اصلی رو دارم ، با خوندن فقط این سوالات + تابلوها در کتاب ، قبول میشم؟

 77. سلام
  شماگفته بودین ۳۰ ر ماه سوالات عوض میشه
  الان این سوالات ماله شهریوره یا نه؟؟؟
  تعداد نمونه سوالات چندتاست؟؟؟

 78. مرسی دانلود کردم

 79. سلام.ببخشید من خواستم سوالاتو خریداری کنم ولی ایمیلمو باید کجا بنسویسم توی همون قسمت ایمیل(اختیاری)؟

 80. دانلودشد☺ممنونم ازتون ،خیییلی بدردم خورد امروز آزمون داشتم قبول شدم????

 81. من این سوالارو خریدم آیین نامه هم قبول شدم خیلی مفید بود فقط یه سوال خارج از بحث دارم من ۱۴ روزه قبول شدم خبری از گواهی نامه نیست میشه بپرسم از کجا میشه پیگیری کرد

 82. سلام خسته نباشید.واقعا سوالات شما با امتحان ایین نامه یکی هستن؟

 83. سلام و درود به شما دوست عزیز
  اگه فقط همین سوالارو بخونیم هم مقدماتی هم اصلی رو میتونیم قبول بشیم ؟؟
  ممنون از وقتی که میذارید و جواب میدید

 84. سلام

  سوالات برای شـــهریور ماه بروز رسانی شدند ؟
  قصد خرید دارم ، اگر بروز رسانی نشده منتظر بمونم

  • سلام دوستان
   با مرکز راهنمایی و رانندگی کشور تماس گرفتم سوالات شهریور ماه هیچ تغییراتی در آن ایجاد نخواهد شد
   شما با مطالعه همین سوالات و از کتاب قسمت تابلو ها قبولی خود را تضمین خواهید کرد

 85. باسلام وتشکرازسایت خوبتون،من به علت مشکلی که برام پیش اومده فرصت کافی برای مطالعه کتاب روندارم،خوندن این سوالات به تنهایی قبولی من رو تضمین میکنه یاخیر؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   سوالات در آزمون از همین سوالاتی که ما در سایت قرار دادیم میاد از کتاب فقط باید قسمت تابلوها رو مطالعه کنید

 86. با سلام . من چند وقت پیش حدودا ۲۰ روز پیش سوالات رو خردیم ولی امتحانم ۳ شهریور هس باید دباره سوالات رو بخرم آیا

 87. اصلا به درگاه پرداخت اینترنتی وصل نمیشه

  اگر میشه شماره کارت بدید کارت به کارت کنم و بفرستید به ایمیلم

 88. با سلام شما که میگید سوالات فنی اضافه کردید از کتاب جدید ایین نامه اضافه کردید با تشکر

  • سلام
   بله سوالات فنی جدید اضافه شده و در هیچ سایتی موجود نیست (چنانچه مشاهده شود سوالات سایت ما را در سایت خودشون قرار دهند شکایت خواهیم کرد)

 89. دوستان برای چندمین بار میگم اگه بعد از خرید اینترنتتون قطع شد یا برق رفت یا هر چیزه دیگه از قسمت تماس باما پیام بدید این قسمت بخش نظرات هستش در این قسمت ننویسید که من نتونستم دانلود کنم شما باید از قسمت تماس با ما پیام بدید ۴ رقم اخر شماره کارتتون ارسال کنید و توضیح بدید که موفق به دانلود نشدم بعد ما پیگیری میکنیم سوالات را به ایمیل شما ارسال میکنیم
  ما که نمیتونید لینک دانلود سوالات رو در قسمت نظرات بزاریم!!!

 90. با سلام ..سوالات شهریور ماه رو بزارید.لطفا

 91. با سلام برنامه تست راهنمایی و رانندگی رو خریداری کردم ولی نصب نمیشه لطفا راهنمایی کنید

 92. سلام میخواستم بدونم سوالان آزمون آیین نامه در همه شهر ها دقیقا یکیه؟ یا فرق میکنن؟

 93. سلام ببخشید چرا من چندتا از ازمون اتون جواب نداره؟

 94. سلام خسته نباشید
  برای خرید نمونه سوالات آیین نامه اصلا وارد نمیشه
  لطفا کمک کنید تا بتونم خرید کنم

 95. سوالات عالي بودن تشكر مي كنم ازتون با نمره ٢٩ از ٣٠ قبول شدم واقعا ممنونم

 96. با سلام
  آیا سوالات روز یکشنبه ۱۰ مرداد را هم شامل میشه؟ اگر نه تا کی صبر کنم تا این سوالات به بسته تون هم اضافه شود ؟ با تشکر

 97. سلام خسته نباشید
  ببخشید من سال۹۴اصلی رو امتحان دادم و بار اولم قبول شدم ولی متاسفانه چون نرفتم سراغش باطل شد الان اصلیو دوباره باید امتحان بدم ولی کتابا عوض شده اگه من این بسته رو بخرم دیگه نیازی نیس کتاب جدیدو بخونم?

  • سلام
   نیازی نیست کتاب خریداری کنید
   این سوالات را مطالعه کنید قبول می شوید منتهی از کتاب هم قسمت تابلوها را مطالعه کنید (اگر کتاب ندارید تو گوگل سرچ کنید دانلود کتاب آیین نامه ۹۵)

 98. ببخشید کل فایل تون چند صفحه میشه؟؟؟

  پرسش نامه + پاسخ نامه

 99. هرچي ايميل و شماره تماس رو وارد ميكنم با كد امنيتي ولي باز صفحه بعدي همين اطلاعات رو ميخواد،چرا؟؟؟؟؟

 100. سلام من سوالات را خریداری کردم اما گوشیم نتونست دانلود کنه باید چیکار کنم؟

 101. سلام
  من سه بار ازمون دادم کتاب کلا خوندم ازمون های انلاین شرکت کردم و خیلی چیزا سوالات ایین نامه شما را خریداری کردم و در موبایل هر روز میخوندم خدا رو شکر دو روز پیش قبول شدم فقط یک سوال داشتم چند روز زمان میبرد تا گواهینامم بیاد اخه دوستم میگه تا سه ماه دیگر میاد

 102. سلام میخواستم تشکر کنم از سوالات خوبتون…
  من امروز برای بار اول امتحان دادم و قبول شدم 🙂

 103. سلام.ببخشید امروز خرید انلاین کردم نتونستم دانلود کنم

 104. سلام. ۲ مرداد ۹۵، ۲۹ آزمون ایین نامه را از شما خریدم ۳ مرداد برای بار اول امتحان دادم و قبول شدم . ۹۹% سوال مشابه بود فقط تابلوها رو حتما از کتاب بخونید

 105. با سلام
  من حدودا ۱۳ تیر از سایت شما نمونه سوالات آیین نامه رو خریداری کردم اما الان قیمت تغییر کرده،می خوام بدونم آیا تعداد آزمون ها اضافه شده که من دوباره خریداری کنم؟ یا نه تعداد همون ۲۶ آزمون هست؟
  با تشکر

 106. سلام بار اول تراکنش ناموفق بود و بار چهارم موفق ولی بار از حسابم پول کم شده . چیکار کنم ؟

  • دوست عزیز همانطور که در قسمت نظرات چندین بار نوشتیم از قسمت تماس با ما پیام بدید چهار رقم آخر کارت ارسال کنید تا بررسی کنیم

 107. سلام واقعا دستتون درد نکنه سوالاتی که گذاشتید خیلی به من کمک کرد برای قبولیم خیلی خوشحال امیدوارم بقیه هم قبول شن

 108. واقعا نمیدونم چطوری ازتون تشکر کنم دیگه داشتم بیخیال گرفتن گواهینامه میشدم ۸ بار شرکت کردم همه مسخرم میکردن تو خانوادمون امروز صبح ازمون داشتیم قبول شدم مرسییییییییییییییییییییییی

 109. لطفا برای خرید سوالات رانندگی راهنمایی کنید هزینه انتقال نمی یابد شماره موبایلم — می باشد تک زنگ بزنید برایتان زنگ بزنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *