سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

دانلود خلاصه کتاب بازاریابی جهانی کیگان

دانلود خلاصه کتاب بازاریابی جهانی کیگان نویسنده وارن جی. کیگان و مایک سی.گرین و دکتر هرمز مهرانی و عبدالحمید ابراهیمی آنرا ترجمه کرده اند.در قالب pdf با بهترین کیفیت شامل نکات مهم و کلیدی این درس در ۵۳ صفحه به قیمت ۴۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دانلود رایگان کتاب بازاریابی جهانی کیگان

توضیحات کامل خلاصه کتاب بازاریابی جهانی کیگان

قسمتی از این خلاصه درس :

فصل ۱ مقدمه ای بر بازاریابی جهانی
نگاه کلی

بازاریابی فرایند طرح ریزی و اجرای مفاهیم، قیمت گذاری، تشویق و ترغیب و توزیع ایده ها، کالاها و خدمات برای خلق مبادلاتی است که موجب دستیابی به اهداف و آرمانهای افراد و سازمانها میشود. فعالیتهای بازاریابی بر روی تلاش های سازمانها برای ارضای نیازها و خواسته های مشتریان یا عرضۀ محصولات و خدماتی تمرکز دارد که ارزش رقابتی ایجاد میکند.

آمیختۀ بازاریابی (محصول، قیمت، توزیع و فعالیتهای تشویقی و ترغیبی) ابزارهای اولیه یک شرکت اند.یکی از تفاوت های بازاریابی معمولی با بازاریابی جهانی حوزة فعالیتهای آنها است. شرکتی که در بازاریابی جهانی فعالیت میکند، فعالیتهای کسب و کار خود را خارج از بازار کشور مادر خود انجام میدهد.

بعضی از شرکتها از راهبرد توسعۀ بازار استفاده میکنند. در این راهبرد، شرکت با معرفی محصولات یا خدمات موجود به بازارهای جغرافیایی جدید در جستجوی مشتریان جدید است.

بازاریابی جهانی ممکن است به شکل راهبرد تنوع باشد. در این حالت، شرکت محصولات یا خدمات جدیدی تولید و آنها را به بازارهای جغرافیایی عرضه میکند.

مزیت رقابتی، جهانی شدن و صنایع جهانی

وقتی که یک شرکت، در مقایسه با رقبا در یک صنعت، موفق به خلق ارزش برتر برای مشتریان خود میشود، گفته میشود دارای مزیت رقابتی است.

اگر یک شرکت در صنعتی جهانی یا صنعتی که در حال جهانی شدن است فعالیت میکند، در این صورت بازاریابی جهانی ضروری است.
صنعت جهانی آن است که در آن بتوان با یکپارچگی و اهرم سازی عملیات در مقیاس جهانی، مزیت رقابتی کسب کرد. به عبارت دیگر، هر صنعت تا جایی جهانی است که بین جایگاه صنعت شرکت در یک کشور با جایگاه صنعت آن در کشورهای دیگر همبستگی وجود داشته باشد.

دستیابی به مزیت رقابتی در یک صنعت جهانی نیاز به تمرکز راهبردی تعریف شده توسط مدیران شرکت دارد. تمرکز عبارت است از توجه ویژه و هماهنگ به کسب و کارها یا شایستگی های محوری. ارزش، مزیت رقابتی و تمرکز جهانی است و باید تلاش های بازاریابی شرکتها را هدایت کند

مفهوم بازاریابی جهانی

یک وظیفۀ مهم در بازاریابی جهانی آن است که یاد بگیریم تشخیص دهیم تا چه حدی طرحها و برنامه های بازاریابی را می توان در سطح جهانی تعمیم داد و تا چه حدی باید با محیط بازارها تطبیق داده شوند.

روشی که هر شرکت به این موضوع عکس العمل نشان میدهد، بیان کننده راهبرد بازاریابی جهانی آن شرکت است. توجه کنید که در راهبرد بازاریابی متمرکز بر یک کشور، توسعۀ راهبرد دو موضوع اساسی را بررسی میکند: انتخاب بازار هدف و توسعۀ آمیختۀ بازاریابی.

مشارکت در بازار جهانی عبارت است از دامنه ای که یک شرکت در بازارهای عمده جهانی فعالیت دارد. یکنواخت سازی در مقایسه با تطبیق عبارت است از دامنه ای که هر یک از عناصر آمیختۀ بازاریابی را در بازارهای گوناگون جهانی بتوان یکنواخت کرد )یعنی به روش یکسانی اجرا کرد( یا اینکه آنها را تطبیق داد (یعنی به روش متفاوتی اجرا کرد).

معنی بازاریابی جهانی آن است که افق کسب و کار شرکت گسترش یابد تا هنگام بررسی فرصتها و تهدیدات، گسترة جهانی را شامل شود. تصمیم گیری برای ورود به یک یا چند کشور خاص بستگی به منابع شرکت، تفکر مدیریت و ماهیت فرصتها و تهدیدات دارد.
معنی واژة بازاریابی جهانی محلی چیست؟ به صورت خلاصه، معنی این واژه آن است که یک شرکت جهانی موفق باید این توانایی را داشته باشد که »جهانی فکر و محلی عمل کند«

فهرست مطالب کتاب :

✅ مقدمه‌ای بر بازاریابی جهانی

✅ محیط های اجتماعی و فرهنگی در بازارهای جهانی

✅ اثر محیط‌ های سیاسی، قانونی و نظارتی در بازاریابی جهانی

✅ بخش بندی بازارها،انتخاب بازارهای هدف و جایگاه سازی در بازاریابی جهانی

✅ صادرات و واردات و منبع یابی

✅ راهبردهای ورود به بازارهای جهانی

✅ تصمیم‌گیری در مورد عرضه محصولات و نام و نشان تجاری با بازارهای جهانی

✅ تصمیم گیری در خصوص قیمت گذاری محصولات در بازارهای جهانی

✅ کانال های توزیع و توزیع فیزیکی در بازارهای جهانی

جهت دانلود خلاصه کتاب بازاریابی جهانی کیگان از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 3,900 تومان

دانلود خلاصه کتاب بازاریابی جهانی کیگانلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *