دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت

دانلود نمونه تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت + (پلان اتوکدی، نما، برش و پرسپکتیو) با کیفیت عالی در ۱۱۵ صفحه به قیمت ۴۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

توضیحات کامل تحلیل خانه روبی

تاریخچه خانه روبی :

فرانک لوید رایت، خانه روبی را بین سال‌های ۱۹۰۸ تا ۱۹۰۹ میلادی در استودیوی خود واقع در اوک پارک ایلینویز طراحی کرد. فرتنک لوید رایت پیش از طراحی خانه روبی، تنها خانه فردیناند توماک در ریورساید ایلینویز را نیز بین سال‌های ۱۹۰۷ و ۱۹۰۸ میلادی طراحی کرده بود و زمانی که مسئولیت طراحی و دیزاین خانه روبی را نیز برعهده گرفت، تنها ۲۸ سال داشت. وی در همان زمان دستیار مدیرعامل شرکتی به نام Excelsior بود که به پدرش تعلق داشت.

امروزه گمانه‌زنی‌های بسیاری در رابطه با طراحی خانه روبی وجود دارد؛ چراکه نخستین طراحی‌های پس از خانه روبی نظیر خانه آبشار فرانک لوید رایت، در سال‌های پس ۱۹۰۶ میلادی انجام شده‌اند. این در حالی است که آقای روبی و همسرش لورا هیرونیموس روبی، یکی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه شیکاگو، این ملک واقع در خیابان ۵۷۵۷ وودلن جنوبی را در سال ۱۹۰۸ میلادی به سبب نزدیکی آن به دانشگاه خریداری نمودند. از این‌رو طراحی خانه روبی در تاریخ ما قبل آن غیر ممکن است.

این ملک، یک قطعه زمین شهری معمولی واقع در هاید پارک و با متراژی معادل ۱۸ متر در ۵۵ متر بود. پیمانکار پروژه خانه روبی، شرکت برنارد H.B، کار ساخت آن را در تاریخ ۱۵ آوریل ۱۹۰۹ میلادی آغاز نمود و فرانک لوید رایت تنها بر مراحل اولیه ساخت خانه نظارت داشت؛ چراکه او در پاییز سال ۱۹۰۹ میلادی استودیوی اوک پارک خود را تعطیل کرد و برای انجام کارهایی که منجر به انتشار Portfolio Wemuth شد، به اروپا سفر نمود.

فرانک لوید رایت پیش ار سفر به اروپا، مسئولیت‌های خود را به هرمان فون هولست واگذار نمود. او نیز ماریون ماهونی که یک بانوی طراح شاغل در دفتر رایت بود را استخدام کرد و در عین حال از جورج مان نیدکان، طراح داخلی موزه هنر میلواکی ویسکانسین که با رایت در طراحی خانه سوزان لارنس دانا در اسپرینگفیلد ایلینویز، خانه اوی کوئلی در ریورساید ایلینویز و خانه میر می در گرند راپیدز میشیگان همکاری داشت، برای ادامه کار بر روی این پروژه دعوت به همکاری نمود. تاثیر طراحی نیدکان را می توان در طراحی برخی از اثاثیه خانه و همچنین فرش سالن ورودی، اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری مشاهده نمود.

خانواده روبی، فردریک، لورا و دو فرزندشان، فردریک جورج و لورن، در ماه مه ۱۹۱۰ میلادی، به این خانه نقل مکان نمودند. لکن خرده کاری‌های نهایی نظیر دکورسایون داخلی و انتخاب وسایلی همچون فرش و مبلمان، تا پایان ژانویه سال ۱۹۱۱ میلادی به طول انجامید. هزینه نهایی ساخت خانه روبی، ۵۸،۵۰۰ دلار بود که از این مقدار، ۱۳،۵۰۰ دلار برای زمین، ۳۵،۰۰۰ دلار برای طراحی و ساخت این ساختمان و نهایتا ۱۰،۰۰۰ دلار برای اثاثیه صرف شد. شایان ذکر است که با احتساب تورم، مبلغ ۵۸.۵۰۰ دلار در سال ۱۹۱۰ میلادی با چیزی حدود ۱.۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ میلادی برابری می‌کند. با این حال روش‌های دیگر مقایسه قیمت و ارزش آن در طول زمان می‌تواند این رقم را به چیزی بالغ بر ۱۰ میلیون دلار برسانند.

تحلیل خانه ی روبی

دانلود پلان خانه روبی

تحلیل خانه روبی رایت

قسمت هایی از این پاورپوینت :

“معماری را می‌توان غلبه تصورات آدمی بر مصالح‌، شیوه‌ها و توانایی‌های بشری، به منظور استیلای هرچه بیشتر بر مستعمره ابدی انسان‌ها یعنی کره زمین به شمار آورد.
با این حال تغییر ماهیت ذاتی متریال‌ها و سازگار کردن آن با ذائقه افراد، تنها روشی است که در عین زیبایی، آسیب چندانی نیز به طبیعت نمی‌رساند و تغییر ماهیت سنگ، گچ، آجر، چوب و مواردی از این دست در حین طراحی را می‌توان نمونه بارزی از این امر دانست.”

این خانه برای فردریک سی روبی، که یک تولید کننده دوچرخه بود طراحی شده بود. وی خانه ای می‌خواست که در سبک ویکتوریایی معمولی ساخته نشده باشد. روبی خواستار یک طرح مدرن و یک گاراژ و یک اتاق بازی برای کودکان بود. او همچنین می‌خواست خانه اش در مقابل آتش مقاوم باشد. لذا طرح طبقه باز عاری از هرگونه اتاق محصور جعبه مانند که مانع یکنواختی دکوراسیون و طراحی می‌شد در این خانه به چشم می‌خورد

عناوین پاورپوینت تحلیل خانه روبی :

اطلاعات عمومی خانه روبی
تاریخچه خانه روبی
معمار خانه روبی
فرانک لوید رایت
معماری خانه روبی
سبک پرایری
عناصر اصلی خانه روبی
حریم خصوصی خانه روبی
فضاهای خانه روبی
پلان طبقه همکف خانه روبی
پلان طبقه اول خانه روبی
پلان طبقه دوم خانه روبی
عناصر سازه
نمای بیرونی خانه روبی
خطوط
تزئینات خانه روبی
بازشوها
فضای داخلی خانه روبی
اتاق نشمین
شومینه
شیشه‌های تزئینی
روشنایی

جهت دانلود تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
ppt 4,500 تومان

تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایتلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *