سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷

خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ حسین لطف آبادی

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ حسین لطف آبادی با کیفیت عالی مجموعه ای از قسمتهای مهم این درس در ۱۶۰ صفحه به قیمت ۴۹۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲

خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲

قسمتی از این جزوه :

فصل اول:

مسائل اساسي در مطالعه روانشناسي رشد و نوجواني

-نكات اساسي در روانشناسي رشد

-رشد دوره نوجواني

-تاريخچه روانشناسي نوجواني

-۱نكات اساسي در روانشناسي درروانشناسي رشد

روانشناسي رشد علمي است كه فرآيند تحولات نسبتا نظامدار زيستي،زيستي،شناختي،عاطفي و اجتماعي فرد را در طول زندگي ازلحظه انعقاد نطفه تا هنگام مرگ مطالعه مي كند. منظور از تحولات نظامدار،تغييراتي است كه معمولا با نظم معين رخ مي دهد و در يك زمان نسبتا طولاني دوام مي آورد.رشد اگر چه شامل همه تحولات نظامدار در حيات روانشناختي فرد است؛اما در مفهوم كاربردي و تربيتي مي توان يك قضاوت ارزشي را نيز در اين تعريف كرد به ويژه آن دسته از تحولاتي را كه باعث رفتارهاي سازش يافته،سازمان يافته ،موثر و پيچيده مي شود،رشد ناميد.

در اين مفهوم رشد اولا نوعي پيشرفت منظم و منطقي دارد؛دوم آنكه به طور تدريجي و دوره اي صورت مي گيرد و بندرت مي توان يك تحول خيلي سريع را در فرد مشاهده كرد؛سوم آنكه همراه با تفاوتهاي فردي ناشي از تعامل وراثت و محيط است؛چهارم آنكه جوانب مختلف رشد(شناختي،زباني،عاطفي،اجتماعي و شخصيتي)فرد به طور وسيع قابليت تغييرپذيري دارد؛وبالاخره پنجم آنكه مداخله و كمك والدين؛مربي،معلم،مشاور،روانشناس و يسا فرد متخصص ديگر مي تواند رشد را گسترش دهد.به اين ترتيب،روانشناسي رشد فقط يك دانش بنيادي نيست بلكه يك دانش كاربردي وتربيتي نيز هست.

دانش رشد سه هدف اساسي را دنبال مي كند:توصيف،تبيين و به حداكثر رساندن از نظر توصيفي،مشاهده دقيق فرد در سنين مختلف و چگونگي تغييرات همراه با افزايش سن مهم است. در اينجا الگوهاي عمومي خمومي رشد(رشد هنجاري)وتفاوتهاي فردي(رشد اختصاصي)مورد مطالعه قرار مي گيرد تا شباهت هاي مهم و اشكال متفاوت تحول افراد در طول زندگي آنها معلوم شود.

توصيف دقيق تغييرات،واقعيت هاي مربوط به رشد را آشكار مي كند،اما اين فقط نقطه شروع دانش رشد است.پس از اين مرحله بايد درپي تبيين اين مشاهدات و واقعيت ها برآمد.باچنين هدفي است كه محققانعلوم رشدي اميدوارند دلايل رشد انسان و علل رشد متفاوت افراد را دريابند.واضح است كه تبيين رشد دشوارتر از توصيف آن است.

روانشناسان و مربيان وبسياري از متخصصان ديگر در پي آن هستند كه با به كارگيري يافته هاي دانش رشد به فرد كمك كنند تا در جهت مثبت تحول پيدا كندو رشد او را به حداكثر برسانند.اين هدف،جنبه كاربردي مطالعات رشد است كه براي رفع موانعي از قبيل موارد زير به ما كمك مي كند:

روشهاي بهبود وابستگي هاي شديد عاطفي بين كودكان شيرخواره بيتاب وغيرپاسخده و والدين.

-روشهاي كمك به كودكان و نوجوانان در دشواري هاي يادگيري براي پيشرفت بيشتر در مدرسه.

-روشهاي كمك به كودكان و نوجواناني كه مهارت اجتماعي ندارند به منظور پيشگيري از دشواري هي عاطفي حاصل از نداشتن دوستان نزديك و طرد شدن توسط همسالان.

روشن است كه به حداكثر رساندن رشد غالبا بدون توصيف كامل چگونگي تحول بهنجار و نابهنجار وتبيين دلايل وقوع اين ويژگي ها امكان پذير نيست.

جهت دانلود خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ حسین لطف آبادی از فرم زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
160 ppt 4,900 تومان

خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ حسین لطف آبادیلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

3 دیدگاه

  1. با سلام از ارسال فایل خیلی سپاس گذارم .خوشحالم که اعتماد مردم رو خدشه دار نمیکنید

  2. مشکل حل شد.

  3. سلام وقت بخیر من هزینه زو پرداخت کردم اما لینک دانلود برام نیومد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *