سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

مطالعات اقلیمی شهر یزد

دانلود مطالعات اقلیمی شهر یزد در قالب word با کیفیت بسیار خوب در ۲۰ صفحه به قیمت ۲۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

مطالعات اقلیمی استان یزد

مطالعات اقلیمی استان یزد

فهرست :

بررسی اقلیم مورد نظر
میزان بارندگی
مطالعات زمین لرزه در یزد
تاریخچه و وضع موجود
نتیجه و پیشنهاد
تأثیر عوامل اقلیمی بر معماری
مشکلات اقلیمی در شهر یزد
مقابله با مشکلات اقلیمی در شهر یزد
اصول طرح ریزی در رابطه با مشکلات اقلیمی گرم و خشک
اشاره
نتیجه

قسمتی از مطالعات اقلیمی شهر یزد

میزان بارندگی
میزان بارندگی به طور متوسط حداقل ۷/۱۶ میلیمتر تا حداکثر ۹۸ میلیمتر در سال، و میزان رطوبت نسبی که با بارندگی ارتباط مستقیم دارد، حداکثر ۳۸ درصد در زمستان حداقل ۱۰ درصد در اواخر تابستان است.

آبهای زیر زمینی عمدتا از ذوب برفهای مناطق کوهستانی مشرف به دشت (به خصوص شیر کوه در ضلع جنوب غربی یزد) و مقدار اندکی نیز از نزولات آسمانی در طول سال تامین می شود. هرچند به علت پراکندگی بارندگی و به خصوص بالا بودن درجه حرارت، قبل از آنکه آب باران در سطح زمین جاری شود، دوباره تبخیر می شود و به جو باز می گردد. قسمت کمی از آبهای سطحی که به طبقات زیرین نفوذ می کند از طریق منظومه قنوات، که کار انتقال آبهای زیرزمینی به سطح خاک را انجام می دهند، بار دیگر به سطح زمین بازگردانده می شود.

عمق آبهای زیرزمینی در گذشته های دور تا حدود ۴۰ گز (معادل تقریبی ۴۳ متر) می رسید. در نیم قرن اخیر، این عمق ارقام بالاتری را نشان می دهد. افزون بودن میزان تبخیر از میزان بارندگی، محیط نامساعدی برای موجودات فراهم می آورد، خاک در بعضی از نقاط بیابانی، شور و در بعضی دیگر به علت کمی مقدار هوموس (مواد آلی پوسیده) ناپایدار است ،و گاهی بصورت ریگهای روان به حرکت در می آید.

جنس خاک منطقه یزد ترکیبی از خاک رس و شن است که نسبت آنها در جاهای مختلف متفاوت است. هر قدر که به منطقه کوهستانی نزدیکتر می شویم صورت شنی گرفته، و بر عکس، هرچه به جانب دشت و به درونش هر پیش می رویم ، صورت رسی می گیرد.

بادهای مطبوع دو دسته است که از جانب اصفهان (شمال غربی) و شیرکوه (جنوب غربی) به شهر یزد می وزد. بادهایی که از ناحیه اصفهان (جانب شمال غربی) و در عمده روزهای فصول تابستان، پاییز و زمستان می وزد، با خود مقداری رطوبت به ارمغان می آورد که موجب تلطیف هوا می شود. این بادها در ۵۲ درصد از روزهای زمستان و ۴۱ درصد از روزهای تابستان و پاییز وجود دارد.

بادهایی که از جانب غرب به شمال می وزد در مقام دوم اهمیت بوده و در ۳/۱۷ درصد از روزهای سال وزش دارد.
شدت بادها به ندرت از ۱۷ تا ۲۸ گروه در ساعت تجاوز می کند.
درجه حرارت، حداقل مطلق ۱۶- درجه سانتیگراد و حداکثر مطلق ۴۵+ درجه سانتیگراد گزارش شده است. در دی ماه، حداقل متوسط ۵/۰- درجه سانتی گراد، و در تیرماه حداکثر متوسط ۵/۳۹+ درجه محاسبه شده است.
رقم میانگین تعداد روزهای آفتابی نیز برابر ۳۰۰ روز است، به این ترتیب، شهر یزد در طبقه بندی اقلیم بیابانی قرار می گیرد.

جهت دانلود مطالعات اقلیمی شهر یزد از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
word 2,500 تومان

مطالعات اقلیمی شهر یزدلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *