نمونه سوالات پیام نور

دانلود پایان نامه اینترنت اشیاء iotپایان نامه اینترنت اشیا

نتیجه گیری

تکثیر وسیله ها با ظرفیت های ارتباطی – محرک در حال نزدیک شدن به تصور یک اینترنت اشیایی هستند که درک کننده و عامل عملکردهای یکپارچه ی ترکیب شده با ظرفیت های پیش زمینه و جدید ممکن شده از طریق دسترسی به منابع غنی اطلاعات جدید هستند. تکامل تدریجی نسل بعدی سیستم موبایل ها متکی به خلاقیت کاربران در طراحی کاربردهای جدید خواهد بود. IOT یک تکنولوژی پدیدار شده ی ایده آل برای تأثیر روی این ناحیه توسط تأمین داده های استنتاج شده ی جدید و نیازمند منابع محاسباتی برای ایجاد کاربردهای چرخشی و انقلابی است.

پایان نامه در مورد اینترنت اشیاء

 در اینجا یک توده ی کاربر محور مبتنی بر مدل سازی برای نزدیک شدن به این هدف از طریق فعل و انفعالات توده های خصوصی و عمومی نمایش داده شده است. در این راه نیازهای اهداف کاربران به جلو آورده می شود. اجازه دادن برای انعطاف پذیری ضروری برای مواجه شدن با گوناگونی ها و گاهی رقابت نیازمند بخش های مختلف است. ما یک چهارچوب تهیه شده توسط توده ی قابل مقیاس برای تأمین یک ظرفیت برای آگاه کردن ظرفیت بهره برداری از IOT را پیشنهاد می کنیم. 

چهارچوب اجازه ی جداسازی موضوعات شبکه ای، محاسبه ای – ذخیره سازی و تجسم فکری را در نتیجه ی مجوز رشد مستثل در هر بخش را می دهد اما کامل کردن هر کدام از دیگری تقسیم شده است. استانداردسازی ای که در مسیر حرکت هرکدام از این زمینه هاست به طور مخالف تحت تأثیر توده مرکز خودش قرار نخواهد گرفت.

 در پیشنهاد یک چهارچوب جدید مرتبط با چالش های مشخص شده ی طبقه بندی شده از تفسیر مناسب و تجسم فکری مقدار وسیعی از اطلاعات از طریق سیاست، امنیت و مدیریت اطلاعات و موضوعاتی است که باید مانند یک خط مشی برای اینکه آن به طور موثق قابل دوام باشد پشتیبانی و تأیید شود. یکپارچگی و تحکیم ابتکار عمل های بین المللی کاملاً به طور شفاف تسریع کننده پیشرفت یک IOT و تأمین کننده ی یک دیدگاه پوشش دهنده برای عناصر اساسی و یکپارچه ای است که می تواند یک IOT قابل استفاده را تحویل دهد.

پایان نامه ارشد اینترنت اشیا

فعالیت های بین المللی

فعالیت های اینترنت اشیاء در حال جمع آوری نیروی حرکتی اطراف جهان با ابتکارهای عمل های بی شمار در مسیر حرکت در عرض صنعت، علم و سطوح مختلف حکومت به عنوان کلید به عنوان گروگذارهای چست و جو برای نقشه ی یک را به سوی درک مختص این تکامل تکنولوژیکی است. در اروپا، تلاش های مهم و معتبر مسیر حرکت به سوی تنظیم نواحی  تقاطع فعالیت های گروههای تحقیقاتی و سازمان ها محدوده ی M2M، WSN و RFID به درون چهارچوب متحد IOT است. حمایت شده توسط چهارچوب برنامه هفتم کمیسیون اروپایی (EU-FPV) است که شامل اینترنت اشیا تحقیقات اروپایی Cluster(IERC) می باشد. 

دارای تعدادی پروژه های FPVEU و اهدافشان هستند که: برای برقراری یک خط مشی همکاری و تصور تحقیقاتی برای فعالیت های IOT در اروپاست که که یک نقطه تماس برای تحقیقات IOT در اطراف جهان شده است و شامل پروژه هایی مانند CASAGRAS است که یک ائتلاف شرکای بین المللی از اروپا، USA، چین، ژاپن و کره در حال کشف موضوعات احاطه کننده RFID و نقش آن در فهم اینترنت اشیاء است. هم چنین IERC شامل ساختار پروژه ی اینترنت اشیاء (IOT-A) برقرار شده برای تعیین یک مدل مرجع ساختاری برای قابلیت همکاری سیستم های اینترنت اشیاء و کلید ساخت بلوکهایی برای دست یابیبه این موضوع است. 

پایان نامه های اینترنت اشیا

در همان زمان، ابتکار عمل IOT (IOT-i) یک اقدام دایر شده ی مربوط به پیشرفت اجتماع IOT اروپایی است. پروژه ی IOT-i یک ائتلاف شرکا را با یکدیگر برای خلق و ایجاد یک اتحاد استراتژیک و تصور تکنیکی برای IOT در اروپا می آورد که شامل بخش های خرد شده ی اخیر نواحی IOT به طور کل نگر است. به طور هم زمان، پروژه ی سانتاندر هوشمند در حال پیشرفت یک شهر با مقیاس صفحه آزمایش IOT برای تحقیق و تجسم فکری خدمت گسترش یافته در عرض شهر سانتاندر اسپانیا هم چنین مکانهای واقع شده در UK، آلمان، صریبا و استرالیاست.

 در همان زمان مقیاس بزرگ ابتکارهای عمل در مسیر حرکت در ژاپن، کره، USA و استرالیا هستند جائیکه صنعت، سازمان های مرتبط و بخش های حکومت روی برنامه های مختلف، ظرفیت های مرتبط در حال پیشرفت به سمت یک IOT در حال همکاری هستند. این شامل ابتکار عمل شهرهای هوشمند، برنامه های شبکه های هوشمند به هم پیوسته تکنولوژی های اندازه گیری های هوشمند و گستردن زیر ساختمان های پهن باند با سرعت بالا است. یک پیشرفت دائمی RFID مرتبط با تکنولوژی ها توسط صنعت و ئتلاف هایی مانند لابراتور خودکار ID (تأسیس شده در MIT و حالا با آزمایشگاههای ماهواره ای در هدایت دانشگاه ها در جنوب کره، چین، ژاپن، کشور متحده ی پادشاهی، استرالیا و سوئیس) اختصاص داده شده به اینترنت اشیا با استفاده از RFID و شبکه های سنسور بی سیم در حال اتخاذ کردن هستند.

موضوع پایان نامه اینترنت اشیا

 به طور قابل توجهی نیاز به رضایت و موافقت عمومی اطراف موضوعات تکنیکی IOT دیده می شود که تأسیس پروتکل اینترنت برای پیوستگی اهداف هوشمند (IPSO) است حالا با بیش از 60 شرکت عضو از تکنولوژی عمده، شرکت های انرژی و ارتباطات در حال کار با بدنه ی استانداردها مانند IETF، IEEE و ITU برای مشخص کردن تکنولوژی های جدید مبتنی بر IP و ارتقاء رضایت و موافقت عمومی برای گردهم آیی بخشها برای اینترنت اشیاء است. 

پیشرفت قابل توجه فعالیت IOT نیز در مسیر حرکت چین با دوازدهمین طرح 5 ساله ی آن (2015-2011) است. مخصوصاً پیشرفت و سرمایه گذاری IOT یک روی آن تمرکز شده است؛ شبکه هوشمند، حمل و نقل هوشمند، منطق هوشمند، منزلگاه هوشمند آزمایش امنیت و محیط کنترل صنعتی و خودکار، سلامت، کشاورزی خوب، خدمات و سرمایه گذاری، دفاع ارتشی. این توسط دایر کردن یک مرکز اینترنت اشیاء در شانگ های (با یک سرمایه کلی روی US (صد میلیون دلاری) برای تحقیق تکنولوژی ها و استانداردهای صنعتی مورد پشتیبانی و حمایت قرار گرفته است. 

یک سرمایه گذاری صنعتی برای اینترنت اشیا و یک اتحادیه درک چینی اینترنت اشیاء در Wuri تأسیس شده است که توسط بیش از 60 اپراتور، مؤسسه و کمپانی همراهی که نخستین راه انداز و گرداننده های صنعتی بوده اند بنیاد نهاده شده است.

 


دانلود پایان نامه اینترنت اشیاء iot ( نسل آینده سیستم های کامپیوتری : اینترنت اشیاء (IOT) ) در قالب word به صورت کامل و آماده در ۷۱ صفحه به قیمت ۷۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.

پایان نامه اینترنت اشیاء iot

چکیده

اینترنت اشیا مفهومی است که به سختی می‌توان تعریف دقیقی از آن ارائه کرد. در واقع گروه‌های مختلف تعاریف مختلفی از این مفهوم ارائه کرده‌اند اما فردی که اولین بار از این مفهوم سخن به میان آورد کسی نبود جز کوین اشتون، یک کارشناس در حوزه نوآوری دیجیتال. نقطه مشترک همه این تعاریف در این مفهوم نهفته است که در تعریف اولیه از اینترنت، داده‌ها مقولاتی بودند که کاربران تولید می‌کردند اما در تعریف جدید، داده‌ها تولید اشیا هستند. اشتون این مفهوم را در مقاله‌ای در نشریه RFID در سال ۱۹۹۹ به بهترین نحو تشریح کرده است: «اگر ما رایانه‌هایی داشتیم که همه چیز را درباره همه چیز می‌دانستند و بدون هیچ کمکی از سوی ما از داده‌هایی که خود جمع‌آوری می‌کردند، استفاده می‌کردند در آن صورت می‌توانستیم همه چیز را ردگیری و اندازه‌گیری کنیم و با این کار تا حد زیادی از اتلاف وقت و انرژی و هزینه جلوگیری کنیم.

همچنین می‌دانستیم چه چیزهایی را برای تعویض، تعمیر یا راه‌اندازی لازم داریم و آیا اشیا خود به تنهایی قادر به اجرای وظایف خود هستند یا خیر.» وقتی صحبت از اتصال به میان می‌آید، بیشتر ما به رایانه، تبلت و گوشی هوشمند فکر می‌کنیم اما اینترنت اشیا جهانی را توصیف می‌کند که در آن همه چیز به صورت هوشمند به یکدیگر متصل می‌شوند و با هم ارتباط برقرار می‌کنند. به عبارت دیگر با اینترنت اشیا جهان فیزیکی به یک سیستم اطلاعاتی بزرگ تبدیل می‌شود. توانایی دریافت در همه جا توسط شبکه های حسگر بی سیم (WSN) و بور کردن تکنولوژیها از عرض بسیاری از مناطق مدرن زندگی امروز به وجود آمده است. این توانایی اندازه گیری، استنباط و فهم شاخص هایی محیطی از منابع طبیعی و بوم شناختی در محیط های شهری را پیشنهاد می کند. تکثیر این ابزارها در یک شبکه ارتباطی – کاربردی اینترنت اشیاء (IOT) را خلق می کند در جائیکه سنسورها و عمل کننده ها به طور یکپارچه گذاشته می شوند.فناوری اینترنت اشیاء نیز با همین فلسفه توسعه یافته‌است.

پایان نامه اینترنت اشیا

قسمتی از پایان نامه صفحه ۸ :

تمام چیزهایی که باید در مورد اینترنت اشیاء (Internet of Things) بدانید
همه دستگاه‌های یادشده در دسته‌ای به نام اینترنت اشیا یا به طور مخفف قرار می‌گیرند. در سطح پایه‌ای آن، اینترنت اشیا درواقع به ارتباط اشیای مختلف از طریق اینترنت و برقراری ارتباط با یکدیگر می‌پردازد تا هدف آن یعنی فراهم‌ کردن تجربه کاراتر و هوشمند‌تر محقق شود. همانند دیگر تکنولوژی‌های جدید، نیز می‌تواند در ابتدا مفهومی سر در گم‌ کننده به نظر برسد. این واژه به‌ویژه هنگامی که صحبت از استانداردهای مختلف و همچنین ایمنی و امنیت آن می‌شود می‌تواند مفاهیم جدید و ویژه‌ای پیدا کند.

۲-۳ اینترنت اشیا چه معنایی دارد؟
طراحی دستگاه‌های مختلف با امکان برقراری ارتباط بی‌سیم به منظور رهگیری و کنترل از طریق اینترنت و یا حتی یک برنامه ساده مخصوص گوشی‌های هوشمند، اصطلاح اینترنت اشیا را توصیف می‌کند.
اشیاء موجود در این دسته می‌توانند از چراغ‌های روشنایی تا لوازم خانگی (مانند چای‌ساز، ماشین ظرفشویی) و یا حتی خودروی شما باشند. اینترنت اشیا در صنعت پزشکی، سلامتی و حتی سیستم‌ حمل‌ و‌ نقل عمومی نیز کاربرد دارد.

۲-۴ تعاریف:
همانطور که توسط (۸) Atzori مشخص شده است، اینترنت اشیاء می تواند: اینترنت جهت دار (میان افزار)، اشیاء جهت دار (سنسورها) و معنای جهت دار (دانش) باشد..
اگرچه این نوع از شرح مورد نیاز است آن هم به علت طبیعت میان رشته ای موضوع و مفید بودن IOT که می تواند تنها در یک حیطه کاربردی رها شود آن هم جائیکه سه مثال و نمونه یکدیگر را قطع می کنند و محل تقاطع آنها. گروه RFID اینترنت اشیاء را به صورت زیر تعریف می کنند: شبکه جهانی اهدافی که اتصال میانی دارند و به طور منحصر به فرد نشانی پذیرند آن هم بر اساس پروتکل های ارتباطی استاندارد.

۲-۵ پروژه های تحقیقاتی اروپایی cluster روی اینترنت اشیاء
اشیاء، شرکت کنندگان فعال در تجارت، اطلاعات و فرآیندهای اجتماعی هستند که آنها را قادر به فعل و انفعال و برقراری ارتباط در میان خودشان و محیط توسط تبادل داده ها و اطلاعات درک شده درباره محیط می سازد در حالیکه نشان دادن واکنش به صورت خودگردان برای حقایق دنیای فیزیکی و واقعی و تحت تأثیر قرار دادن آن توسط انجام فرایندهایی است که دارای اقدامات محرک برای خلق خدمات با یا بدون مداخله مستقیم انسانی هستند. بر طبق Forrester (9) یک محیط هوشمند – از تکنولوژی های ارتباطات و اطلاعات برای ساخت اجزاء و خدمات زیرساز حساس یک مدیریت حکومت شهری، تحصیلات، بهداشت و درمان، امنیت عمومی، درائی واقعی، حمل و نقل و تسهیلات زندگی مثل برق و آب، آگاهتر، متقابل تر و کارآمدتر استفاده می کنند در تعریف ما، ما محوریت را بیشتر روی کاربران قرار دادیم و آنرا به هیچ پروتکل ارتباطی محدود نکردیم.

این موضوع اجازه‌ی کاربرد های طولانی مدت برای بهبود و گسترش استفاده از پروتکل های جدیدترین تکنولوژی در دسترس در هر نقطه داده شده در زمان را می دهد. تعریف ما از اینترنت اشیاء در محیط های هوشمند این است. اتصالات میانی ابزارهای عامل و حس گر تأمین کننده توانایی برای تقسیم اطلاعات در عرض خط مشی ها از طریق یک چهارچوب یکی شده و بهبود تصور یک عمل کننده ی معمولی برای قادر ساختن کاربردهای ابتکاری است. این توسط حسگرهای همه جا گیر یکپارچه، تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه ی اطلاعات با محاسبات انبوه به عنوان چهارچوب متحد شده به دست می آید.

گرایشها: اینترنت اشیاء به عنوان یکی از تکنولوژی های پدیدار شده در IT تعیین هویت شده است همانطور که در چرخه HypeIT، Gartner نوشته شده است. (شکل ۲ را ببینید). یک چرخه Hype (10) راهی برای نشان دادن امر فوق العاده و غیرمنتظره، پذیرش، رشد و تأثیر روی کاربردهای خاص تکنولوژی هاست. می توان پیش بینی کرد IOT بین ۵ تا ۱۰ سال برای پذیرش بازار زمان می برد. مشهوریت مثال های مختلف با زمان تغییر می کندو معروفیت جستجوی وب توسط جستجوی گوگل که در طی ۱۰ سال گذشته برای اصطلاحات اینترنت اشیا، شبکه های سنسور بی سیم و محاسبات همه جا گیر نشان داده شده در شکل [۱۱][۳] اندازه گیری می شود. هم چنین می توان دید که از آنجائیکه IOT به درون زندگی آمده است حجم جستجوها دائماً در حال افزایش است آن هم با کاهش گرایش و تمایل به سمت شبکه های سنسور بی سیم. همانطور که قبلاً جستجوی گوگل پیش بینی کرده بود (خط نقطه چین در شکل ۳) این گرایش احتمالاً ادامه پیدا می کند تا دیگر تکنولوژی ها را قادر به همگرایی برای تشکیل یک اینترنت اشیاء اصلی می کند.

دانلود پایان نامه اینترنت اشیاء iot

دانلود پایان نامه اینترنت اشیاء iot

جهت دانلود پایان نامه اینترنت اشیاء iot از فرم زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
71 word 7,500 تومان

دانلود پایان نامه اینترنت اشیاء iotدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پیام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پیام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور