پنج شنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷

دانلود نمونه سوالات پیام نور :: وب سایت همیار دانشجو

توضیحاتی کامل درباره نمونه سوالات پیام نور

نمونه سوالات پیام نور:

دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از بزرگترین و گسترده ترین دانشگاه های کشور است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به رسمیت شناخته می شود. با توجه به شرایط خاصی که دانشجویان این دانشگاه در طول تحصیل دارند، نمونه سوالات پیام نور و اهمیت آن بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این دانشگاه در مهر ماه ۱۳۷۶ تاسیس شد و در سالیان اخیر همواره در زمره ی دانشگاه های برتر جامع کشور قرار گرفته است.

دانشگاه پیام نور و اهمیت آن

یکی از وسیع ترین دانشگاه های کشور دارای شعبه های مختلف در تمام استانها و شهرهای کشور، همه ساله مورد توجه دانشجویان زیادی قرار می گیرد. در سالیان گذشته با توجه به نگاه مثبت وزرای وقت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به توسعه این دانشگاه، همواره در سطوح امکانات مختلف مورد توجه بوده است.

انتخاب هیات رئیسه و مدیریت های با سابقه و رزومه، همواره موجب شده تا دانشگاه پیام نور در رقابت با دانشگاه های مطرح کشور از رقابت باز نماند. همه ساله ورود دانشجویان در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف در تمام استان های کشور صورت می پذیرد.

دانلود نمونه سوالات پیام نور

یکی از مسائل مهم هر مجموعه ی آموزشی، مدرسان آن خواهند بود. این افراد، با تخصص و تدبیر خود می توانند موجب رشد و گسترش بیشتری شوند. نگاه مدیریت این مجموعه و وزارت علوم در تخصیص اعضای هیات علمی در کسوت معلمین، همواره تحت فیلترهای مختلفی قرار می گیرد. وزارت علوم در تلاش است با اختصاص اعضای هیات علمی با بالاترین درجات علمی، موجب رشد و توسعه ی علمی دانشگاه پیام نور در تمام مقاطع تحصیلی گردد.

یکی از روش های متداول به منظور تعیین میزان موفقیت یک دانشگاه و در راس آن مجموعه دانشجویان، ارزیابی اساتید آن است. ارزش گذاری اساتید در مقاطع مختلف تحصیلی بر مبنای آنچه که رضایت دانشجو و مجموعه ی دانشگاه و سیاستگذاری های کلی آن نامیده می شود، در این دانشگاه همواره جریان دارد. این ارزشیابی نتایجی داشته که علاوه بر رضایت خاطر مجموعه ی دانشگاه، موجب رضایت اساتید نیز قرار داشته است و آنها را تحت تاثیر مسائل مختلفی قرار داده است.

نمونه سوال پیام نور

طراحی یک روش مشترک به منظور سنجش میزان موفقیتها و تفاوت یافته ها می تواند یکی از دستاوردهای مهم یک دانشگاه جامع باشد. این روش می تواند امکان مقایسه ی دقیق معیارها و پارامترهای مختلف را فراهم کند تا با انسجام بیشتری در جهت توسعه و رشد علمی آن گام برداشت. چرا که مهم ترین عامل موثر در تعلیم و تربیت دانشجویان و رسیدن به اهداف آموزشی یک دانشگاه، اساتید آن هستند. شناخت استاد خوب موجب ارتقای کیفیت آموزش و استفاده از شیوه های گوناگون آموزشی می شود.
تحقیقات نشان می دهد خصوصیات مختلف مدرسین خوب شامل تسلط وی بر درس، علاقه مندی و انتقادپذیری و استفاده از شیوه های نوین و به روز بودن او در شیوه های تدریس می باشد.

نمونه سوالات رایگان پیام نور

موفقیت در امتحانات پیام نور

یکی از مسائلی که دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور همواره با آن مواجه هستند، عدم آشنایی آنها برای حضور در امتحانات پایان ترم است. از جهت دیگر به دلیل شکل متفاوت حضور کلاسها در دانشگاه پیام نور، اهمیت بررسی نمونه سوالات امتحانی و تاثیر آن بر دانشجویان جدیدالورود، نمود بیشتری خواهد داشت. تهیه ی نمونه سوالات و بررسی آنها با پاسخ، مسیر موجود در امتحانها را برای دانشجویان هموارتر خواهد کرد.

نمونه سوالات پیام نور با جواب

چگونه امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذاریم؟

زندگی ما انسانها بیشتر از کتاب هایی است که در موردشان می دانیم. هنگامی که در دوران تحصیل، با امتحانی روبرو می شوید، شاید احساس می کنید تمام زندگی شما در آن امتحان خلاصه می شود و هرگز سعی نمی کنید فرصت مطالعه را از دست بدهید. اما همیشه این مهم اتفاق نمی افتد. خوشبختانه چند نکته وجود دارد که می تواند این درد را کمتر کند:

  • اساتید خود را تکان دهید.

همانطور که شاید همه ی شما بدانید، استاد خوب و استاد بد همیشه وجود دارند. اما بیشتر آنها سعی می کنند با شور و اشتیاق فراوان نسبت به ارائه ی مطالب به شما اقدام کنند. اولین نکته ای که حائز اهمیت است، مساله ای است که برای طی کردن امتحاناتتان به مطالب و دانش اساتیدتان اکتفا نکنید. هرچه تجربه ی بیشتری در این زمینه کسب کنید، خواهید دید که آنها اکثر مسئولیت گذراندن امتحانات را به خودتان واگذار می کنند. از اساتید خود منابع و جزوات بیشتری بخواهید که در حیطه ی فعالیتتان بتواند به شما کمک کند.

  • از علامتگذاری مطالب به خوبی استفاده کنید.

قبل از اینکه به فصل امتحان نزدیک شوید، بسیار مهم است که علامتگذاری ها را به خوبی درک کنید. هرچه که هست در همان ابتدای مطالعاتتان رخ خواهد داد. چنانچه به خوبی این مساله را به انجام برسانید، مطمئن خواهید شد که در روزهای انتهایی امتحان می توانید مطالب را بهتر مرور کنید. اگر بتوانید در مرورهای بعدی درک کنید که علامتگذاری هایتان چگونه بوده، می تواند در کمترین زمان ممکن موجب نجات شما و موفقیت بیشترتان شود.

  • مرور مطالب را برنامه ریزی نمائید.

برخی از افراد با وجود گذشت سالهای زیاد از آخرین امتحانشان، همچنان کابوس مرور مطالب مطالعه شده را دارند. معلمین همواره توصیه می کنند هر روز بخش کوتاهی از مطالعاتتان را مرور نمائید تا تمام تجربه ی شما در روزهای نزدیک به امتحان به خوبی در ذهن ثبت شوند. در این زمینه برای افراد مختلف راهکارهای متفاوتی وجود دارد. برخی دانشجویان ترجیح می دهند به صورت متمرکز مطالب را مرور نمایند. برخی دیگر ترجیح می دهند پس از پایان یک مبحث و در ابتدای موضوع دیگری، مطالب گذشته را مرور کنند. در هر صورت به اندازه ای که در امتحانات مهارت دارید، می بایستی روش خاص خود را انتخاب نمائید. سعی کنید میان وقت های آزاد و زمان مرور مطالبتان فاصله ی معنی داری برقرار باشد.

  • تمرین و تکرار اوضاعتان را بهتر خواهد کرد.

شاید بسیار پیش آمده باشد که اساتیدتان به شما گفته باشند که امتحانات صرفاً برای عبور از آن نیست و باید به خوبی از آنها استفاده کنید و اطلاعات و دانش خود را افزایش دهید. تمرین کردن برای امتحان، مانند سایر تمرین های ورزشی، موسیقی و … است و می تواند از قواعد منطقی پیروی کند. احتمال زیادی وجود دارد که سوالات شما از نمونه سوالات سال های گذشته پیروی کند یا شباهت های زیادی به سوالات دیگر داشته باشد. بنابراین با استفاده از نمونه سوالات امتحانی با پاسخ، خودتان را به خوبی آزمایش کنید. تمرین نمونه سوالات امتحانی، یکی از بهترین راه ها برای بهبود عملکرد شما است.

  • از کمک های حافظه به خوبی استفاده کنید.

شاید برای خیلی از افراد در شرایط امتحان، به خاطر آوردن موضوعات مختلف اندکی سخت به نظر برسد. در این شرایط در صورت نیاز از کمک های حافظه استفاده کنید. برای به خاطر آوردن برخی مسائل، گاهی نیاز دارید بخش های کوچکی از آن را حفظ کنید. با استفاده از تکه های کوچک که به خوبی علائمی را به شما نشان می دهند، مطالبتان را به یاد آورید. شاید با حفظ کردن ۴ یا ۵ جمله بتوانید یک مقاله ی کامل را به خاطر بسپارید.

  • به نمونه سوالات مختلف پاسخ دهید.

ممکن است شما به خوبی و با موفقیت مطالبتان را مرور کرده باشید. در این شرایط با اعتماد به نفس در امتحان حاضر خواهید شد و به سوالات پاسخ خواهید داد. اما هنوز از عملکرد خود اطلاع دقیقی ندارید. بدین منظور تاثیر نمونه سوالات امتحانی را هرگز فراموش نکنید. نمونه سوالات با پاسخ آنها می تواند شما را در شرایط یک امتحان کامل قرار دهد.

  • همواره به خاطر داشته باشید که چرا تحصیل می کنید.

درست است، شما قصد دارید امتحاناتتان را با موفقیت پشت سر بگذارید. اما هرگز این نکته را فراموش نکنید که تلاش شما باید برای یادگیری و در جهت رشد اهداف علمی و آموزشی تان باشد. هرگز خودتان را به ماشین امتحان دهی تبدیل نکنید.

دانلود نمونه سوالات پیام نور :: وب سایت همیار دانشجولینک دانلود فایل خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *