دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

دانلود خلاصه نکات مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان

دانلود خلاصه نکات مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان با فرمت pdf با کیفیت بسیار عالی در ۳۰ صفحه به قیمت ۳۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

خلاصه نکات مبحث 4

قسمتی از خلاصه نکات مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان

۱-این مبحث شامل و ناظر بر تمام ساختمانها و سازه های مشمول قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان کشور است.

۲-مقررات این مبحث شامل تمام سازه ها و ساختمانهای موقت به غیر از اسکان موقت حوادث غیر مترقبه می باشد.

۳-ساختمان های ثبت شده در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که دارای ارزش تاریخی و معماری می باشند ، تابع ظوابط سازمان مذکور می باشد.

۴-حین ساخت تمام مصالح و فرآوردهای ساختمانی چون نرده ها و حفاظ ها باید در شرایط مناسب و دور از محیط خورنده نگهداری شوند و برای محافظت با رنگ مناسب پوشش داده شوند.

۵-هرگاه حین عملیات ساختمانب آثاری مربوط بع میراث فرهنگی کشور یافت شود ، باید عملیات ساختمانی توسط سازنده و مالک توقف شود و به سازمان مذکور و سایر نهادهای مربوط اطلاع داده شود ادامه عملیات منوط به اخذ مجوز توسط آن نهادها می باشد.

۶-تصرف در لغت به معنی در اختیار گرفتن ساختمان یا بخشی از آن به منظور کار یا استفاده معین است و در این مقررات منظور از تصرف نوع و شیوه بهره برداری از بنا یا بخشی از آن است که با مقصودی معلوم در دست بهره برداری بوده یا قرار است برای آن مقصود استفاده شود.

 

همانطور که میدانید مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان در مورد الزامات عمومی ساختمان و فضاهای تصرف مختلف می باشد که در برگیرنده ضوابط مختلف این فضاها از جمله ابعاد و ویژگی های مختلف آن تصرفها می باشد.در این جزوه سعی شده است تا نکات مهم و کلیدی این مبحث به صورت خلاصه جهت استفاده در آزمون نظام مهندسی (رشته های عمران و معماری) گرداوری گردد.

جهت دانلود خلاصه نکات مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان از فرم زیر اقدام نمایید.

فروش این محصول متوقف شده است

دانلود خلاصه نکات مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان



لینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *