نمونه سوالات پیام نور

دانلود پایان نامه خانه های هوشمندپایان نامه خانه های هوشمند

دانلود پایان نامه خانه های هوشمند و مقاله کامل درباره نحوه توزیع برق در یک خانه هوشمند

چنانچه قبلاً اشاره شد تابلوي مرکزي  BMS بجاي جعبه فیوز مینیاتوري واحد نصب می شود . لذا برق تمام قسمتهاي خانه از این تابلو توزیع می شود که در این فصل به آن می پردازیم. 

توزیع برق پریزها 

در حالت کلی می توان گفت نحوه توزیع برق در پریزهاي هر واحد منطبق بر استانداردهاي برق معمولی ساختمان می باشد و فقط به این نکته باید توجه کرد که برق تمام پریزها باید مستقل از روشنائیها باشد.

توجه : در هر قسمت راهنما که به مسئله جدا بودن برق اشاره می کنیم، منظورمان خط برق شامل فاز و نول است و جدا کردن فاز به تنهایی کافی نیست البته این مسئله به جهت رعایت ایمنی مصرف کننده مطرح می گردد . و از جنبه کارکرد دستگاه اشکالی ایجاد نخواهد کرد . چنانچه نیاز داشته باشید یک مصرف کننده بخصوص را که از پریز برق آن تامین می شود توسط دستگاه BMS کنترل ( خاموش یا روشن ) کنید،

 باید برق این پریز هم بصورت مستقل و بدون ارتباط با سایر پریزها به دستگاه متصل شود . تنها نکته قابل توجه مقدار مصرف آن وسیله است و اگر توان مصرف ( وات ) زیادتر از حد متعارف لوازم معمولی و یا حد تغییر آن به دلیل ثابت نبودن وسیله اي که به آن متصل می شود، خیلی متفاوت باشد لازم است جهت جلوگیري از آسیب دیدن تابلو، یک کنتاکتور بر سر راه آن قرار دهید.

توزیع برق روشنائیها بصورت کلی

براي ورود به این بحث لازم است به موضوع روشنایی اتوماتیک چراغها اشاره کنیم . می دانید که همه چراغهاي یک خانه هوشمند بصورت اتوماتیک و بدون نیاز به زدن کلید به محض ورود فرد روشن و پس از خروج مجدداً بصورت خودکار خاموش می شود . لذا لازم است برق فضاها را بصورت مستقل و تفکیک شده توزیع کنیم . بطور مثال وقتی نیاز دارید چراغهاي یک اتاق بصورت مستقل از سایر اتاقها با ورود شخص روشن شود، باید برق روشنائیها این اتاق از تابلوي BMS جداگانه کشیده شده باشد . 

این مسئله براي هر یک از فضاها مانند سایر اتاقها، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، راهرو، سالن و ... باید رعایت گردد.

آیا لازم است در مرحله لوله گذاري، لوله برق همه فضاها را از هم جدا کنیم؟

پاسخ منفی است . با رعایت حدود استاندارد که مشخص می کند چه تعداد رشته سیم در یک لوله با سایز خاص مجاز می باشد می توانید مسیرها را توزیع کنید . به زبان ساده ممکن است از تابلوي BMS فقط یک لوله به اتاق خواب ها رفته باشد شما می توانید در مرحله سیم کشی، برق را از اتاق اول به اتاق دوم و از آنجا با همان یک لوله به تابلوي BMS بکشید. این نوع مدیریت در تمام قسمتهاي خانه قابل اجرا است.

نحوه سیم کشی رادارها در خانه هوشمند

آنچنانکه از توضیحات قبل برمی آید، هر فضاي مستقل باید یک رادار ( چشمی) جهت پوشش این فضا داشته باشد تا حضور یا عدم حضور فرد را در آن بررسی کند . بنابراین در نگاه کلی اگر یک خانه داراي 2 اتاق خواب، 1توالت، 2 راهرو، 1 آشپزخانه و 1 سالن باشد نیاز به 7 عدد چشمی جهت پوشش این فضاها خواهد داشت. درعین حال در خصوص جانمایی این چشم ها ( تعیین محل نصب ) باید نکاتی را مد نظر قرار دهید:

الف: زاویه دید چشمی هاي مورد استفاده 90 درجه می باشد به عبارت ساده، هر چشم علاوه بر مسیر مستقیم دید خود 45 درجه به سمت راست و 45 درجه به سمت چپ را تحت پوشش قرار می دهد. با این توضیح آیا می توانید بهترین محل نصب یک رادار در یک اتاق مستطیل شکل را تعیین کنید به طوري که همه قسمتهاي اتاق در دید این چشمی قرار داشته باشد؟ می توانید نحوه صحیح و غلط این جانمایی را در شکل زیر مشاهده کنید.

توجه به این نکته نیز مفید خواهد بود که چشمی هاي ارائه شده توسط این شرکت فضاي زیرین خود را نیزمی بینند . بنابراین نصب چشمی در کنجی از اتاق که بالاي درب ورودي باشد اشکالی نخواهد داشت و حتی دراغلب موارد جهت انجام راحت تر لوله گذاري از طریق سقف کاذب بین اتاقها، می تواند بهترین محل نصب چشمی نیز باشد. 


دانلود پایان نامه خانه های هوشمند در قالب word به صورت کامل و آماده در ۱۱۴ صفحه به قیمت ۵۰۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

پایان نامه خانه های هوشمند

چكيده:
خانه هوشمند مجموعه اي از تكنولوژي ها و سرويس ها در شبكه اي خانگي براي بهبود كيفيت زندگي است.كه در سال هاي اخير بسيار گسترش يافته و به جزء جدايي ناپذير تمامي ساختمان هاي مسكوني وغير مسكوني تبديل شده است. تكنولوژي كه چه از نظر بهبود كيفيت زندگي و چه از نظر صرفه جويي درمصرف انرژي بسيار سودمند است. تكنولوژي خانه هوشمند بيشتر از يك ده است كه مفهوم شبكه وسايل و تجهيزات را در خانه معرفي كرده است. بيشتر ابزارهايي كه در سيستم هاي كامپيوتري استفاده مي شوند مي توانند در سيستم خانه هوشمند مجتمع سازي شوند.

شبكه خانه هوشمند شامل زير سيستم هاي ناهمگون است كه نيازمند برقراري ارتباط و تبادل داده با يكديگرند تا بتوانند با هم همكاري داشته باشند و وظايف مشترك را به درستي اجرا نمايند. در اين رابطه دو مسئله وجود دارد: اول برقراري ارتباط بين سيستم ها و دوم همكاري و انجام وظايف مشترك است.

در اين پروژه به بررسي و مقايسه ي تكنولوژي هاي ارتباطي خانه هوشمند و سیستم های بکار رفته در آن پرداخته ایم و با توضیحاتی در مورد نحوه ی کارکرد نمونه ای از تجهیزات ساخت یکی از شرکت های داخل ایران سعی شده تا حد امکان بصورت ساده و به دور از ابهام و پیچیدگی نحوه ی کارکرد ، جانمایی و سیم کشی این تجهیزات را توضیح دهیم.

تكنولوژي خانه هوشمند
همه ي وسايل دريافت كننده اند و كنترل مي شوند، منظور از كنترل كردن سيستم، همچون كنترل از راه دور ، فرستنده ها هستند. اگر شما لامپي را كه در اتاق ديگري است بخواهيد خاموش كنيد فرستنده ها پيام كد شده اي را كه شامل:
• يك هشدار به سيستم كه فرماني ارسال شده است

• يك شماره شناسايي براي وسيله اي كه بايد فرمان را دريافت كند

• يك كد كه شامل فرمان اصلي است مثل “خاموش كردن”

به وسايل مرتبط ارسال مي كنند. همه ي اين ها در كمتر از يك ثانيه اتفاق مي افتند ، اما x10 داراي محدوديت هايي است. ارتباط از طريق خطوط الكتريكي هميشه قابل اطمينان نيست به اين علت كه اين خطوط توسط برق ديگر وسيله ها دچار نويز  مي شوند. يك وسيله x10 مي تواند مداخله الكتريكي را توسط يك فرمان قطع كند و واكنش نشان دهد يا ممكن است فرمان را دريافت نكند به طور كل تكنولوژي هاي ديگري امروزه با x10 رقابت می کنند.

 تعدادي از آنها به جاي استفاده از خطوط انتقال برق از امواج راديويي براي ارتباط استفاده مي كنند كه در آنها سيگنال ها همچون wifi عمل مي كنند. اگر چه شبكه هاي خودمختار خانگي نيازي به همه امكانات شبكهwifi ندارند چون فرمان هاي آنها به صورت پيام هاي كوچك است. از جمله شبكه هاي راديويي كه در شبكه اتوماسيون خانگي استفاده مي شود  zigbee و  z-wave است. هر دو اين تكنولوژي ها براي رساندن پيام ها راه هاي متعددي در شبكه دارند.

فهرست پایان نامه خانه های هوشمند :

دانلود پایان نامه خانه های هوشمند

دانلود پایان نامه خانه های هوشمند

دانلود پایان نامه خانه های هوشمند

جهت دانلود پایان نامه خانه های هوشمند از فرم زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
114 word 5,000 تومان

دانلود پایان نامه خانه های هوشمنددریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
برچسب ها:
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پیام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پیام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور