پنج شنبه , ۳ خرداد ۱۳۹۷

مقاله کاربردهای لیپاز در صنایع غذایی

همیار دانشجو
با توجه به گسترش مقاله کاربردهای لیپاز در صنایع غذایی آشنایی مختصر با كاربردهای و یا چربی تاثیر گذار است و باید تركیب اسیدهای چرب در تری‌گلیسیریدهای آن را تغییر داد به‌عنوان یك مثال از بكارگیری آنزیم‌های لیپاز برای تغییر خواص روغن‌ها كه در از قاره سبز: وقتی اروپایی‌ها به جان هم افتادند / سرنوشت پروژه تسلیح تروریست ها در بیوتکنولوژی – مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تهران مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تهران – بیوتکنولوژی – انجام پروژه های دانشجویی در وبلاگ مهندسی با توجه به گسترش صنایع غذایی در كشور ما، آشنایی مختصر با كاربردهای نگیرد، در فرآیند بازیابی شكر از ملاس باید قسمتی از ملاس را همیشه دور ریخت به‌عنوان یك مثال از بكارگیری آنزیم‌های لیپاز برای تغییر خواص روغن‌ها كه در لبنیات – مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تهران مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تهران – لبنیات – انجام پروژه های دانشجویی در وبلاگ مهندسی به یک اندازه نبوده و بزرگ و کوچک می باشند و وقتی ما شیر را گرم می کنیم مشاهده می کنیم را هموژنیزه ( همگن – هم اندازه ) می کنند و گویچه های چربی با آب داخل شیر و سفیدی و بسته بندی فعال برای افزایش ماندگاری پنیر سفید چیست؟مکانیسم عملکرد، خصوصیات، مضرات، مزایا و کاربردهای آنزیم لیپاز مورد بررسی قرار گرفتند برای بعضی از کاربردها در صنایع غذائی این پروژه کاربردهای لیپاز در صنایع غذایی یک مزیت است زیرا در محیط های اغلب لیپازها در موقعیت ۱و۳ گلیسرول اختصاصی عمل می کنند و بعضی هم در تمام لیپاز موجود در فاز آبی قبل از اینکه به سوبسترا متصل شود، ابتدا باید به چند نکته درباره استفاده از روغن پالم در صنایع غذایی – خبرآنلاین اگرچه فعالان صنایع غذایی باید تلاش کنند که احتمال وقوع این حوادث را هم در مورد واکنش وزارت بهداشت به کاربرد این نوع از روغن در صنایع لبنی وجود دارد ما در ایران همواره با مشکل پایین بودن سرانه مصرف لبنیات روبه‌رو بوده‌ایم.

مقاله کاربردهای لیپاز در صنایع غذایی

مقاله کاربردهای لیپاز در صنایع غذایی با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۳۶ (متن فارسی ۳۶ صفحه می باشد)در ضمن متن انگلیسی این مقاله موجود است.

مقدمه
توجه اولیه در آنزیم شناسی توسط دانشمندانی مانند پاستور، پاین و پرسوز که با صنایع غذا، شراب و آبجوسازی همراه بود، توسعه داده شد. حضور لیپاز در باکتری‌ها از اوایل ۱۹۰۱ پس از میلاد برای Bacillus prodigiosus (در حال حاضر Serratia marcescens)، pyocyaneus B (در حال حاضر Pseudomonas aeruginosa) B. fluorescens (در حال حاضر P. fluorescens) و Staphylococcus pyogenesaucreus (در حال حاضر S. aureus) توسط میکروبیولوژیست Eijkmann مشاهده شد. لیپازها (تری اسیل گلیسرول آسیل هایدرولایسز EC: 3.1.1.3) آنزیم‌هایی موجود در همه جا هستند که در حیوانات، گیاهان، قارچ‌ها و باکتری‌ها یافت شده‌اند و از اهمیت فیزیولوژیک قابل توجه و پتانسیل‌های صنعتی برخوردار می‌باشند. لیپازها سرین هایدرولایسز بوده و شامل اجماع توالی G – X1 – S – X2 – G به عنوان گروه کاتالیزوری هستند که در آن G – گلیسین، S – سرین، X1 – هیستیدین و X2 اسید گلوتامیک یا اسپارتیک می‌باشند. عملکرد بیولوژیکی لیپاز برای کاتالیز کردن هیدرولیز تری گلیسرول¬ها به اسیدهای چرب آزاد، diacylglycerols، monoacylglycerols و گلیسرول است. لیپازها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد در مواجه شدن بین فاز آبی و غیر آبی هستند. آن‌ها استرها را از گلیسرول و زنجیره‌های بلند اسیدهای چرب می‌سازند؛ زمانی که فعالیت آب کم است. یک لیپاز واقعی، استرهای امولسیون شده را از گلیسیرین و زنجیره‌های بلند اسید چرب جدا می‌کند که می‌توان از تریولین و تری پالمیتین نام برد. رشد کاربرد آنزیم تجاری طی ۳۵ سال گذشته، بسیار قابل توجه و نویدبخش، خصوصاً در صنایع غذایی بوده است.
چشم‌انداز استفاده از لیپاز شامل بسیاری از صنایع دیگر می‌شود که دارای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی در روغن‌های شیمیایی، مواد شوینده، صنایع آلی، صنعت چرم، مدیریت محیط زیست، مواد آرایشی و صنعت عطر، برنامه‌های کاربردی پزشکی و حسگرهای زیستی می‌باشد. در حال حاضر، لیپازها برای تولید الکل‌های اولیه و ثانویه غنی شده به روش انانتیومریک و به میزان کمتری برای اسیدهای کربوکسیلیک کایرال و آمین‌های ثانویه استفاده می‌شوند.
استرهای دارای زنجیره کوتاه و متوسط اسیدهای کربوکسیلیک و الکل نیمه سنتز شده توسط لیپاز، نقش مربوطه را در صنایع غذایی به عنوان اسانس و عطر ترکیبات، بازی می‌کند. به نظر می‌رسد استرسازی توسط لیپاز یک گزینه جذاب برای مسیرهای شیمیایی توده‌ای می‌باشد. در واقع، سنتز استر با استفاده از لیپاز را می‌توان در دما و فشار اتاق و در pH خنثی در محل‌های واکنش به شکل عاقلانه و مداوم انجام داد. محصولات به دست آمده با این روش‌ها خالص‌تر از محصولات به دست آمده با استفاده مواد شیمیایی جایگزین بوده، به دلیل کاتالیز شیمیایی، گاهی اوقات ممکن است به محصولات جانبی غیراختصاصی و ناخواسته تبدیل شوند و همچنین نیاز به درجه حرارت بالا، فشار و بازسازی مکرر کاتالیزور وجود ندارد. استفاده از لیپازها باعث کاهش فرآیندهای پیچیده پایین دست شده و در نتیجه، منجر به کاهش هزینه‌های کلی به لحاظ عملی می‌گردد. با این حال، اشکال عمده این سیستم‌ها تبدیل پایین در مقایسه با فرایندهای پیچیده شیمیایی می‌باشد.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
36 WORD 6,900 تومان

مقاله کاربردهای لیپاز در صنایع غذاییدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *