سه شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۶

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی – امروز در خدمت شما هستیم با معرفی فایل طراحی مجموعه مسکونی با رویکرد ارتقاء تعاملات اجتماعی در قالب ورد قابل ویرایش و پرینت به قیمت ۱۸۹۰۰ تومان که بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود.این رساله در ۱۵۸ صفحه بوده و به صورت کامل ارائه شده است.

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی

رساله طراحی مجموعه مسکونی با رویکرد ارتقاء تعاملات اجتماعی :

۱-۱- مقدمه
فعالیت‌های انسان در محیط نظام پیچیده‌ ای را تشکیل می‌دهد که وجوه مختلفی داشته و رویکردهای نظری مختلفی بدان پرداخته اند. این رویکردها در محور قرار دادن مفهومی کلی یعنی کیفیت زندگی در محیط انسان ساخت مشترکند و این امر ضرورت پرداختن به قابلیت‌های محیط انسان ساخت را آشکار می‌نماید.
معماری، ظرف زندگی انسان در تمامی ابعاد فردی و اجتماعی و نیز منطبق بر شرایط زیستی و بومی است. با این نگاه، تحقق معماری را تنها به صورت ملموس و مادی آن نباید نظر داشت، بلکه باید حوزه­های انسانی را نیز مورد تأمل قرار داد.
از آنجا که نخستین حضور انسان در فضای معماری، در محیط سکونت است، لاجرم این تحقیق به فضای مسکونی، ارتباط آن با محله و همجواری‌ها می‌پردازد. امکان برقراری تعاملات جمعی مطلوب در سطوح مختلف خانواده و جمعی در محیط انسان ساخت از یک سو و امکان ادراک طبیعت و عناصر طبیعی از سوی دیگر بر دو جنبه از کیفیات محیط انسان ساخت دلالت دارند که در این تحقیق مورد کاوش قرار گرفته اند.
در حقيقت افراد ساكن در يك محل در صورتي احساس هويت مي‌كنند كه محله به لحاظ فضاي كالبدي داراي ويژگي‌هايي باشد که ساكنانش با يكديگر روابط اجتماعي چهره به چهره و دوستانه مبتني بر احساس امنيت و تعلق خاطر و همياري و همكاري داشته باشند.

بنابراین، تغییرات مشخص در طراحی کالبد فضاهای مسکونی که باعث افزایش فضاهای نیمه خصوصی برای تعامل همسایگان با یکدیگر، افزایش طبیعی نظارت، بازبینی و حس مالکیت توسط ساکنین می‌شود، باعث افزایش تعلق خاطر به محیط زندگی، ساکنین و همسایگان و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی خواهد شد. با نظری به معماری گذشته نیز در می‌یابیم که در آن معماری این نیازها-نیاز به تعاملات اجتماعی و ارتباط با هم نوعان، حفظ حریم‌ها و نیاز به خلوت- در جای خود به خوبی پاسخدهی می‌شده‌اند.

فهرست طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی :

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی

جهت دریافت طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعی از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
158 WORD 18,900 تومان

طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد تعاملات اجتماعیدریافت شماره تلفن همراه صرفا جهت پشتیبانی می باشد و برای تبلیغات استفاده نمیشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *