سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷

دانلود جزوه خلاصه کتاب مقدمات نوروسایکولوژی داود معظمی

دانلود جزوه خلاصه کتاب مقدمات نوروسایکولوژی داود معظمی در قالب pdf با کیفیت عالی که شامل قسمتهای مهم این درس می باشد در ۵۵ صفحه به قیمت ۴۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دانلود کتاب نوروسایکولوژی معظمی

دانلود جزوه نوروسایکولوژی

قسمتی از این جزوه :

دستگاه عصبي – غده هاي داخلي به منزله يك سيستم ارتباطي :

موجود زنده براي تداوم هر چه طولاني تر حيات خود بايد در حالت نسبتاٌ ثابت و پايداري ، موسوم به هوميوستاسيس ، قرار داشته باشد .

به عبارت ديگر تركيب موجود زنده نبايد دچار تغييرات شديد و ناگهاني گردد . از جمله عواملي كه مي توانند سبب بر هم زدن حالت ثابت و پايدار موجود زنده شوند تغييرات دما ، كاهش يا نبودن مواد غذايي ، وجود زايد و تغيير تراكم مواد شيميايي محیط زندگي هستند موجود زنده به طرق گوناگون سعي در مقابله با اين عوامل و حفظ هوميوستاسيس دارد .

موجودات تك سلولي به تنهايي توانايي انجام تمام فعاليتهاي حياتي و از جمله حفظ حالت پايدار خود را دارند . اين جانداران مي توانند

نسبت به تغييرات محیط واكنش لازم را انجام دهند .

در موجودات پرسلولی ، انبوهي از سلولها گرد هم آمده و بطور يكپارچه و هماهنگ به حيات خود ادامه مي دهند . در اين موجودات بين سلول هايي كه همگي در يك محدوده مشخص تجمع يافته اند تقسيم كار صورت مي گيرد ، هر گروهي وظيفه اي خاص را عهده دار مي شود و صرفاٌ در انجام آن كار تخصص مي يابد .

بر خلاف موجودات تك سلولي كه در صورت نامناسب شدن محیط زيست شان مي توانند حركت كنند و خود را به محیط مناسبي برسانند ، در جانداران پرسلولي ، سلولها در جاي خود تقريباٌ ثابت هستند و اين محیط داخلي است كه بايد گردش كند و با تغييرات مناسب در تركيب خود به حفظ حالت پايدار يا هوميوستاسيس ياري رساند . در هر لحظه پديده هاي مختلف فيزيولوژيكي در كار باشند.

تا اين ثبات داخلي حفظ شود . در بدن موجود زنده از جمله شرايطي كه بايد ثابت بماند عبارتند از :

۱- حضور مواد غذايي يا مواد اوليه براي متابوليسم سلولها .

۲- دفع مواد غذايي يا مواد اوليه از متابوليسم .

۳– حفظ تعادل اسيد باز .

۴– حفظ فشار اسمزي مناسب .

۵– موازنه بين يون هاي خاص مانند كلسيم و فسفر .

۶– تعادل مناسب حرارت در حيوانات خونگرم .

اما در هر لحظه عوامل داخلي و خارجي متعددي در جهت تغيير محیط داخلي و بر هم زدن ثبات آن عمل مي كند ، از جمله :

۱– متابوليسم سلولها كه سبب كاهش مواد غذايي و افزايش مواد دفعي مي شود .

۲– تغييرات محیطی نظير حرارت ، كاهش اكسيژن ، افزايش گازكربنيك ، تغيير تعادل اسيد – باز .

بدن موجود زنده بطور فعال از طريق اندامها و دستگاههاي مختلف مخصوصاٌ دستگاه گوارشي ، دستگاه گردش خون ، دستگاه تنفس و دستگاه دفع براي حفظ ثبات محیط داخلي و حالت پايدار عمل مي كند .

جهت دانلود جزوه خلاصه کتاب مقدمات نوروسایکولوژی داود معظمی از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 4,500 تومان

دانلود جزوه خلاصه کتاب مقدمات نوروسایکولوژی داود معظمیلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *