دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

پروژه تحلیل فضای شهری تئاتر شهر

پروژه تحلیل فضای شهری تئاتر شهر در قالب پاورپوینت با بهترین کیفیت با قابلیت ویرایش در ۶۶ صفحه به قیمت ۶۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

پروژه تحلیل تئاتر شهر

توضیحات کامل پروژه تحلیل فضای شهری تئاتر شهر

تاریخچه

در محل ساختمان تئاتر شهر قبل از احداث این بنا، مردم می آمدند و عصر پنج شنبه و جمعه، جمع می شدند توی کافه شهرداری، قرار و مدار خانوادگی می گذاشتند و برنامه های سیرک را تماشا می کردند .شهر که بزرگ تر شد، کافه شهرداری در دل شلوغی بیشتر فرو رفت؛ اما آن قدر خوش مسیر بود که خارجی ها فکر می کردند چه جایی بهتر از این جا برای تاسیس یک هتل بزرگ ۴۰۰ اتاقه؟ اما سرنوشت برای کافه شهرداری به گونه دیگری رقم زده شد. سال ۱۳۴۶ که کلنگ ها را بر زمین زدند به جای هتل ، قرار شد در محل کافه شهرداری، تئاتر اجرا شود؛ البته اسم و رسم و شکل و ظاهرش هم عوض شد. ساختمانش شبیه یک استوانه است و هر تازه واردی در راهروهای دایره وارش گم می شود. در حاشیه یکی از مشهورترین چهارراه های تهران ایستاده است.

مجموعه تئاتر شهر تهران بزرگ‌ترین مجموعه نمایش تئاتر شهر است که در دوران سلطنت محمد رضا شاه پهلوی و به ابتکار و ریاست فرح پهلوی در تهران ساخته شد. پروژه ساختن تئاتر شهر برای اجرای تئاتر در تهران در سال ۱۳۴۷ تصویب شد و ساختمان تئاتر شهر تهران در تاریخ ۷بهمن۱۳۵۱ آماده بهره برداری شد. تئاتر شهر با قطعه باغ گیلاس آنتون چخوف به کارگردانی آری آوانسیان گشوده شد. در آغاز تئاتر شهر و اجرای تئاترها زیر سرپرستی سازمان جشن هنر شیراز بود ولی پس از چندی به سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران واگذار شد. این مجموعه از معماری زیبایی برخوردار است و جزء میراث فرهنگی کشور محسوب می‌شود. مجموعه تئاتر شهر در چهارراه ولی عصر (تقاطع خیابان انقلاب و خیابان ولی عصر) در مجاورت پارک دانشجو در منطقه ۱۱ تهران قرار گرفته است و محوطه سنگ فرشی وسیع و زیبایی دارد.

بنای زیبای تئاتر شهر به شکل دایره‌ و بر اساس طرحی از بیژن انصاری است. این ساختمان با نظارت مهندسی سردار افخمی‌، در طول پنج سال، در محلی که پیش‌تر کافه شهرداری خوانده می‌شد، ساخته شد و در سال ۱۳۵۰ گشایش یافت‌. تئاتر شهر پیش از انقلاب ابتدا زیر نظر رادیو و تلویزیون اداره می‌شد، سپس تحت نظارت اداره فرهنگ قرار گرفت و پس از انقلاب نیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپرستی آن را برعهده گرفت‌. تئاتر شهر هم‌چنین، دارای یک کتابخانه‌ تخصصی هنر است که هنرمندان، متخصصان و دانشجویان تاتر، و هنرجویان کارگاه‌های نجاری و خیاطی از آن استفاده می‌کنند.

سالن ها
مجموعه تئاتر شهر دارای ۷ سالن است:
سالن اصلی (گنجایش ۵۷۰ نفر)
سالن چار سوق(گنجایش ۱۲۰ الی ۴۰۰ نفر که تغییر حجم دکور و صحنه امکان تغییر گنجایش را می‌دهد)
سالن شماره دو (گنجایش ۱۰۰ نفر)
سالن قشقایی (که معمولاً برای تمرین از آن استفاده می‌شود.)
سالن سایه
تالار کوچک
کارگاه نمایش
گاهی نیز در کافه تریای سالن اصلی نمایشی اجرا

فهرست مطالب

تاریخچه
سالن ها
موقعیت قرارگیری
دسترسی ها
ورودی ها
همجواری ها
نفوذ پذیری
کاربری ها
پارک دانشجو
فضای نشستن و تعاملات اجتماعی
خوانایی
محصوریت
دید پی در پی
انعطاف پذیری
تناسبات بصری
خط آسمان
ریتم
غنای حسی
حس مکان؛ رنگ تعلق
پوشش کف
مبلمان شهری
مسیر جمع آوری آب سطحی
جمع شدن آب های سطحی
عدم توجه به نظافت
پوشش گیاهی
پیشنهاد ها
نقاط ضعف و قوت
مصالح به کار رفته
الحاقات
تزئینات و جزئیات

جهت دانلود پروژه تحلیل فضای شهری تئاتر شهر از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
ppt 6,900 تومان

پروژه تحلیل فضای شهری تئاتر شهرلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *