پنج شنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷

دانلود خلاصه کتاب مدیریت تولید بابک کاظمی پیام نور

دانلود خلاصه کتاب مدیریت تولید بابک کاظمی پیام نور در قالب pdf به صورت کامل و آماده با کیفیت بسیار خوب که شامل قسمتهای مهم این درس و نمونه سوالات کلیدی می باشد به قیمت ۳۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

خلاصه کتاب مدیریت تولید بابک کاظمی

خلاصه کتاب مدیریت تولید بابک کاظمی

قسمتی از خلاصه کتاب مدیریت تولید بابک کاظمی

فصل اول
۱-تولید از نظر اقتصادی به معنای ایجاد تغییرات در منابع خام و اولیه موجود و تبدیل آن به صورت محصولات به منظور رفع احتیاج است،یا هر نوع
دخل و تصرف و تغییر شکل است که بشر در محیط پیرامون خود برای ارضای نیازهایش اعمال میکند.
۲-ارزش افزوده عبارت از مبلغی است که به ارزش مواد خام برای تبدیل آن به کالای ساخته یا نیم ساخته طی عملیات تولیدی تعلق میگیرد و به آن افزوده میشود.
۳-منابع مادی و انسانی که ارضای نیازمندی های مختلف اقتصادی جامعه را امکانپذیر میسازند، عوامل تولید نامیده میشود.
۴-منظور از عوامل تولید یا منابع تولید هر چیزی است که به امر تولید کمک کند و آن را امکانپذیر سازد. در واقع مجموعه منابع مادی و انسانی که نیازمندی های مختلف اقتصادی را ارضا میکند عوامل تولید نامیده میشود.
۵-اقتصاددانان معمولاً عوامل تولید را به چهار دسته: منابع طبیعی(زمین)، سرمایه، کار و مدیریت تقسیم میکنند .
۶-عامل انسانی تحت دو عنوان مورد بحث قرار میگیرد: نیروی کار و مدیریت.
۷-دانشمندان عامل انسانی را مهمترین و باارزشترین عامل تولید میدانند.
۸-نیروی کار به افرادی اطلاق میشود که عملیات تولیدی را طبق برنامه ای که از طرف مدیران سازمان طرح ریزی شده انجام میدهند.
۹-در اصطلاح عام به عمل یا حرکتی که انسان به منظور ایفا و تکمیل یک وظیفه انجام میدهد کار اطلاق میشود.
۱۰-کار صنعتی عبارت است از اجرای یک وظیفه مشخص در یک نظام (انسان – ماشین) به وسیله تاثیرات مشترک انسان، مواد و قطعه کار .
۱۱-دانش مهندسی عوامل انسانی (ارگونومی) عبارت است از به کارگیری علم زیست شناسی و پیوستگی و همبستگی آن با علوم فنی و مهندسی و نایل شدن به تعادل بین کار و کارگر که به اجرای صحیح و مناسب کار و فعالیت منجر میشود، و به منظور نهایی آن رسیدن به درجه بالایی از سلامتی و تطابق رضایت بخش حرفه یا شغل با انسان است.
نکته : از دیدگاه این دانش، کار عبارت است از مجموعه انرژی و اطلاعاتی که برای تحقق یافتن یک وظیفه کاری و حرفه ای توسط انسان تجزیه و تحلیل و به کار گرفته میشود.
۱۲-مدیریت عبارت از طرح ریزی، سازماندهی و نظارت بر (کنترل) عمل تولید است.
۱۳-منظور از ماشین تمام وسایل مادی است که در امور مختلف تولیدی مورد استفاده بشر قرار میگیرد.
۱۴-منظور از ماشین یا ماشین آلات ، تجهیزات و ابزار نیرومندی هستند که عموما وسایل ماشینی حجیم، بزرگ و سنگین است که با نیروی محرکه مکانیکی یا الکتریکی کار و به امر تولید کمک میکنند.
۱۵-منظور از ابزار یا افزار عبارت است از انواع وسایل مادی ساده ساخته بشر که کارگران در عملیات مختلف از آنها استفاده کنند و با آنها کار انجام میدهند.
۱۶-به طور دقیقتر، ابزار و ادوات، خود به دو نوع تقسیم میشوند: دستی و ماشینی .
۱۷-ماشین ابزار نوعی ماشینهای کوچک قابل حمل و نقل با دست است که در واقع بین ماشین و ابزار و ادوات قرار دارند و عموما با برق کار میکنند .
۱۸-مواد تولیدی، مواد خام و اولیه ای است که در ساخت کالا مورد استفاده قرار میگیرد .
۱۹-هر ماده خام جزو مواد اولیه است ولی هر ماده اولیه لزوما جزو مواد خام نیست .
۲۰-مواد خام به آن دسته از موادی گفته میشود که مستقیماً از طبیعت استخراج شده و هنوز هیچگونه تغییرات فیزیکی یا شیمیایی روی آنها صورت نگرفته است.
۲۱-مواد اولیه در یک کارخانه به آن دسته از مواد و مصالحی اطلاق میشود که محصول کارخانه ها و عملیات تولیدی دیگری است، و در آن کارخانه به عنوان عوامل تولید به شمار می آید و از آن پس روی آن کار انجام میشود .
۲۲-به طور کلی مواد خریداری شده برای تولید کالا را در هر کارخانه مواد اولیه مینامند.
۲۳-مواد، قطعات یا کالاهایی را که بخشی از عملیات تولیدی روی آنها انجام شده، لکن هنوز به صورت کالای آماده برای فروش در آن کارخانه در نیامده است و در محل کارخانه در مراحل مختلف تولیدی یا در دست ساخت است کالاهای نیمه ساخته یا کالای در جریان ساخت و در دست ساخت میگویند.

جهت دانلود خلاصه کتاب مدیریت تولید بابک کاظمی پیام نور از فرم زیر اقدام نمایید.

نوع فایل قیمت
pdf 3,500 تومان

دانلود خلاصه کتاب مدیریت تولید بابک کاظمی پیام نورلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *