دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایان نامه بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاری

پایان نامه بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاری در قالب word قابل ویرایش و پرینت گرفتن در ۱۱۱ صفحه به قیمت ۹۹۰۰ تومان که بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود.

پایان نامه بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاری

بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاری

مقدمه
در حال حاضر در کشور ما بخش زیادی از اوقات فراغت دانش آموزان در ساعاتی که خارج از مدرسه هستند صرف پرداختن به بازی های رایانه ای می شود ( منطقی ، ۱۳۸۰ ، ص۷ ) . از علل عمده گرایش نوجوانان و جوانان به این بازی ها جذاب بودن و قابلیت دسترسی آسان آنها ، نبودن برنامه ریزی های مناسب از طرف مسؤولان و خانواده ها برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و عدم دسترسی به امکانات ورزشی و تفریحی مناسب است .

اما پرداختن به بازی های رایانه ای برای مدت طولانی منجر به عوارض جسمانی ، روانی و اجتماعی متعددی در افراد می شود ، اگر چه استفاده از بازی های مناسب مزیت هایی نیز دارد ( برای مثال : پاتون و همکاران ، ۲۰۰۰ ) . از جمله پیامدهای منفی بازی های رایانه ای در بعد جسمانی می توان به آسیب هایی چون خستگی چشم ، درد گردن ، انحراف ستون فقرات و افزایش فشار خون و ضربان قلب ؛ در بعد اجتماعی به کاهش تعاملات اجتماعی ، انزوای اجتماعی و افت کارکردهای مدرسه ؛ و در بعد روانشناختی می توان به افزایش پرخاشگری و رفتارهای خشونت آمیز ، اعتیاد به رایانه ، افسردگی و اضطراب اشاره کرد ( برای مثال : کراوت و همکاران ، ۲۰۰۰ ، اوکادا و همکاران ، ۱۹۹۷ ، پلاس کوئلک ، ۲۰۰۰ ) .
آرون و همکاران ( ۱۹۷۴ ) نیز معتقدند بر اساس نتایج بعضی از مطالعه های انجام شده دز زمینه بازی های رایانه ای ، این بازی ها بیش از آنکه مفید باشند ، مضرند . شواهد و نتایج به دست آمده در این زمینه حاکی است که پرداختن زیاد به بازی های رایانه ای باعث کاهش فعالیت جسمانی و نیز باعث کاهش سلامت جسمانی و روانی افراد می شود .

پایان نامه بررسی ارتباط بازی رایانه ای و اختلالات رفتاری

پایان نامه بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاری

پایان نامه بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاری

جهت دانلود پایان نامه بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاری از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
111 WORD 9,900 تومان

پایان نامه بررسی بازی های رایانه ای و اختلالات رفتاریدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *