سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

وضعیت و وظیفه زنان مسلمان ورزشکار در مجامع ورزشی

وضعیت و وظیفه زنان مسلمان ورزشکار

دانلود مقاله وضعیت و وظیفه زنان مسلمان ورزشکار در مجامع ورزشی با فرمت ورد و تنظیم شده در ۱۷ صفحه.

فهرست مطالب
موضوع : ۱
مقدمه ۳
ورزشكاران زن ايران و نگاهي به دو دهه حضور آنان در ورزش ۴
محدودیت‌های تازه برای ورزشکاران زن در ایران ۷
تناقضات موازین داخلی و موازین بین‌المللی ۸
محدودیت‌های تازه ۹
حجاب اسلامی و ورزشکاران زن ایرانی ۱۰
حضور زنان ورزشكار ایران با لباس های اسلامی ۱۳

مقدمه
“حجاب” و”حفظ شئونات اسلامي” ارزش‌هاي والايي است كه زن مسلمان و ايراني ارج نهادن به آن را به عنوان سرلوحه فعاليت‌هاي خود انتخاب كرده‌و اساس را بر رعايت اين دو مهم گذاشته است.
“ورزش”يكي ازعرصه‌هايي‌است كه زنان كشورمان با پايبندي به‌معيارهاي اسلامي پاي در آن گذاشته وفعاليت‌هاي كمي وكيفي گسترده‌اي را دراين عرصه داشته‌اند.
كارشناسان ورزش بانوان‌مي‌گويند:بانوان ورزشكارايران پس از سالها فعاليت و تلاش براي ارتقاء جايگاه خود در ميادين مختلف،در سالهاي اخير توانسته‌اند با حفظ ارزش‌هاي اسلامي پا به ميادين مختلف داخلي وخارجي گذاشته و در برخي از رشته‌ها هم به موفقيت‌هاي خوبي دست يابند.
كسب سهميه حضور در المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن در رشته تكواندو و دو مدال در همين رشته دربازيهاي آسيايي دوحه، مدال آوري شطرنجبازان دربازيهاي آسيايي دوحه وبازيهاي آسيايي داخل سالن ماكائو،نايب قهرماني تيم فوتبال زنان در رقابت هاي غرب آسياوراهيابي آن به مرحله دوم جام ملتهاي آسياكه در يك سال گذشته صورت گرفته‌ودستيابي به چندين مدال رنگارنگ از مسابقات آسيايي و بين‌المللي دررشته‌هاي مختلف وهمچنين صعود زنان ايراني به قله‌اورست ازجمله اين موفقيت هاست.
به گفته آنان، اين موفقيت‌ها نه تنها در داخل بلكه در خارج از ايران و براي بدخواهان كه قصد دارند وضعيت زنان مسلمان و ايراني را بد جلوه دهند، جواب بسيار قاطعي است.

مسوولان‌ورزش بانوان كشورمعتقدند:نگاهي اجمالي به فعاليت‌هاي‌زنان ورزشكار ايران دردو دهه اخير نشان مي‌دهد كه همواره گسترش و توسعه ورزش زنان در دو بعد همگاني و قهرماني با در نظر گرفتن ملاحظات و سياست‌هاي رايج در ورزش كشور هدف اصلي بوده است.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
17 WORD 3,000 تومان

وضعیت و وظیفه زنان مسلمان ورزشکار در مجامع ورزشیلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *