پنج شنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

مقاله روش نظریه داده بنیاد – پاورپوینت Grounded Theory Method

دانلود مقاله روش نظریه داده بنیادپاورپوینت Grounded Theory Method همراه با نمودار و تصاویر با کیفیت در ۲۵ صفحه به قیمت ۴۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

مقاله نظریه داده بنیاد

توضیحات کامل پاورپوینت نظریه داده بنیاد

روش نظریه برخاسته از داده ها چیست؟

در این روش با استفاده از شیوه های منظم گردآوری داده ها ، به تشخیص مقوله ها و برقراری رابطه میان این مقوله ها پرداخته (در سه مرحله: کدگذاری باز، محوری و انتخابی) و مدلی برای تبیین این فرآیند عرضه می گردد.

این روش در مواردی که دانش ما در آن زمینه محدود است، بسیار مناسب می باشد.

روش نظریه برخاسته از داده ها چیست؟

انجام پژوهش کیفی، دارای روش های مختلفی است. روش تحقیق نظریه برخاسته از داده ها یا Grounded Theory یکی از این روش ها می باشد. به منظور بررسی فرآیندها می توان از نظریه برخاسته از داده ها استفاده کرد

روش GT یک روش پژوهشی استقرایی و اکتشافی است که به پژوهشگران در حوزه های موضوعی گوناگون امکان می دهد تا به جای اتکا به تئوری های موجود، خود به تدوین تئوری اقدام نمایند.

در این روش می توان با استفاده از داده هایی که به طور نظام مند از راه پژوهش به دست می آیند به تکوین نظریه ای میانی پرداخت.

تکوین نظریه در این روش، بر فرضیه استوار نیست بلکه نظریه از دل داده ها استخراج می شود.

چگونگی تکوین روش نظریه برخاسته از داده ها

دو نفر از جامعه شناسان، گلیزر و استراس، در اواخر دهه ۱۹۶۰میلادی روش نظریه برخاسته از داده ها را به وجود آوردند. در فرآیند تحقیق درباره بیمارانی که در نهایت بیماری (آستانه مرگ) در مرکز پزشکی دانشگاه کالیفرنیا قرار داشتند، این روش تکوین یافت. پس از بررسی این بیماران گلیزر و استراس روش تحقیق خود را مستند و به چاپ رساندند و در سال ۱۹۶۷ کتابی با عنوان کشف نظریه برخاسته از داده ها به چاپ رساندند.

استراس در سال ۱۹۹۰ و نیز در سال ۱۹۹۸ استراس با یکی از پژوهشگران خدمات بهداشتی – پرستاری به نام کوربین همکاری نمود تا فنون و شیوه های نظریه برخاسته از داده ها را به سطح بالاتر ارتقاء بخشد. آنان در این راستا چهارچوبی ثابت به جای مقوله بندی(طبقه بندی) و تعیین اعتبار و قابلیت اعتماد عرضه کرده اند.

انجام پژوهش کیفی، دارای روش های مختلفی است. روش تحقیق نظریه برخاسته از داده ها یا Grounded Theory یکی از این روشها می باشد. به منظور بررسی فرآیندها می توان از نظریه برخاسته از داده ها استفاده کرد.

روش GT یک روش پژوهشی استقرایی و اکتشافی است که به پژوهشگران در حوزه های موضوعی گوناگون امکان می دهد تا به جای اتکا به تئوری های موجود، خود به تدوین تئوری اقدام نمایند. در این روش می توان با استفاده از داده هایی که به طور نظام مند از راه پژوهش به دست می آیند به تکوین نظریه ای میانی پرداخت.

تکوین نظریه در این روش، بر فرضیه استوار نیست بلکه نظریه از دل داده ها استخراج می شود.

فهرست پاورپوینت :
روش نظریه برخاسته از داده ها چیست
چگونگی تکوین روش نظریه برخاسته از داده ها
مراحل انجام تحقیق مطابق روش نظریه برخاسته از داده ها
نمایش کدگذاری در روش GT
تکوین نظریه
فرآیند اجرائی تحقیق
مراحل و فعالیت های انجام پژوهش
فرآیند اجرایی تحقیق (فلوچارت تحقیق)
روش نمونه گیری
اعتباربخشی مدل

جهت دانلود مقاله روش نظریه داده بنیاد – پاورپوینت Grounded Theory Method از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
ppt 4,900 تومان

مقاله روش نظریه داده بنیاد – پاورپوینت Grounded Theory Methodلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *