نمونه سوالات پیام نور

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتیهمیار دانشجو
گرو انجام پایان نامه دانشجویی پایان نامه های اقتصاد مقاومتی پایان نامه نگاهی استراتژیک به اقتصاد پایان نامه انجمن علمی اقتصاد اسلامی ایران پایان نامه : نگرشی بر تعادل هم زمان طرف تقاضا در اقتصاد اسلامی نگرشی بر تعادل هم زمان طرف پایان نامه : جایگاه عدالت در نظام اقتصادی اسلام جایگاه عدالت در نظام پایان نامه نگاهی استراتژیک به اقتصاد مقاومتی از دیدگاه کارشناسان علم اقتصاد، «دانش چگونگی انتخاب مردم و جامعه است برای به کار گیری و استخدام منابع کمیاب جهت تولید کالاها و خدمات گوناگون و توزیع آنها میان افراد و گروه های مختلف موضوعات پایان نامه اقتصاد مقاومتی | گروه تحقیقاتی طلوع – انجام پایان نامه این صفحه مرتبط با ارائه موضوعات جدید پایان نامه در زمینه اقتصاد مقاومتی می باشد.

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی با فرمت ورد و تنظیم شده در ۱۴۰ صفحه.این پایان نامه قابل ویرایش و پرینت می باشد.
مقدمه
اقتصاد مقاومتی۱روشی برای مقابله با تحریم ها علیه یك منطقه یا كشور تحریم شده میباشد. ۲ در شرایطی كه صادرات و واردات هی چكدام برای آن كشور مجاز نمی باشد.
كشور ایران فرصت های بسیاری از قبیل نفت، گاز و معدن در اختیار دارد، اما برای استفاده هرچه تمام تر از این منابع، باید از خام فروشی پیشگیری كرد.حمایت از تولید و استفاده از ظرفیت های داخلی قطعا باعث ایجاد اشتغال زایی و ثروت آفرینی برای كشور خواهد شد، از این رو باید كار و تولید، در فرهنگ ایران نهادینه شود.از اینرو مدتی است كه نظریه اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است.

پرداحتن به این موضوع به دلایل مختلف امری مهم و ضروری است. از یك طرف دشمنان ملت ایران تلاش دارند تا نسبت به در هم ریختگی اقتصاد ایران اقدام كنند و از ناحیه اقتصاد، ضرباتی را به ملت شریف ایران اسلامی وارد كنند و از طرف دیگر مقاومت در اقتصاد نسخه ای كارساز برای عبور از این مرحله است. از سویی دیگر موضوع اقتصاد مقاومتی موضوعی بسیار بدیع و جدید و بكر است و تجربه منتشر شده مكتوبی در مورد آن وجود ندارد و قاعدتاً باید جوانب آن بررسی و مورد توجه قرار گیرد.
از منظری دیگر برای كشور جمهوری اسلامی ایران كه مصمم است اقتصاد تك محصولی و مبتنی بر درآمد نفت را متحول نموده و به سمت عدم وابستگی به نفت حركت كند، موضوع اقتصاد مقاومتی یك راهكار و نقشه راه سازنده است.
باید توجه داشت كه اقتصاد مقاومتی به معنی ریاضت نیست، بلكه به منظور بهتر شدن وضعیت مردم بوده و كشور را به مرز خودكفایی در زمینه تولیدات می رساند، بنابراین برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید جایگاه ویژه ای برای تولید در نظر گرفت
مورد دیگری كه می تواند اقتصاد مقاومتی را در ایران محقق سازد بخش كشاورزی است، به نحوی كه می توان با حمایت از كشاورزان و تولیدات آنها، در زمینه امنیت غذایی به مرز خودكفایی رسید و علاوه بر تامین نیازهای داخلی، به سایر كشورها نیز صادرات داشت كه تحقق این موارد تنها نیازمند همدلی مردم و مسئولین است.برای رونق بخش تولید و ایجاد ارزش افزوده باید از فن آوری های نوین بهره گرفت، از این رو واردات كشور تنها باید در زمینه تكنولوژی و مواد اولیه باشد و به طور جدی از واردات كالاهای تمام شده اجتناب كرد، چرا كه واردات كالای تمام شده مغایر با اقتصادی مقاومتی بوده و باعث هدر رفتن سرمایه های ملی می شود.

فهرست پایان نامه اقتصاد مقاومتی
دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتیدانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتی

جهت دریافت این پایان نامه از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
140 WORD 25,900 تومان

دانلود پایان نامه در مورد اقتصاد مقاومتیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.
برچسب ها: ,
اپلیکیشن دانلود رایگان سوالات پیام نور

بانک نمونه سوالات پيام نور خرید نمونه سوالات پیام نور دانلود سوالات ارشد پيام نور دانلود سوالات رشته حقوق پیام نور دانلود فایل های رایانش ابری دانلود نمونه سوالات دروس عمومی پیام نور دانلود نمونه سوالات رشته روانشناسي عمومي پيام نور دانلود نمونه سوالات پیام نور سئوالات پيام نور با پاسخنامه مجموعه سوالات آزمون استخدامی آموزش وپرورش نمونه سوالات ترمي ارشد پيام نور نمونه سوالات دانشگاه پیام نور نمونه سوالات پيام نور - کارشناسي ارشد نمونه سوالات پيام نور با جواب نمونه سوالات پيام نور با پاسخنامه نمونه سوال با پاسخ نمونه سوال پيام نور نمونه سوال پيام نوري نمونه سوال کارشناسي ارشد پيام نور پاسخ نامه نمونه سوالات پيام نور