سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

خلاصه کتاب اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی پیام نور

دانلود خلاصه کتاب اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی پیام نور در قالب pdf که شامل قسمتهای مهم و کلیدی این درس می باشد به قیمت ۳۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

خلاصه کتاب اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی

قسمتی از این جزوه :

واژه اخلاق گاهی به معنای خلُق و خو، رفتار عادت شده به کار می رود . معنای دیگر این واژه، دانشی است که از حُسن و حقبُ و خوبی و بدی رفتار بحث می کند .
اخلاق و تعهد سازمانی یک رویکرد جدید در برخورد با مسائل پیچیده فردی و اجتماعی به ویژه در سازمانها است .
پولتون اخلاق را در قالب اخلاق توصیفی، اخلاق هنجاری و اخلاق کاربردی که شاخه ای از اخلاق هنجاری بشمار می آید دسته بندی کرد.

مفهوم لغوی واژه اخلاق عبارت است از خوی، سرشت، طبیعت باطنی یا سرشت درونی انسان و در فرهنگ لغت دکتر معین آن را دانش بد و نیک، خویها و تدابیر انسان برای نفس خود یا یک فرد خاص تعریف کرده اند.

مؤلف کشاف اصطلاحات الفنون اخلاق را علم معاشرت با خلق می داند .
خواجه نصیرالدین طوسی، دانشمند بزرگ ایرانی، کتاب اخلاق ناصری را در خصوص حکمت عملی و اصول اخلاق تألیف کرد و حسین واعظ کاشی صفات پسندیده و مبانی اخلاقی را در کتابی با نام اخلاق محسنی در چهل باب به رشته تحریر درآورد و ابن مسکویه ، مورخ و نویسنده شهیر ایرانی کتابی در باب مسائل اخلاقی با نام الطهاره فی علم الاخلاق نگاشت.

اخلاق حالتی نفسانی است که بدون نیاز به تفکر ، آدمی را به سمت انجام کار و رفتاری سوق می دهد، اگر این حالت نفسانی به گونه ای باشد که کارهای خوب و پسندیده از انسان صادر شود آنرا فضیلت اخلاقی می نامند و اگر افعال بد و ناپسند از انسان صادر شود به آن رذیلت اخلاقی گویند.

اخلاق، مسئولیت پذیری انسان در رفتار ارتباطی است که به رعایت حقوق غیر الزامی از منظر قانونی خود و دیگران معطوف است و اجرای آن کمال و سعادت انسان را در دنیا و آخرت تأمین می کند.

اخلاق به عنوان مجموعه اصول و استانداردهای نگرشی، رفتاری، گفتاری و ارتباطی گفته می شود که جهت دهنده تفکر، رفتار و عمل افراد در سازمان است .
اخلاق اسلامی به مجموعه ای از قواعد و ارزش های انسانی گفته می شود که از آموزه های دینی و الهی نشأت می گیرد . یکی از اهداف مهم بعثت پیامبر اسلام(ص) و تعالیم امامان معصوم ع( ) ترویج، توسعه و نهادینه کردن فضائل و ارزشهای اخلاقی در فرد و اجتماع انسانی است.

محتویات محصول جزوه درس اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی :
نکات کلیدی و کاربردی فصول مختلف کتاب در قالب فایل pdf
سوالات پر تکرار فصول مختلف کتاب در قالب فایل pdf
مجموعه نمونه سوالات پایان ترم با جواب

جهت دانلود خلاصه کتاب اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی پیام نور از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 3,900 تومان

خلاصه کتاب اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی پیام نورلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *