پنج شنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

دانلود مقاله خودروهای هیبریدی

همیار دانشجو
دانلود مقاله خودروهای هیبریدی – دانلود پروژه خودرو هیبریدی با قابلیت ویرایش و پرینت در ادامه چند قسمت از آن را می توانید مشاهده نمایید.
برای اندازه گیری توان مصرف شده توسط مجموعه APU در خودرو هیبرید بر اساس منحنی شکل (۶-۲) ابتدا منحنی های اصلی توان و سرعت از این شکل استخراج می شود.شکل (۷-۲-الف،ب،پ،ت،) منحنی های بوجود آمده توسط نرم افراز Matlab را نشان می دهد. در این حالت انرژی محاسبه شده باتریها KWS36/880-=Wbat که نشان میدهد این انرژی بعد از مدت ۱۵۰ ثانیه در باتریها ذخیره شده است.(الف): منحنی توان- زمان مصرفی مجموعه موتور الکتریکی- اینورتر (ب):منحنی توان- زمان تولید الکتریسیته توسط ژنراتور
(پ): منحنی توان – زمان مجموعه باتریها (ت): منحنی سرعت-زمان حرکت خودرو
شکل (۷-۲) منحنی های توان – زمان مجموعه های م.ت.ر الکتریکی اینورتر (Peds)،
دیزل ژنراتور (Pgen)، باتری(Pbat)، و سرعت- زمان خودرو (Speed).

پروژه خودروهای هیبریدی

معرفی انواع اتومبیل های هیبرید
اتومبیلهای هیبریدی انواع مختلف دارند .از معرفترین آنها اتومبیلهایی هستند که دارای موتور احتراق داخلی می باشند. سوخت موتور احتراق داخلی متفاوت است. ممکن است بنزین ،گاز طبیعی ، LPG،گازوئیل پروپان و سوخت های دیگری باشد. این نوع اتومبیلها دارای یک موتور احتراق داخلی، یک ژنراتور، یک موتور الکتریکی و مجموعه باتری به عنوان منبع ذخیره می باشند. لوازم جانبی زیادی در این اتومبیلها به کار رفته است. توضیحات کامل راجع به این اتومبیلها در فصلهای بعدی داده شده است.

نوع دیگری از اتومبیلها هیبریدی ، اتومبیلهای فلایویل الکتریک می باشند. فلایویل به عنوان منبع ذخیره انرژی مکانیکی به کار رفته است. باتریها نیز منبع انرژی الکتریکی هستند. موتور الکتریکی یکی دیگر از اجزاء این هیبرید می باشد. یکی از فصلهای پروژه به این نوع هیبرید اختصاص یافته است.

در اتومبیلهای هیبرید به جای موتور احتراق داخلی می توانیم از توربین گاز نیز استفاده کنیم که در همین فصل راجع به این سیستم توضیحاتی داده شده است. پیلهای خورشیدی و پیلهای سوختی (اتومبیلهای هیدروژنی) از منابع تولید الکتریسیته هستند، که کاربرد این پیلها در اتومبیل در اواخر پروژه بررسی شده است. البته پیلهای سوختی دامنه استفاده گسترده تری نسبت به پیلهای خورشیدی دارند. در این اتومبیلها از موتور احتراق داخلی یا سیستمهای مولد قدرت مکانیکی خبزی نیست بلکه سعی شده است تا تمام قدرت محرک از همین منابع تاُمین شود. هر کدام از این پیلها مشکلات خاص خود را دارند که دانشمندان سعی براین دارند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند. برای آشنایی بیشتر خوانندگان محترم در ادامه این فصل
دو سیستم گازی الکتریکی و توربین –الکتریک بررسی می شود. این بررسی مقدمه ای است برای فهم راحتر و بهتر فصلهای آینده. مهمترین و کاملترین اتومبیلهای هیبریدی،سیستمهای دارای موتور احتراق داخلی و باتری می باشند که این پروژه تا حد زیادی به این موضوع اختصاص یافته است. البته با وجود پیشرفت تکنولوژی و تولید پیل های سوختی این سیستمها جای خود را به اتومبیلهای پیل سوختی واگذار می کنند.

دانلود مقاله خودروهای هیبریدی در قالب word با بهترین کیفیت به صورت کامل در ۱۱۸ صفحه به قیمت ۷۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

مقاله خودرو هیبریدی

دانلود پروژه خودرو هیبریدی

دوستان اگر نیاز به مقالات بیشتری با این عنوان دارید پیشنهاد می کنیم از این مقاله هم دیدن کنید : دانلود پایان نامه خودروی هیبریدی

در ادامه قسمتی از این مقاله را قرار دادیم (صفحه ۱۰)

تعریف خودروی هیبریدی و لزوم ساخت آن :

فن آوري ساخت خودرو روز بروز در حال تغيير و دگرگوني است و روند ساخت بالاتري داشته باشند . يكي از تحولاتي كه اخيرا در اين زمينه بدست امده است استفاده از خودورهاي تركيبي يا هيبريدي است كه تركيبي از يك موتور الكتريكي و يك موتور بنزيني كوچك مي باشد . موتور الكتريكي از طريق باطريهاي قابل شارامكان شارژ باطري هاي خود را دارند ضمن اينكه باطري به هنگام رانندگي و ترمز كردن هم مي تواند شارژ شود . با اينگونه خودورها مي توان مسافت هاي بيشتري را با مصرف سوخت كمتر طي كرد . هم اكنون شركتهاي خودروسازي مانند هوندا در اين زمينه پيشرو هستند و خودورهاي مدل سيويك و اكورد خود را با سيستم هيبريد به بازار عرضه كرده اند كه خلاصه اي از مشخصات آنها را در اينجا اورده ايم .

با وجود اینکه ما از موتورهای الکتریکی استفاده میکنیم آنها انرژی خود را از باتری می کشند خودروهای هیبریدی دوشاخه ای برای شارژ مجدد ندارند.

باتری از دو منبع توان خود را باز پس میگیرد و این یکی از دروغ های در این رابطه و در مورد مزیت این سیستم است.اولین منبع از یک ژنراتور که قدرت خود را از موتور احتراق داخلی میگیرد است دومین منبع مرمت کردن انرژی است که بصورت عادی و نرمال برای آهسته و متوقف کردن خودرو تلف می شود. اجازه بدهید اول به متود دوم بپردازیم زیرا آن بیشتر فریبنده است. زمانیکه شما بر روی ترمز برای آهسته کردن خودرو پا میگذارید شما انرژی ۱ یا ۲ تن جسم در حال حرکت را که می خواهد به حرکت خود ادامه دهد(به خاطر اینرسی) خنثی میکنید در حالت کاهش سرعت وسیله شما باید انرسی را به گونه و قسم دیگری تبدیل کنید:گرما ترمزها گرم می شوند جذب انرژی سرعت خودرو هوایی که مستقیما دورادور وسیله است سپس از هم پاشیدن گرما و حمل آن به محیط.کار دیگری که موتور انجام میدهد نیازمند الکتریسیته بیشتری است.

در برخی روشها شما نیازمند نیروی الکتریکی بیشتری از ژنراتور هستید که در حالت شدید میله را می چرخاند. بنابراین قویترین حالت سیستم زمانی است که شما برای اولین بار پا را بر روی ترمز میگذارید که موتور و ژنراتور را برای شارژ به باتری وصل کرده است نتیجه آهسته شدن خودرو ذخیره ی انرژی رایگان در باتری خواهد بود که بعدها میتواند برای به جلو راندن وسیله استفاده شود. در طرف دیگر معادله موتور بنزینی میتواند کوچکتر باشد چراکه زمانیکه آن نیازمند قدرت اضافی است موتور الکتریکی که آنجاست برای شتاب گیری از انرژی رایگان باتری برای یاری موتور استفاده خواهد کرد که این انرژی در آخرین استفاده از ترمز بدست آمده است.

تشریح سیستم هیبرید نمونه :

اجزاء اصلی سیستم هیبرید سری که در کامیون یا اتوبوس هیبرید ساخت شرکت VOLVO به کار رفته در شکل (۵-۲ الف) نشان داده شده است. به طوری که شکل (۵-۲ الف) نشان می دهد موتور دیزل KW 154 که با ژنراتور سه فاز سنکرون مغناطیس دائم کوپل شده است، وظیفه تولید انرژی الکتریکی را در سیستم برعهده دارد.انرژی تولید شده یا مستقیماً به مجموعه موتور کنترلر الکتریکی که با چرخها کوپل شده است فرستاده می شود و یا در مجموعه زوج باتریها ذخیره می شود و در مواقع مورد نیاز برای شتاب گیری و یا زمانهای خموشی مجموعه موتور ژنراتور برای تامین انرژی الکتریکی محرکه خودرو و مورد استفاده قرار می گیرد.

به طوری که در شکل (۵-۲الف) دیده می شود نحوه عملکرد و میزان فلوی انرژی در هر جزء از سیستم توسط واحدی به نام VMU کنترل می شود. در واقع استراتژی کنترل توسط این واحد بر سیستم اعمال می شود.

تشریح سیستم هیبرید نمونه

شکل(۵-۲الف) نمودار جعبه های سیستم هیبرید سری کامیون یا اتوبوس.

فهرست مقاله خودروهای هیبریدی

مقاله خودرو هیبریدی

مقاله درباره خودروهای هیبریدی
جهت دانلود مقاله خودروهای هیبریدی از فرم زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
118 word 7,500 تومان

دانلود مقاله خودروهای هیبریدیلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *