جمعه , ۴ خرداد ۱۳۹۷

مقاله داده‌ کاوی ، محرمانگی و امنیت داده‌ها

مقاله داده‌ كاوی ، محرمانگی و امنیت داده‌ها در قالب ورد قابل ویرایش و پرینت در ۱۶ صفحه به قیمت ۶۵۰۰ تومان که به محض پرداخت مبلغ لینک دانلود نمایش داده خواهد شد.

مقاله داده‌ کاوی ، محرمانگی و امنیت داده‌ها

چكيده:

داده‌کاوی فنی است که استخراج اطلاعات ناشناخته را از پایگاه های بزرگ داده میسر می‌سازد. سازمانها نیز از مزایای بهره‌گیری از این فن بی‌بهره نیستند. داده‌کاوی سازمانها را در درک بهتر داده‌های مربوط به بازار، رقبا، مشتریان و … یاری رسانده و اثربخشی فعالیت آنها را افزایش می‌دهد. لیکن داده‌کاوی نیز مانند سایر فنون می‌تواند مورد استفاده نادرست قرار گیرد. داده‌کاوی هم می‌تواند الگوها و سایر انواع دانش را که تاکنون میسر نبوده، کشف کند و هم می‌تواند تهدیدی برای اطلاعات محرمانه و امنیت آنها باشد. در این تحقیق به موضوع محرمانگی اطلاعات شخصی و امنیت داده‌ها در داده‌کاوی پرداخته شده‌است.
کلیدواژه: داده‌کاوی، اطلاعات شخصی، محرمانگی، امنیت داده‌ها

مقدمه
پایگاه داده‌های بزرگی وجود دارند که بالقوه حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند اما ارزش واقعی آنها هنگامی مشخص می‌شود که اطلاعات و دانش مفیدی از آنها استخراج گردد. این اطلاعات می‌تواند به پشتیبانی در تصمیم‌گیری و یا هر توضیحی برای درک بهتر منبع منجر شود (Yoon 1999). Chopoorian و همکارانش (۲۰۰۱) توضیح می‌دهد که بسیاری از سازمانها، پایگاه های داده‌ای بزرگی شامل بازار، رقبا و مشتریان دارند که با داشتن درک بهتری از این داده‌ها می‌توانند کسب و کار خود را بهتر درک کنند، خدمات بیشتری به مشتریان ارائه دهند و اثربخشی خود را افزایش دهند. داده‌کاوی را استخراج اطلاعات پنهان از پایگاه داده‌ها می‌دانند که به حل مسائل کسب و کار کمک می‌کند(Cook and Cook 2003).
دو برابر شدن قدرت پردازش کامپیوترها در هر ۱۸ ماه، پیشرفتهایی در فنون ذخیره‌سازی داده‌ها، سقوط هزینه ذخیره سازی و پیشرفتهایی در فنون داده‌کاوی در پایگاه داده‌های بزرگ (McAlister 1998) باعث روی آوردن به این تکنیک جدید شده است. لیکن هر چه اطلاعات بیشتری از طریق فرمهای الکترونیکی و به کمک اینترنت قابل دسترس می‌گردند و هرچه ابزار داده‌کاوی با قدرت بیشتر توسعه یافته و مورد استفاده قرار می‌گیرند، این سؤال پیش می‌آید که: آیا داده‌کاوی نیز مانند سایر فنون می‌تواند مورد استفاده نامناسب قرار گیرد؟ بنظر می‌رسد نیاز به بررسی تأثیرات ناشی از استفاده از این تکنیک داریم.
قبل از بررسی این موضوع به توضیح مختصری درباره مفاهیمی چون داده، اطلاعات، دانش، کشف دانش در پایگاه داده‌ها و داده‌کاوی می‌پردازیم.

فهرست مطالب:
چکیده
۱٫ مقدمه
۲٫ داده، اطلاعات و دانش
۳٫ كشف دانش در پايگاه داده‌ها و داده‌كاوي
۴٫ مزاياي داده‌كاوي
۵٫ محرمانگی و انواع آن
۶٫ محرمانگی و امنیت داده‌ها در داده‌كاوی
۵- نتيجه‌گيري
منابع

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
16 WORD 6,500 تومان

مقاله داده‌ کاوی ، محرمانگی و امنیت داده‌هادریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *