سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

دانلود خلاصه کتاب طرح پژوهش جان دبلیو کرسول

دانلود خلاصه کتاب طرح پژوهش جان دبلیو کرسول + نمونه سوالات طرح پژوهش رویکردهای کیفی کمی و ترکیبی ترجمه علیرضا کیامنش مریم دانای طوس که شامل نکات مهم و سوالات پر تکرار در امتحانات به قیمت ۲۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

در خلاصه این کتاب سعی شده است تا ضمن رعایت اصول خلاصه نویسی و ایجاز، مهمترین نکات مطروحه در کتاب گردآوری شوند به گونه ای که بتوان از آن برای انجام پروژه های مدیریتی و کارهای کلاسی استفاده کرد.

دانلود کتاب طرح پژوهش جان دبلیو کرسول

قسمتی از این جزوه :

فصل اول:
انتخاب طرح پژوهش
سه نوع طرح پژوهش ارائه میشود (کیفی و کمی و ترکیبی) که این سه رویکرد مستقل از یکدیگر نیستند بلکه آنها معرف دوسوی پیوستارند (نیومن و مبتر ۱۹۹۸ ) و پژوهش ترکیبی در میان این پیوستار قرار دارد زیرا هم عناصر کیفی رار دارد و هم کمی.

تمایز میان پژوهش کیفی و کمی
این تمایز با توجه به کاربد واژه (کیفی) و اعداد (کمی) و همچنین با استفاده از سوالهای بسته-پاسخ (فرضیه های الکی) در مقابل سوالهای باز-پاسخ (مصاحبه کیفی) مشکل میگیرد.

همچنین در رویکرد و مسیر تاریخی خاصی دارند:-رویکردهای کمی: از اواخر قرن ۱۹ تا اواسط قرن ۲۰ در پژوهش-های علوم اجتماعی سیطره داشته اند.

رویکردهای کیفی و ترکیبی: طی نیمه دوم قرن ۲۰

پژوهش کیفی: رویکردی برای اینکه بفهمیم افراد یا گروهای اجتماعی حد معنایی به یک مسأله اجتماعی یا بشری میدهند.

فرآیند این پژوهش:-شکل گیری سوالها- گردآوری داده ها- تحلیل داده به صورت استقرایی)موضوع خاص را به موضوعات عام تعمیم میدهیم(- و گزارش نهایی آن ساختاری منعطف دارد.

پژوهش کمی: رویکردی برای آزمون نظریه های عینی از طریق بررسی روابط میان متغییرهاست که متغییرها را با استفاده از ابزار اندازه گیری میکنند تا بتوان داده های عددی را با روشهای آماری تجزیه و تحلیل کرد.همچنین گزارش نهایی ساختاری مشخص (غیرمنعطف) دارد.

پژوهشگران کمی مفروضه هایی در مورد آزمون قیاسی (استنتاجی) نظریه ها در ذهن دارند تا بدون سوگیری و تفسیرهای متفاوت بتوانند یاخته ها را تعمیم تکرار کنند.

روشهای پژوهشی ترکیبی:

ترکیب دو پژوهش کیفی و کمی: مستلزم مفروضه های فلسفی و استفاده از رویکردهای کمی و کیفی هر دو رویکرد به طور همزمان است به طوری که نقطه قوت این پژوهش از آن دو پژوهش کیفی و کمی قویتر است.

جهت دانلود خلاصه کتاب طرح پژوهش جان دبلیو کرسول از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 2,900 تومان

دانلود خلاصه کتاب طرح پژوهش جان دبلیو کرسوللینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *