پایان نامه بررسی نظام بانکداری اسلامی وغیر اسلامی

پایان نامه بررسی نظام بانکداری اسلامی وغیر اسلامی در ۱۵۲ صفحه.جهت دریافت این پایان نامه با پرداخت مبلغ ناچیز ۵۹۰۰ تومان بلافاصله میتوانید دانلود نمایید.

نظام بانکداری اسلامی

پایان نامه بررسی نظام بانکداری اسلامی وغیر اسلامی

چکیده :

مطالعه حاضر به مقایسه بانکداری اسلامی و غیر اسلامی از نقطه نظرهای مختلف شامل موارد مجاز و غیر مجاز از نظر هر دو نظام می پردازد. این مطالعه به عنوان نمونه ای از بانک های اسلامی و اصول و قواعد نظام بانکداری در سایر کشورها، که مبتنی بر نظام سرمایه داری است، را بررسی نموده است. تمامی شعب از کلیه بانک ها (خصوصی و دولتی) مورد بررسی قرار گرفت. ضمن مقایسه ی دو نظام از لحاظ ایدئولوژی، به منظور شناسایی موانع فرا راه پیاده نمودن نظام بانکداری اسلامی، میزان آشنایی مدیران بانک ها با قوانین معاملات اسلامی مورد سنجش قرار گرفت. جامعه آماری شامل کلیه مدیران شعب شامل، روسا و معاونین هستند. از مجموعه ۱۱۶ شعبه و ۲۳۲ پرسشنامه ارسالی تعداد ۱۶۹ پرسشنامه ی تکمیل شده عودت گردید.

داده های مربوط به مدیران از طریق تکمیل پرسشنامه بدست آمد. مقایسه دو نظام نشان دهنده ی تأکید هر دو نظام بر فعالیت های سودآور است و اختلاف به تعیین سود قبل از وقوع نتیجه فعالیت است. به طوری که نظام اسلامی آن را مردود می داند. نتایج به دست آمده از بررسی سنجش دانش مدیران نشان می دهد، رشته تحصیلی و میزان تحصیلات بر میزان آگاهی و شناخت مدیران موثر و دارای سطح معنی دار می باشد.

براساس بررسی های انجام شده معلوم گردید سطح دانش مدیران و معاونین در یک سطح است و با هم تفاوتی نداشته است. ماکزیمم نمره به دست آمده از کل ۴۲ سوال مربوط به میزان شناخت و آگاهی افراد پاسخگو ۳۳ و حداقل نمره ۸ می باشد. از کل افراد ۹۱ نفر به عبارت دیگر ۱۷/۵۹ درصد بالای حد نصاب (۲۱ نمره) گرفته اند و ۶۹ نفر به عبارتی ۸۳/۴۸ درصد زیر ۲۱ نمره گرفته اند.

جهت دریافت پایان نامه بررسی نظام بانکداری اسلامی وغیر اسلامی از لینک زیر اقدام نمایید.

تعداد صفحاتقیمت
1525,900 تومان

پایان نامه بررسی نظام بانکداری اسلامی وغیر اسلامیلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *