دانلود پرسشنامه وسواس فکری عملی مادزلی

دانلود پرسشنامه وسواس فکری عملی مادزلی در قالب word و در ۷ صفحه به قیمت ۱۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.شامل پرسشنامه استاندارد،مقاله بیس،مولفه،امتیازبندی،تفسیر و روایی – پایایی پرسشنامه و منبع می باشد.

پرسشنامه وسواس فکری مادزلی

پرسشنامه وسواس فکری مادزلی

این پرسشنامه توسط هاجسون و راچمن (۱۹۷۷) به منظور پژوهش در مورد نوع و حیطه مشکلات وسواسی تهیه شده است . این پرسشنامه شامل ۳۰ ماده، نیمی با کلید درست و نیمی با کلید نادرست است و در اعتباریابی اولیه در بیمارستان مادزلی ، ۵۰ بیمار وسواسی را از ۵۰ تیمار روان نژند به خوبی تفکیک کرده است. پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی ابزاری مفید و ساده است که می توان آن را همراه با روش های معمول سنجش به کار گرفت. این پرسشنامه ویژه برای ارزیابی تغییرات در نتیجه اجرای درمان مفید است.

تعریف مفهومی :
اختلال وسواس فکری عملی نشانگان روان پزشکی پیچیده ای است که مشخصه اصلی آن افکار ناخواسته ، تکراری و مزاحم (افکار وسواسی) و نیز رفتارهای تکراری و آزاردهنده و آیین مندی اعمال وسواسی است که به منظور اجتناب از اضطراب یا خنثی نمودن افکار وسواسی صورت می گیرد.
کلید نمره گذاری :
هر پاسخی که با این کلید همخوانی دارد نمره یک دریافت می کند و در غیر این صورت نمره آن صفر است . حداکثر نمره ها در پایین کلید نمره گذاری نشان داده شده است .فقط دو پرسش شماره ۲ و ۵ درباره نشخوار فکری هستند و به شکل جداگانه نمره گذاری نمی شوند.

روایی و پایایی :
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.

روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش شمس و همکاران (۱۳۸۶) ذکر شده است.

جهت دانلود پرسشنامه وسواس فکری عملی مادزلی از فرم زیر اقدام نمایید.

 

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
7 WORD 1,500 تومان

دانلود پرسشنامه وسواس فکری عملی مادزلیلینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *