شنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۷

دانلود جزوه کتاب آموزش کلام اسلامی سعیدی مهر جلد اول ۱

دانلود جزوه کتاب آموزش کلام اسلامی سعیدی مهر جلد اول ۱ در قالب pdf که شمال قسمتهای مهم این درس می باشد به قیمت ۲۰۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دانلود جزوه کتاب آموزش کلام اسلامی سعیدی مهر جلد اول 1

قسمتی از این فایل :

۱-مسئله شناخت خداوند ؛ علاوه بر اهمیت نظری و معرفتی آن نقشی اساسی در حیات آدمی ایفا می کند و اعتقاد او به خدا و تصویری که از اوصاف الهی دارد تاثیری عمیق در انگیزه ها داوری ها و کردارهای او می گذارد.

۲-خداشناسی نه تنها امری مهم بلکه مسئله ای ضروری است نیاز انسان به تعمیق معرفت فطری خود در باب خدا و نیز حکم عقل به لزوم دفع زیان محتمل و لزوم سپاس گذاری منعم ضرورت گام نهادن در راه خداشناسی را تاکید می کنند.

۳-خداشناسی در سه مرتبه اصلی مطرح می شود :

الف) شناخت ذات الهی : این مرتبه از شناخت برای هیچ مخلوقی از مخلوقات خداوند امکان ندارد.

ب)شناخت اینکه خداوند وجود دارد.

ج)شناخت اوصاف و افعال خداوند.

حصول مرتبه دوم و سوم شناخت خداوند برای انسان ممکن است مرتبه دوم سبب جدایی ملحدان و شکاکان از خدا پرستان و متالهان می گردد.از سوی دیگر تفاوت شناخت خدا پرستان از اوصاف و افعال الهی منشا ظهور اختلافات کلامی در میان پیروان ادیان و مذاهب گوناگون می شود.

۴)هر چند راه های انسانها برای شناخت خدای خویش بیشمار است و هرکس در طریقی گام می زند می توان راه های کلی خدا یابی (شناخت اینکه خدا هست) و خداشناسی (شناخت اوصاف و افعال الهی) را به سه دسته ۱ راه عقل ۲ راه تجربه ۳ راه دل تقسیم کرد.

براهین عقلی اثبات وجود خدا در دسته نخست جای می گیرند و دلیل نظم و راه فطرت نیز به ترتیب به گروه دوم و سوم تعلق دارند.

۵-برخی از راه های خداشناسی عمومی است به این معنا که مقدمات پیمودن آنها برای همگان فراهم است و برخی دیگر به گروه خاصی از مردم اختصاص دارد.

جهت دانلود جزوه کتاب آموزش کلام اسلامی سعیدی مهر جلد اول ۱ از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 2,000 تومان

دانلود جزوه کتاب آموزش کلام اسلامی سعیدی مهر جلد اول ۱دریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *