دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

همیار دانشجو
گرو انجام پایان نامه دانشجویی پایان نامه های اقتصاد مقاومتی پایان نامه نگاهی استراتژیک به اقتصاد پایان نامه انجمن علمی اقتصاد اسلامی ایران پایان نامه : نگرشی بر تعادل هم زمان طرف تقاضا در اقتصاد اسلامی نگرشی بر تعادل هم زمان طرف پایان نامه : جایگاه عدالت در نظام اقتصادی اسلام جایگاه عدالت در نظام پایان نامه نگاهی استراتژیک به اقتصاد مقاومتی از دیدگاه کارشناسان علم اقتصاد، «دانش چگونگی انتخاب مردم و جامعه است برای به کار گیری و استخدام منابع کمیاب جهت تولید کالاها و خدمات گوناگون و توزیع آنها میان افراد و گروه های مختلف موضوعات پایان نامه اقتصاد مقاومتی | گروه تحقیقاتی طلوع – انجام پایان نامه این صفحه مرتبط با ارائه موضوعات جدید پایان نامه در زمینه اقتصاد مقاومتی می باشد.

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی با فرمت ورد و تنظیم شده در ۱۴۰ صفحه.این پایان نامه قابل ویرایش و پرینت می باشد.
مقدمه
اقتصاد مقاومتی۱روشی برای مقابله با تحریم ها علیه یك منطقه یا كشور تحریم شده میباشد. ۲ در شرایطی كه صادرات و واردات هی چكدام برای آن كشور مجاز نمی باشد.
كشور ایران فرصت های بسیاری از قبیل نفت، گاز و معدن در اختیار دارد، اما برای استفاده هرچه تمام تر از این منابع، باید از خام فروشی پیشگیری كرد.حمایت از تولید و استفاده از ظرفیت های داخلی قطعا باعث ایجاد اشتغال زایی و ثروت آفرینی برای کشور خواهد شد، از این رو باید كار و تولید، در فرهنگ ایران نهادینه شود.از اینرو مدتی است كه نظریه اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است.

پرداحتن به این موضوع به دلایل مختلف امری مهم و ضروری است. از یک طرف دشمنان ملت ایران تلاش دارند تا نسبت به در هم ریختگی اقتصاد ایران اقدام كنند و از ناحیه اقتصاد، ضرباتی را به ملت شریف ایران اسلامی وارد كنند و از طرف دیگر مقاومت در اقتصاد نسخه ای كارساز برای عبور از این مرحله است. از سویی دیگر موضوع اقتصاد مقاومتی موضوعی بسیار بدیع و جدید و بكر است و تجربه منتشر شده مكتوبی در مورد آن وجود ندارد و قاعدتاً باید جوانب آن بررسی و مورد توجه قرار گیرد.

از منظری دیگر برای كشور جمهوری اسلامی ایران كه مصمم است اقتصاد تك محصولی و مبتنی بر درآمد نفت را متحول نموده و به سمت عدم وابستگی به نفت حركت كند، موضوع اقتصاد مقاومتی یك راهكار و نقشه راه سازنده است.

باید توجه داشت كه اقتصاد مقاومتی به معنی ریاضت نیست، بلكه به منظور بهتر شدن وضعیت مردم بوده و كشور را به مرز خودكفایی در زمینه تولیدات می رساند، بنابراین برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید جایگاه ویژه ای برای تولید در نظر گرفت.

مورد دیگری كه می تواند اقتصاد مقاومتی را در ایران محقق سازد بخش کشاورزی است، به نحوی که می توان با حمایت از کشاورزان و تولیدات آنها، در زمینه امنیت غذایی به مرز خود کفایی رسید و علاوه بر تامین نیازهای داخلی، به سایر کشورها نیز صادرات داشت که تحقق این موارد تنها نیازمند همدلی مردم و مسئولین است.برای رونق بخش تولید و ایجاد ارزش افزوده باید از فن آوری های نوین بهره گرفت، از این رو واردات کشور تنها باید در زمینه تکنولوژی و مواد اولیه باشد و به طور جدی از واردات کالاهای تمام شده اجتناب کرد، چرا که واردات کالای تمام شده مغایر با اقتصادی مقاومتی بوده و باعث هدر رفتن سرمایه های ملی می شود.

بیان مساله

پس از ظهور انقلاب اسلامی و به وجود آمدن تحولات اساسی در جامعه، حکومت ایران چهره ای دگر به خود گرفت و به حکومتی استکبار ستیز و جنگ طلب علیه ظلم، تبدیل گشت. با روی کار آمدن چنین حکومتی ظلم ستیز و عدالت محور در منطقه ی خاورمیانه، که از نظر اقتصادی و ژئوپليتيكي، نقش بسیار مهمی را در کل دنیا ایفا می نماید، نیروهای استکبار جهانی برآشفتند و به جنگ با کشور ایران پرداختند. آنان تمام قوای خود را به کار گرفتند تا حکومت ایران را بر اندازند، و پس از شکست در مقابل ایران، تمام تمرکز خود را، در عرصه ی دیگری همچون اقتصاد به کار گرفتند و شاخه های مختلف آن را، مورد هجوم قرار دادند.

این مساله باعث شد تا کشور ایران که از دلِ انقلابی جهان بین و آینده نگر، جوانه زده بود، به نوآوری و کشف راه های جدیدی در عرصه ی اقتصاد بپردازد، و بدون وابستگی به کشورهای مستکبر دنیا، اقتصاد خود را توسعه ببخشد، و بدین ترتیب به الگوی جدیدی در اقتصاد، به نام “اقتصاد مقاومتی” دست یابد ه امروزه به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی شناخته می شود.

اقتصاددانان، اقتصاد مقاومتی را، در تقابل با اقتصاد وابسته سایر کشورها می دانند، و معتقدند که چنین الگوی اقتصادی، هرگز منفعل نبوده و دارای هیچ گونه وابستگی به اقتصاد کشورهای سلطه جوی نمی باشد. آنها معتقدند اقتصاد مقاومتی، تمام ساختارهای اقتصادی شناخته شده را تغییر می دهد، و با جهان بینی و آینده نگری، به بومی سازی اقتصاد و شاخه های وابسته به آن می پردازد.

باید بدانیم که تداوم و پیشرفت اقتصاد مقاومتی، زمانی حاصل می شود که استفاده از منابع نفتی را محدود تر کرده و رو به سوی استفاده سایر منابع، جهت درآمدزایی در کشور داشته باشیم. لازم به ذکر است که مزایای این نوع اقتصاد تنها زمانی خود را نشان می دهد که در مقابل استکبار جهانی مقاومت کنیم، و در برابر جنگ اقتصادی و جنگ نرمی که از سوی دشمنانمان به پا خواسته اند، ایستادگی نماییم. بنابراین مساله اصلی و پرسش اساسی این تحقیق به شرح زیر است:

شرح ضرورت های ظهور اقتصاد مقاومتی در جهان کنونی، و پاسخ به این سوال، که اقتصاد مقاومتی چه تاثیری را بر ساختار و الگوی اقتصادی موجود در جهان باقی می گذارد، و بومی سازی اقتصاد بر اساس جهان بینی و اهداف انقلاب اسلامی ایران، به چه طریقی حاصل می شود؟

فهرست پایان نامه اقتصاد مقاومتی
دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتیدانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

جهت دریافت این پایان نامه از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
140 WORD 19,900 تومان

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *