دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

خلاصه کتاب فرایند طراحی شهری دکتر بحرینی

خلاصه کتاب فرایند طراحی شهری دکتر بحرینی در قالب pdf به قیمت ۳۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.

دانلود خلاصه کتاب فرایند طراحی شهری دکتر بحرینی

قسمتی از جزوه :

بشر از همان ابتدای پیدایش جوامع و مجتمع های زیستی اولیه در پاسخ به یکی از اساسی ترین نیازهای طبیعی و فطری خویش سعی کرده است محیط و دنیای ساخته شده خود را تحت کنترل در آورد.این کنترل با توسل به وسایل گوناگون طبیعی فلسفه طراحی شهری و تاریخچه افسانه ای مذهبی و عملکردی تحقق پیدا می کرده است و خود را به صورت نوعی نظم الگو و شکل محیط زیست انسان منعکس می نموده است. ریشه این نظم از طبیعت ناشی شده و از آنجا به تمام فعالیت های بشر رسوخ پیدا کرده است.

بنابراین بشر از همان ابتدای آغاز تمدنها بر اساس فطرت خویش و به پیروی از آنچه در طبیعت می دید تمایل به ایجاد نظم و نظام دهی را در آنچه می ساخت هدف قرار داد حرفه طراحی شهری نیز در چارچوب همان نیاز کلی انسان به نظم به وجود آمد.

تاریخچه طراحی شهری :

فعالیت طراحی مجتمع های زیستی به عنوان یک هنر و با هدف اصلاح و تغییر با ایجاد مجتمع های زیستی اولیه در ناحیه بین النهرین به وسیله سومری ها آغاز شد.این گونه مجتمعها که بعدها نیز به وسیله هندی ها ، چینی ها و مصری ها ساخته شد عموما دارای هیچ گونه نظام از پیش تعیین شده ای نبود.در دوران باستان دو نوع مجتمع زیستی وجود داشته است :

۱-خود به خودی ، بدون طرح ، خود نظام یافته که ویژگی غالب مجتمع های زیستی بوده است.

۲-بر اساس نیازهای نظامی – دفاعی – حکومتی – اداری و با نشان دادن قدرت و جاه طلبی پادشاهان و امپراتوران و بالاخره نیازهای مذهبی طراحی شده و ساخته می شدند.

جهت دانلود خلاصه کتاب فرایند طراحی شهری دکتر بحرینی از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 3,900 تومان

خلاصه کتاب فرایند طراحی شهری دکتر بحرینیلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *